Inzerce
Inzerce
Inzerce

Moc dobře a odvážně napsáno! Jsem také - diskuze

 • Moc dobře a odvážně napsáno!
  Jsem také zastáncem očkování a dost dobře nechápu lidi, kteří dítě očkovat nedají.
  Jen bych chtěla upozornit na to, že hlavně s nepovinným očkováním je zásadní problém: co lékař, to názor - nejčastěji naprosto opačný. Nemohli už by se nějak domluvit, aby nás nemátli??? 
  tautička   | 31.10.2007 22:36:06 | Reakcí: 3, poslední: 02.11.2007 23:05:43
  Reagovat | Skrýt reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
     u toho sjednocení názorů lékařů jsem si vzpomněla na jednu inspirativní návštěvu tohoto týdne, která mi jako jednu z dalších aktivit navrhla sepsat shodné vyjádření lékařů ke sporným tématům, je to opravdu skvělý nápad, já se mohla pouze široce a dlouze usmát, v tu chvíli jsem si vzpomněla na téma kojení a rázem jsem věděla, že např. k němu Vám podá různé rady i několik sester z téže porodnice, jinak poradí dětská sestra, jinak porodní asistentka apod.
   U očkování se předpokládám lékaři shodnou na povinném kalendáři a o ten mně v tomto případě šlo. Jestli panují značné odlišnosti v názorech, pak u nepovinných očkování, tj. nad rámec očkovacího kalendáře. Tam si jako maminka nechám vždy vyjasnit konkrétní argumenty pro a proti, o těch přemýšlím, určitě se nerozhoduji dle názoru, že je to zbytečné, ptám se proč si to lékař myslí. Nebo naopak, když mě někdo do nějakého očkování tlačí se ptám, proč bych dítě měla nechat očkovat.
   Většinou, než publikuji text takto názorově vyhraněný - viz výše, tak jej vydýchám a odložím do šuplíku  , ale v tomto případě nešlo, skutečně se mi dostal do ruky text, který mě svou záměrnou neúplností v podávaných informacích rozohnil již od počátečních řádků. Navíc je psán velmi inteligentním způsobem, takže i mě by možná ještě před takovým rokem, kdy jsem nebyla nad vším zvyklá tolik přemýšlet, ovlivnil ve svůj prospěch.
   Když už jsme u toho očkování, jako maminka vidím, že je i poměrně náročné u dítěte najít vhodný termín očkování, děti jsou často nemocné, nachlazené v době ideálního očkování. Proto jsem si vytvořila takový žebříček priorit. Na prvním místě byla žloutenka typu A a B. Dceru, která nebyla ještě očkována hexavakcínou jsem naočkovala kombinací A, B. Syn měl v hexavakcíně Béčko, tak jsem jej nechala ještě doočkovat Áčkem. No a další prioritou pro mě bylo očkování proti klíšťové encefalitidě, protože často chodíme do přírody. Bohužel proti borelióze vakcína není, tu bych zařadila hned jako třetí  , zvláště poté, co jsem onemocnění prodělala. A taky bych už konečně měla naočkovat sebe, přes neustálé běhání s dětmi na sebe nemám čas :-).
   Určitě se ani přes svůj vyhraněný názor na očkování nevyhýbám diskuzi, jsem názorově velice svobodomyslný a velkorysý člověk a i v této oblasti si vážím lidí odlišného názoru, pokud ovšem jejich argumenty nejsou účelově zkreslené.
   Tímto bych ráda otevřela na téma očkování diskuzi nás maminek, vč. např. názorů s jakými jsme se v ordinacích setkaly, co nám není zcela jasné, jaké detailnější informace bychom k rozhodování o očkování svého dítěte potřebovaly  .
   Calamity J.   | 01.11.2007 09:25:20
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Ahojky!!!Minulý týden jsme byli v poradně s Filípkem a zrovna jsme se s MuDr. bavili o budoucích doplatcích a a a a a A přišla řeč i na očkování a naše paní MuDr. byla naštvaná že některé místní občany (nevím jak to napsat-manžel říká Afričany-je jich tu docela dost)musí vyzývat několikrát aby nechali svý děti očkovat povinným očkováním!!Nemají o to sami zájem a odkládají to a prostě dělají problémy.To fakt nechápu tu nezodpovědnost!!   
   rhfenda   | 02.11.2007 23:05:43
   Reagovat | URL příspěvku

Téma: Komentáře k anketě o OČKOVÁNÍ (strana 1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce