banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Rodičovský příspěvek - diskuze

1 reakce

Zobrazit příspěvky podle:
Dobrý den, po návratu do zaměstnání po první rodičovské dovolené (kterou jsem musela ukončit o 3 měsíce dříve, jinak by dceru nevzali do jesliček) jsem dostala po měsíci výpověď. Pracovní poměr byl ukončen k 31.12.2012. Od ledna 2013 jsem se vrátila na mateřskou dovolenou, protože jsem neměla vyčerpanou RP (Rodičovský příspěvek mám do 12/2013). Od května 2013 jsem nastoupila do nového zaměstnání. Dne 16.12.2013 nastupuji na mateřskou dovolenou. Chtěla bych se zeptat, zda v prosinci můžu čerpat Rodičovský příspěvek a zároveň PPM, nebo si mám navýšit dávku RP v listopadu a zda mám vůbec nárok na PPM. Děkuji
Dobrý den,
ve vašem složitém případě bych doporučila, abyste si zašla na OSSZ a nechala si přesně spočítat, jestli splníte podmínku 270 odpracovaných dní v posledních dvou letech nebo ne - to je rozhodující pro nárok na PPM.
Pokud byste nárok na PPM měla a měsíční částka byla vyšší než RP, nebudete mít již v prosinci na RP nárok (většinou to tak vychází).

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40