banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

RD a druhé dítko třeba na cestě. - diskuze

2 reakce

Zobrazit příspěvky podle:
Ahoj, nikde jsem nenašla co bych potřebovala. Tak se obracím tady na vás.
Jsem na RD (tříletá varianta)-do ledna 2013. Smlouva v práci mi skončila, ještě když jsem byla těhotná. Teďka plánujeme druhé mimi, jenže porod nestihnu než mi skončí RD. A teď k dotazu. Dostanu ještě v únoru příspěvek RD? Když by mimi přišlo na svět v březnu, kam mám jít, ty dva měsíce?? Na pracák? A kdo za mě bude plati zdr.+soc.pojištění, pokud mě na pracáku nezaregistrují, když budu těhotná?? A mám nárok na PPM, nebo ode dne porodu budu pobírat RD a variantu sio moho vybrat, když manžel pracuje a odvádá pojištění??
Moc Vám děkuju!!!!!!
tak na tu dobu pujdeš na pracak jinak to nejde měla jsem to tak a pak dnem porodu nastoupíš na MD a budeš pobírat rodič. příspěvek ale nejlepe gi poradí tam kde nyní pobíráš rodičovsky příspěvek
Ano, ještě v únoru ti přijde rodičák za leden. Na to mezidobí se buď můžeš přihlásit na pracák, nebo na zdravotní pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let.
Na PPM nárok nemáš, výběr rodičáku budeš moct udělat, pokud bude manžel k datu porodu zaměstnaný a má za poslední 2 roky odpracovaných 270 dní.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

18 %
12 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

57 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40