banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Očkování proti pneumokokovi - diskuze

8 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Dobrý den ženské, mám takový dotaz do diskuse. Na netu jsem si přečetla a i více maminek, včetně naší pediatričky mi potvrdily informaci o očkování proti pneumokokovi Prevenarem nebo Synflorixem. Prý tento druh pneumokoka, který zanechává vážné trvalé následky (viz. reklama) se u nás (střední Evropa) vůbec nevyskytuje a ostatní kmeny nejsou pro zdarvé dítě nebezpečné. Naše pediatrička mi řekla, že v její 35ti leté praxy se setkala jen s jediným onemocněním pneumokokem a to u chlapečka, který měl velmi slabou imunitu a byl od narození permanentně na něco léčen a navíc ani ten kmen pneumokoka nebyl tím, kterým nás straší reklama. Pokud prý ale chceme malého (pro případ vycestování na dlouhou dobu) očkovat, stačí až kolem druhého roku, kdy dostane už jen jednu vakcínu a organismus malého dítěte není zbytečně oslabován. Co vy na to, jaké zkušenosti s tím máte vy, jaké máte vy informace? Díky za názory.
Díky za názory a Vaše zkušenosti, informace od lékařů. Dohodly jsme se s naší pediatričkou, že jak bude Jájovi rok, probereme to znovu a řekneme si, či ano nebo až ve dvou letech a nebo vůbec. Ani já a ani Reddy jsme nikdy na nemoci uší netrpěli. Tedy předpokládám, že malý to nemá po kom zdědit, pokud se to vůbec zdědit dá.Navíc to, je-li mimi očkované, není zárukou, že nemoc nedostane. I mezi naočkovanými mimi jsou broučci, kteří bohužel s nemocným středouším bojují stále. A tak je to i s Priorixem Tetra. Více mých známých nechali prcky naočkovat (hlavně kvůli planým neštovicím) a jelikož všichni chodí do stejné školky a školy, až na jednoho hošíka, všichni ostatní (všichni očkovaní) plané neštovice prodělali. Navíc já si myslím, že by si neštovicemi dítě projít mělo (nejde o pravé \"černé\" neštovice!!!). A ostatní zarděnky, příušnice a spalničky pokrývá z pojištění hrazené povinné očkování... tedy další marketingový tah. A tak je to se vším...Ať máme ty naše štěstíčka zdravá:)
Já jsem nedávno četla, že nějaká společnost dělala výzkum mezi pediatrama, jestli očkovat nebo neočkovat (v případě, že dítě nemá žádný zdravotní potíže). A z vrácených dotazníků vyplynulo, že si to lékaři myslí přesně půl na půl. Takže babo raď!!:-)
@zuzka83 My čekáme taky až po druhém roce.
no já nevim, mně dr řekla, že je to i proti zápalu plic a obyčejným zánětům středouší, na který jsem jako malá hodně trpěla! Malýho jsem naočkovat nechala po 4.měs., pač nikdy nevíte, co jsem zase přijde za nemoci, je tu tolik cizinců, že pneumokok už za pár let nemusí bejt zas takovou vzácností! Kdyby to byla jen mediální kampaň, tak by to bylo hooodně smutný, že by chtěli vydělávat na nemluvňatech a hlavně na rodinách, který nemaj zrovna peněz nazbyt...
Ano, to je přesně ono. Vytáhnout z lidi prachy. I moje doktorka mi potvrdila, že pro zdravé děti je to zbytečné. Možná dáme jednu dávku za měsíc ve dvou letech, ale možná taky ne.
Já jsem se ptala přímo na ORL,jak je to s tím očkováním,hlavně jde o Synflorix o kterém se tvrdí,že je i proti zánětu středního ucha,a bylo mi řečeno,že je to velká mediální kampaň!!!A když někdo na ty ouška trpí,očkování to nezachrání!Protože přesně jak píšeš Pneumokok se vyskytuje velice vzácně a navíc je až 90 druhů,tak těch 10 nebo 13 co je ve vakcíně to moc nezachrání!Mě dr. doporučila očkovat až kolem toho 2.roku a asi to tak i udělám.
na Slovensku už očkují Prevenarem automaticky děti narozené 09.
Já bych se sice neodvážila tvrdit,že se tady ten pneumokok nemůže vyskytnout,ale přišlo mě naprosto zbytečné zatěžovat potvoráky dalším očkováním dokud byli malý.Takže Jirka dostal 1 dávku Prevenaru po 2 roce a Jitušku to po 2 roce čeká také.Jenže já je mám naštěstí oba chronicky zdravý,doopravdy nevím jak bych se zachovala kdyby měli od mala nějaké problémy které by toto očkování možná mohlo zmírnit.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
13 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

56 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 68 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40