Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak odnaučit 27měsíční dítě noční pití UM?

Jakým způsobem mám odnaučit syna (27 měs.) od nočního pití mléka? Pravidelně se budí jedenkrát každou noc na mléko (lahev Nutrilonu) a pokud ho nedostane, začne se vztekat a nenechá si nic vysvětlit. Už jsem mu snížila noční dávku na 90 ml a nijak změnu nepostřehnul. Mléka má podle mě optimálně, ráno 180 ml a večer před spaním 180 ml + mléčný výrobek denně. Strašně mu chutná, tak mu to neodpírám, ale v době, kdy odnaučujeme plínky, by už mohl spát celou noc bez pití. Děkuji Vám za radu.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Do tří let má dítě nárok zažádat si o jednu noční dávku mléka. Ale samozřejmě to pak vede k nočnímu pomočování. Velice chytře jste snížila dávku, v tomto pokračujte do úplného odstranění nočního pití mléka. Nejjednodušší je radikální odstranění, ale chápu, že některé děti jsou vytrvalé a dokáží si svou dávku vynucovat i dlouhé hodiny.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak odnaučit 27měsíční dítě noční pití UM? - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×