Inzerce
Inzerce

Jak odnaučit 27měsíční dítě noční pití UM?

Jakým způsobem mám odnaučit syna (27 měs.) od nočního pití mléka? Pravidelně se budí jedenkrát každou noc na mléko (lahev Nutrilonu) a pokud ho nedostane, začne se vztekat a nenechá si nic vysvětlit. Už jsem mu snížila noční dávku na 90 ml a nijak změnu nepostřehnul. Mléka má podle mě optimálně, ráno 180 ml a večer před spaním 180 ml + mléčný výrobek denně. Strašně mu chutná, tak mu to neodpírám, ale v době, kdy odnaučujeme plínky, by už mohl spát celou noc bez pití. Děkuji Vám za radu.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Do tří let má dítě nárok zažádat si o jednu noční dávku mléka. Ale samozřejmě to pak vede k nočnímu pomočování. Velice chytře jste snížila dávku, v tomto pokračujte do úplného odstranění nočního pití mléka. Nejjednodušší je radikální odstranění, ale chápu, že některé děti jsou vytrvalé a dokáží si svou dávku vynucovat i dlouhé hodiny.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak odnaučit 27měsíční dítě noční pití UM? - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×