Inzerce
Inzerce
Inzerce

Příkrmy v 9. měsíci

Dobrý den, paní doktorko, prosím Vás, chci se zeptat, zda je v poledne při masozeleninovém příkrmu nutné dávat každý den maso + brambory a mrkev nebo může být maso + brokolice, maso + kedluben, maso + květák? A dále bych se chtěla zeptat, zda dítě tohoto věku může mít při dopolední svačince k jablku, hrušce, banánu apod. dětské piškoty či nikoliv??? A do třetice - když mám dostatek mléka a dítě mi spí téměř vždy celou noc, mám správný postup, když kromě dopolední svačinky a v poledne masozeleninového příkrmu (po těchto jídlech dávám ještě napít mateřiny) jen kojím? Je nutné dávat jiné tekutiny a večer kaši a když kaši, tak mléčnou nebo nemléčnou?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

V 9. měsíci má dítě dostat ráno mléko, tedy kojení. Dopoledne je ovocný příkrm, do jablečného základu přidejte místní ovoce, ne citrusové plody, lze přidat i piškoty dle chuti dítěte. Polední dávka je vždy v bramborovém základě jakákoliv zelenina kromě cibulovin, hub, paprik, rajčat a kukuřice. Vždy 6 dní v týdnu s masem a jeden den v týdnu místo masa dávejte půlku žloutku. Odpoledne bílý jogurt s ovocem nebo piškotem. Na noc mléčnou kaši. Dokojit lze kdykoliv, kdy si dítě žádá, není ale nutné. Někdy si děti žádají ještě jednu mléčnou dávku v noci.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Příkrmy v 9. měsíci - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace