Inzerce
Inzerce

Zavádzanie - diskuze

Příspěvek z diskuzí: Očkování a autismus (strana 1).

 • Zavádzanie
  Pán doktor asi nevie, alebo vedome zamlčal novšie informácie.
  1, že v roku 2011 dva znalecké posudky uviedli, že neexistuje dôkaz o falšovaní výsledkov Dr. Wakefieldom.
  2, že celé obvinenie vykonštruoval novinár na voľnej nohe spolu s šéfredaktorkou žurnálu, a obaja už čelia žalobe.
  3, že súd medzitým rozhodol, že celý proces, v ktorom prišiel Dr. Wakefield o licenciu, bol zmätočný a vykonštruovaný. Prof. Walker-Smith, Wakefieldov spolupracovník, už dostal svoju licenciu naspäť.

  Ohľadom strašenia osýpkami je dostupné zhrnutie tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Osypky_zastrasovanie_a_odbornici.html
  peter.novak   | 24.03.2013 19:29:15 | Reakcí: 11, poslední: 21.07.2014 20:50:23
  Reagovat | Skrýt reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Zavádzanie
   Osobně považuji Wakefielda na základě toho co vím za podvodníka, ale souzen bude nakonec úplně někde jinde. Wakefield za pomocí spolupracujících právníků žaloval pokud vím všechny možné strany hned od začátku, ale pod tíhou důkazů proti jeho osobě nakonec sám žaloby stáhnul. Chtěl se pokusit zabránit medializaci, ale nevyšlo to. Zase věříte teorii konspirace celého světa proti někomu, kdo za to ani nestál. Proč by to kdo dělal? A proč až po zveřejnění malinké studie, která už nadělala za ta léta tak mnoho škody? Mnoho velkých organizací včetně Světové zdravotnické organizace to nezávisle vyšetřovalo přes 10 let. Kdyby to bylo spiknutí, byl by odsouzen hned, nemyslíte? A jeho studie by nebyla vůbec zveřejněná. Žádné zjištění jednoho novináře nepřinutí odborný orgán odebrat lékařský titul bez pečlivé vědecké analýzy. Svědčili proti němu kromě jiných i jeho kolegové. A proč by se ztrapňoval jeden z nejlepších medicínských časopisů světa Lancet přiznáním, že zveřejnili podvod? Udělali to jen na základě své vlastní analýzy. Soudy nižších instancí rozhodují různě a o znaleckých posudcích platí to stejné. Sehnat si nějaký ve svůj prospěch není problémem ani u nás. To, co se stalo Wakefieldovi téměř nemá ve světě za posledních 100 let obdoby a upřímně, i kdyby nebyl podvodník, což asi byl, tak 12 subjektů ve studii je prostě velmi málo a nemělo to vůbec projít recenzí. Ty desítky tisíc případů spalniček ročně a případy úmrtí dětí na ně, to je vizitka, kterou si ponese do konce svého života. Odpíračům očkování, kteří ho považují skoro za svou ikonu vyhovuje, že se zase začal soudit a přitahuje na sebe mediální pozornost. Alespoň dočasně.
   Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.
   Baby on line   | 25.03.2013 08:29:50
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Zavádzanie
   Ke druhé reakci:
   Rozhodně je lepší doporučovat stránky nekomerčních a nezávislých organizací jako WHO nebo CDC či ECDC bez postranních úmyslů. Ty uvádějí oficiálně hlášená čísla na základě národní i mezinárodní surveillance a objektivní analýzy. Nemají za cíl nic zakrývat ani tajit. Jednou by to vyšlo na světlo světa a ztratily by tím legitimitu ke své existenci a k poslání chránit zdraví obyvatel této planety.
   Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.
   Baby on line   | 25.03.2013 08:34:28
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Zavádzanie
    Uvádzať WHO alebo CDC ako príklad nezávislých organizácií je zlý pokus o vtip. Obe organizácie majú ťažké konflikty záujmov už len z faktu, že očkovanie tvrdo presadzujú, takže akékoľvek jeho zlyhávanie (či už po stránke bezpečnosti alebo účinnosti) by padlo naspäť na ich hlavu. Takže rozhodne nemajú záujem publikovať čokoľvek negatívne voči očkovaniu.

    CDC bola napr. pristihnutá pri spolupráci na manipulovaní štúdie Verstraeten et al, ktorá "dokázala" nesúvis thimerosalu s autizmom. Viacerí šéfovia po "úspešnom" zvládnutí podobných aktivít išli "za trest" pracovať do čelných pozícií vo farmaceutickom priemysle.

    WHO má v "pandemickej" komisii najmenej tretinu členov finančne spojených s výrobcami vakcín (a ono to potom aj tak vyzerá).
    peter.novak   | 31.03.2013 08:11:04
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Zavádzanie
     Odpověď doc. Maďara:
     Jaké máte důkazy. Kdo konkrétně to byl? To já můžu tvrdit, že Elvis žije a mělo by to stejnou faktickou hodnotu.

     WHO má v "pandemickej" komisii najmenej tretinu členov finančne spojených s výrobcami vakcín (a ono to potom aj tak vyzerá).peter.novak 31.03.2013 08:11:04

     A koho byste chtěl, aby tam seděl, když ne neutrální odborníci na vakcinaci z různých částí světa? Samozvaní internetoví "odborníci" na očkování jako Vy, nebo nezdravotníci bez jakékoli praxe v oboru? Zažil jsem v ČR útok na kolegy z vakcinologické společnost, když přednášeli na semináři na akademické půdě a občerstvení tam zaplatil nějaký výrobce vakcín. Okamžitě se v médiích objevilo, že jsou úplatní a to si možná nevzali ani jeden chlebíček. Byla to jen snaha je trapně očernit. Asi tak jsou zřejmé finančně propojeni s výrobci i oni. A navíc, ne každý člověk je podplatitelný, jak si asi myslíte.
     Baby on line   | 04.04.2013 20:09:03
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE: Zavádzanie
      Napríklad Dr. Gerberding, niekdajšia riaditeľka z CDC, ktorá rekordne rýchlo (zdá sa, že dokonca v rozpore s predpismi) schválila vakcínu Gardasil/Silgard, sa iste potešila novému miestu prezidentky očkovacej divízie výrobcu vakcíny.

      Tretina odborníkov v pandemickej komisii WHO malo finančné väzby na výrobcov vakcín. http://www.denikreferendum.cz/clanek/5325-who-zverejnila-jmena-chripkovych-expertu-s-vazbami-na-prumysl

      Ukážte mi neutrálnych odborníkov. Pod tým rozumiem takých, ktorí nepracujú pre inštitúciu presadzujúcu očkovanie, ani pre inštitúciu platenú cez granty, inzerciu či akcie od farmaceutického priemyslu, ani sami nemajú v tomto smere žiadne aktíva.

      To neznamená, že ľudia s takýmito väzbami musia byť nutne úpatní. Znamená to len, že majú konflikt záujmov - sú pod určitými vplyvmi/tlakmi, keď musia voliť medzi prospechom seba a prospechom spoločnosti. Napríklad publikovanie nepohodlných zistení by mohlo ohroziť ich zisky, alebo ich stáť miesto.

      Mohli by ste začať napríklad obhájením svojej vlastnej nestrannosti pred čitateľmi, keďže ste vedúcim lekárom v očkovacom centre Avenier.
      peter.novak   | 07.04.2013 09:40:01
      Reagovat | URL příspěvku
      • \
       RE: Zavádzanie
       Pracuji na vyvoji novych vakcin a tedy by se mi sakra hodilo ocernit ty stare.

       Ockovani ma sva pozitiva a negativa. Autismus nespadne z nebe. Je na zodpovednosti rodice, aby zvazil, jestli se v predchozich generacich vyskytl autista. Nevhodne aplikovany trivac (hexavakcina fakt ne) muze podporit to, ze se objevi autismus, ktery ale musel uz byt v genech. Autismus, ktery neni "pripraveny" nevyvola nic. Ovsem pripraveny autismus muze vyvolat prvni horecnate oneocneni, nejaky sok, tedy se tomu temer nejde vyhnout. Takze: zasadne neockovat dite s rymou, s rostoucimi zuby, a.t.d.
       Samozrejme autismus pak muzou vyvolat i priusnice, zardenky, spalnicky, i kdyz to jsou jinak vetsinou bezproblemove nemoci. Ja jsem treba prvni davku trivacu odlozila az k druhemu roku, az byla fakt dobra konstelace vnejsich podminek. Tedy deti zdrave, nikam se nejelo a tak.

       Nevim, jak by sis predstavoval neutralniho odbornika. Z ceho by byl placeny? To tak jedina ja, kdyz jsem na rodicaku, bych z neho mohla dotovat svuj vyzkum, nebo jak by sis to predstavoval? Myslis si, ze si nekdo rekne, ze ted bude odbornik na vakciny, pac jsou tam velke prachy? Ne, vetsinou se stane tim odbornikem a pak je zvan do takovyhle komisi. Samozrejme, lidi jsou ruzni, ale pokud si chce vedec nahrabat, tak to udela jinak, nez pres sezeni v komisich, ver mi, vim, o cem mluvim, toto by bylo zbytecne narocne.
       Kazdej odbornik je vazanej na prumysl, at uz primo nebo pres granty. Nebo si predstavujes, ze budeme zrat travu a bydlet pod mostem?
       P.S. Muj plat je momentalne 5tis. mesicne pri uvazku 3/8. Mas pocit, ze na tech vakcinach nejak tezce ryzuju?
       zajic   | 07.04.2013 12:39:29
       Reagovat | URL příspěvku
       • \
        RE: Zavádzanie
        Náhodou jsem narazila tady na tu diskuzi :-) Obhajuju očkování na fcb. A chci se zeptat co je to ten Trivac? To ani neváím že se něčím takovým očkuje.
        medox   | 21.07.2014 18:34:27
        Reagovat | URL příspěvku
        • \
         RE: Zavádzanie
         Trivac je trivakcína - spalničky, zarděnky, příušnice. Povinné očkování.

         Jinak jsem to po sobě četla a teď už je prokázané, že ani ta trivakcína nemůže autismus způsobovat.
         zajic   | 21.07.2014 18:47:01
         Reagovat | URL příspěvku
         • \
          RE: Zavádzanie
          Je hrozně těžké maminkám autistů vyvrátit to že to způsobi, autismus. Asi potřebují důvod....Ale pak neočkují svoje další děti.

          Třeba u Toníka byly první příznaky autismu (to jsem ale netušila že je to něčeho příznak) ještě před očkováním. Byl očkován až po roce kvůli jiným problémům zdravotním.

          Víš o té doktorce kam se jezdí autismus léčit? Paní v egyptě co dětem do těla aplikuje něco....co je určitě vyléčí....hrůza a běs.
          medox   | 21.07.2014 19:00:03
          Reagovat | URL příspěvku
          • \
           RE: Zavádzanie
           Jasně, svést to na něco.
           Ony se právě ty první příznaky objevují v době, kdy se očkuje skoro furt na něco, tak to svádí to spojit.

           Jo, o té doktorce jsem slyšela. Neslyšela jsem ale o žádném vyléčeném.
           zajic   | 21.07.2014 20:37:45
           Reagovat | URL příspěvku
           • \
            RE: Zavádzanie
            Ona na svých stránkách uvádí konkrétní případy io s fotkama jak se zlepšili....ale...
            Na fcb na stránkách takových dětí si jí maminky hodně chválí, a jezdí opakovaně, je to celkem drahá sranda a bez toho aniž by jsi věděla co do dětí píchá. Ale podle mě je to placebo efekt, matka tomu věří, dítě nasaje tu energii a třeba se o chloupek zlepší a matky jsou citlivé na zlepšení u nemocných dětiček....pak to možná opadne...ale to se někde nepíše...


            ooo jak by mi bylo líb kdybych nebyla takový realista...
            medox   | 21.07.2014 20:50:23
            Reagovat | URL příspěvku

Téma: Očkování a autismus (strana 1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×