Inzerce
Inzerce
Inzerce

Strava od 1 roku - jaké ryby, jogurty a másla zařadit?

Mám pár otázek. Synovi byl 1 rok.
1) Četla jsem, že je vhodná doba začít do jídla přidávat ryby. Ale bohužel si nejsem jistá, jaká ryba je pro něj nejvhodnější a v jakém množství a jak ji upravit, jelikož máme navíc menší problém s tím, že kdekoliv se objeví větší kousek, hned se mi nadavuje.
2) Máslo - jaké je nejlepší, je spousta druhů.
3) Jogurty - u některých se řídím živými jogurt. kulturami, ale ty jsou udané málokde. Dá se říci, jaké druhy nebo značky jsou vhodné vzhledem k jeho věku? Dle čeho je vybírat?
4) A poslední dotaz se týká rohlíků a chleba. Pokud mu je drobím na malé kousky do pusy,  v pohodě je sní, nemá problém. Ale jakmile by si je sám chytl do ručky, do pusy je nechce dát a kousat, ale jen je drobí. Je na to nějaký fígl nebo to chce čas a trpělivost?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

1. Ryby lze zařadit od prvního roku, doporučuje se začít sladkovodní rybou - kapr, pstruh. Pozor na kosti, je potřeba dítěti vykostit. Poté lze přidat jakoukoliv mořskou rybu. Doporučuje se upravit dušením - lehce přidat máslo a kmín a rozmačkat větší kousky vidličkou, aby se dítě nedávilo. 2. Test másel proběhl prostřednictvím časopisu Dtest a publikováno bylo v prosinci 2011, vítězem se stalo Jihočeské máslo od Madety (cena: 40 Kč), v závěsu za ním Tradiční máslo z Moravy (cena: 30 Kč). 3. U jogurtů se doporučuje Danone - Activia a Dobrá máma, Jihočeský jogurt, Selský jogurt.

4. Jak sama píšete, chce to čas a trpělivost. Místo drobení je vhodné dítěti dát celý rohlík k žužlání, aby si navykl jej dásněmi kousat a masíroval je tak. Také je možné dítě již od tohoto věku učit základům stolování v podobě nakrájení rohlíku nebo chlebu na kostička na talíř.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Strava od 1 roku - jaké ryby, jogurty a másla zařadit? - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×