Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jídlo a režim u 8měsíčního kojence

Mám skoro 8měsíčního chlapečka, který byl plně kojen do 6 měsíců. Pak jsme začali s příkrmy, nyní už jsme na zelenino-masových příkrmech. Má je k obědu. Jí ale pouze ty kupované, pokud něco sama uvařím (např. mrkev, maso), tak to nejí vůbec. Těch kupovaných jí alespoň tak jednu třetinu skleničky. I když teď ani tolik nesní. Pak chce stejně dokojit. K odpolední svačině mu dávám ovoce - a to je ještě horší - jablka a hrušky odmítá. Ještě co jsem zkoušela, tak sní jahody a meruňky a to mu chutná. Pak chce zase dokojit. Večer má kaši a zase jej musím dokojit. Usne obvykle u kojení, sám bohužel neusne. V noci se budí tak 1-2x a to chce zase kojit. Prospívá v pořádku, dle mé pediatričky je vše v pohodě. Jaký je Váš názor? Bojím se, aby nějak nestrádal. Od jedné známé vím, že její malý sní celou skleničku příkrmů. A jaký je Váš názor na noční kojení?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Plně kojeným dětem se velmi často špatně přidávají příkrmy, je je třeba ale trpělive podávat, aby si dítě přivyklo i na jinou příchuť, než je mateřské mléko. Návyk nelze naučít násilím, je třeba trpělivě nabízet. Dítě nestrádá, v mateřském mléce je obsaženo vše, co dítě potřebuje, ale zeleninové a ovocné příkrmy jsou nutné. Na kojení v noci má dítě ještě nárok, a to do 1 roku, jednou a dvakrát za noc.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jídlo a režim u 8měsíčního kojence - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×