banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Průjem - diskuze

30 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Patrik v úterý večer 4 x zvracel hodně, ale včera už vůbec. Od včerejšího večera má průjem, ale fakt hodně,teče z něj jen voda. Přes noc tak 10 x, co s tím? Mám zajít k doktorovi hned teď ráno, nebo koupit Smectu? A samozřejmě mi nechce moc pít, jíst taky ne, ale to nevadí.Děkuji za rady.
Jak se mate?
@nathalis Od včerejšího odpoledne nekadil a to už jsem mu večer pod jeho nátlakem dala UM a ráno ve 4 hod ho probudil hlad, tak jsem mu znova udělala UM a zatím dobrý, v ty 4 hod byl akorát hodně počůraný. Teď ještě spí. Tak právě nevím, jestli mu mám dávat ještě Smectu, aby nakonec neměl z toho zácpu. Včera jsem mu dala jen jeden sáček.
@LenkaM23 Takto jesuper,ze uz mu je lepsie.Tu smectu bych uz taky nedavala.
@nathalis Zatím jsem mu ji nedala, čekám až se vykadí, ale stolice zatím žádná. Jsem si říkala, kdyby to bylo hodně řídké, že bych mu tu Smectu dala, ale dokud se nevykadí, tak mu ji raději nedám, aby se mi neucpal, chudák.
@LenkaM23
Určitě Kulíška a hlavně ať hodně pijde, jestli má takový průjem, tak fakt pozor. Jinak dehydrataci poznáš nejlépe když se směje, jestli má pod jazykem dost slin, nebo jestli když pláče tak má slzy. Takhle to vždycky kontroloval doktor. Pokud pod jazykem byla voda a při pláči tekly slzy, jen řekl ať pijeme a šli jsme domů. Jednou po velkém zvracení a průjmu zjistil že má úplně suchou pusu a hned si nás nechali v nemocnici. Žádná sranda Leni, fakt se podívej. Na fontanele už nezjistíš nic, aspoň Baruška už jí má zarostlou.
@luciasek84 Luci a dávala jsi i Smectu? Už pije, sice málo, ale pije a snědl 1 a půl banánu teď, jsou takové menší. Pod jazykem má vodu. Děkuji za rady.
@LenkaM23 Ano, 1x denně smectu a hlavně dietu, nevím jestli je banán úplně vhodný:( Zkus nějaké starší pečivo, černý čaj oslazený glukopurem nebo ten Kulíšek místo pití a pokud ti to bude jíst tak jen tu mrkvičku s kterou se začínají příkrmy. A postupně. Takovéhle doporučení jsme měli my, mléko také na 1 den úplně vynechat.
@luciasek84 Mléko jsem vynechala a na oběd měl mrkev s bramborem. Víš, tak on má jen ten průjem už nezvrací. Pečivo, piškoty nechtěl, jenom banán. Ale zas ten staví, tak snad to není úplně špatně. Už jsem mu dala tu Smectu a Kulíšek, ale ten moc popíjet nechce.
@luciasek84 Tak už jsem se dočkala nadělení a stolice je normální.
@LenkaM23 Já bych tedy pro jistotu ještě dneska jednu dala, ale záleží na vás:) Jsem ráda že už je mu lépe
@luciasek84 Luci, Patrik od včerejšího poledne nekadil, takže nevím, jaká ta stolice bude, tak raději jsem už Smectu nedala a počkám na první nadílku a podle toho se rozhodnu. Kulíška už mu nedávám, jen obyč. čaj. Na snídani měl nastrouhané jablko s piškotama, ve 4 hod. ráno UM a zatím nic, tak to vypadá nadějně. Už mu vařím kuřecí maso a k tomu brambor s mrkví.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40