banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

RADA - diskuze

8 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
DODRÝ DEN,CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT 30.8.2008 MI SKONČILA MATEŘSKÁ 1.9.2008 JSEM NASTOUPILA DO ZAMĚSTNÁNÍ KDE JSEM DALA VÝPOVĚD VE ZKUŠEBNÍ DOBĚ A ROVNOU JSEM NASTOUPILA V OCHRANNÉ LHUTĚ NA RIZIKOVÉ TĚHOTENSTVÍ DNE 17.5.2009 MÁM NASTOUPIT PPM ALE JAK JSEM SE DOČETLA NEMÁM NA TO NÁROK SKRZ TĚCH 270 DNÍ.TUTÍŽ NEBUDU POBÍRAT ŽÁDNOU FINANČNÍ HOTOVOST TAK SE CHCI ZEPTAT YDA-LI MI LÉKAŘKA NEMUŽE TUTO NESCHOPENKU UKONČIT DÉLE NEŽ 6 TÝDNU PŘED PORODEM.DĚKUJI
Takže jsem pochopila dobře že mi doktirka muže neschopenku nechat do dne porodu jo
@Pajca Ano
@Sunny Díky moc
Jestli vám pracovní poměr trval celou dobu mateřské a nyní skončil, opravdu máte na půlroční ochr. lhůtu nárok - je v zákoně, že prac. poměr může skončit z jakéhokoli důvodu a ochr. lhůta je.
Jestli jste ale začla někde po RP pracovat a byla tam jen takto krátce, pak je to věc jiná a na PPM nárok nemáte - možnosti pak jsou jak jsem popsala u dotazu pod vámi.
ahoj, mám stejný problém :-(, chci nastoupit na PPM s prvním dítětem a docela se mi to komplikuje (viz.příspěvek níže)
@zdenula1984 dočetla jsem se,že prostě nemáš na nic nárok a žít budeme asi ze vzduchu,jak tak koukám ale nemohou tě nechat přeci 6 týdnu bez peněz a ještě před porodem né viz článek před
@Pajca no to bych právě taky ráda věděla z čeho budu.., já si ty podmínky zjišťovala hnedka na podzim po té výpovědi a řekly mi, že ne že ochranná lhůta je 6měsíců, v lednu sem to zjištovala zas pač sem měla strach, zas mi řekly že je to v poho a ted když mám za týden nastoupit na mateřskou a zjištuju co po mě budou chtít (jako třeba kopii zápočtáku z min.zaměstnání aby věděly že 270dnů nem.poj.mám splněno) a oni mi řeknou že nemám nárok !!! to je fakt vrchol, pokaždé mi řekly něco jinýho, nojo ale co ted to fakt nevím
@zdenula1984 Ale tady na babyonline je napsaný, že ochranná lhůta je 180dnů i pro výpověď ve zkušební době tak fakt nevím

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40