Inzerce
Inzerce
Inzerce

3letý syn odmítá téměř veškeré jídlo

Dobrý den, náš skoro tříletý syn už asi dva měsíce odmítá téměř vše, co mu k jídlu nabídneme. Nová jídla u něj vždy znamenaly velký problém, bál se ochutnat něco nového, ale poslední dobou odmítá i to, co už hezky jedl. Odmítá čerstvou zeleninu i ovoce, k snídani má pečivo, ale chutná mu jen se sýrem či šunkou, večeře to samé. Bojím se o jeho zdravý vývoj, protože u něj se nejedná o žádný vzdor, spíš to vypadá, jako by měl najednou z jídla strach. Ani sladkému moc nedá, zbaští akorát jogurty či přesnídávku. Ze sladkostí si dá občas jen tatranku nebo kousek kinder čokoládky, ale nevyžaduje je často, spíš se babička musí připomenout. Už si opravdu nevíme rady, naše paní doktorka nám předepsala tabletky na podporu chuti k jídlu, ale efekt žádný. Jakmile vidí na talíři jiné jídlo než těch pět, které bez problému sní, začne usedavě plakat a bojí se polknout. Setkala už jste se s něčím podobným?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Odmítání určitých, jimi vybraných druhů potravin, bývá u dětí častým problémem. Většinou je spojeno právě se vzdorem dítěte, které si chce vynutit svou oblíbenou jednotvárnou stravu, může i lítostivě plakat a polykání vypadá, jako by se bál. Ujistěte se, zda dítě nemá problémy s polykáním nebo netrpí bolestmi v krku. Je to přechodné období, je třeba dítěti trpělivě vysvětlovat, že je třeba mít pestrou stravu pro jeho zdravý vývoj, aby měl "pevné kostičky", nebyl často nemocný a mohl si hrát, dobře rostl, nezaostával za vrstevníky apod. Dítěti není vhodné ustupovat (jak říká české přísloví, hlad je opravdu nejlepší kuchař).

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

3letý syn odmítá téměř veškeré jídlo - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×