banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Nárok na PPM - diskuze

1 reakce

Zobrazit příspěvky podle:
Dobrý den,
ráda bych si ověřila info z úřadu o tom, že nemám nárok na PPM, pokud se prý odchodem na MD nevejdu do ochranné lhůty 180 dní/resp. délku posledního zaměstnání (u mě by to bylo jen cca 90 dní...)

Termín porodu: 27.5.2015 (otěhotněla jsem až po odchodu z posl. zam. - odchod na vl. žádost, resp. dohodu, 3 dny po skončení zkušební doby)
Poslední zaměstnání: 18.8.2014-15.5.2014 (3měs.+3dny)
Mezitím jsem byla v evidenci ÚP (stejně jako nyní).
Předchozí zaměstnání (od školy): 18.12.2013 - 14.6.2004 (9,5 roku)

Prosím o informaci, zda mám nárok na PPM.
Předem děkuji! Jitka




Dobrý den, informace jsou správné - měli vám ale říci, že jste měla nárok na ochrannou lhůtu pouze 8 dní. 180 dní (nebo doba po jakou trval prac. poměr) se vztahuje pouze na prokazatelně těhotné ženy k datu ukončení prac. poměru.
V současné situaci tedy nárok na PPM nemáte, jedině by se vám muselo podařit najít ještě nějaké místo, což bude bohužel asi náročné.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

18 %
12 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

57 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 67 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40