Inzerce
Inzerce
Inzerce

2letá dcera odmítá snídat, jak ji přimět?

Dobrý den, máme dvouletou dceru, která odmítá snídat. Snídáme všichni společně, ale Anička se jídla většinou ani nedotkne. Maximum jsou dvě kousnutí z rohlíku nebo housky. Myslela jsem si, že za to může ranní mlíčko, jenže teď už mléko před snídaní nepije a stejně jíst nechce. V poledne do oběda jen tak ďobne a večer je jako protržená. Zkoušeli jsme babské rady - od máčených piškotů přes rychlosnídaně typu Brumík, nakrájené vagonky,... ale nic nezabralo. Každá rada dobrá.

Odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky:

Pravidelná strava rozdělená do celého dne zamezí přejídání v odpoledních a večerních hodinách. Není ale vhodné děti do jídla nutit, raději je naučte jíst menší porce. Jezte společně a vhodně komentujte – co jíte. Nabízejte více možností. Ať si dítě může vybrat. Začněte s oblíbenými potravinami. Má rádo ovoce? Tak mohu nastrouhat jablko a přidat piškot. Oblíbeného  medvídka bolí bříško z hladu, tak si dá rohlík s lučinou na kolečka a společně se pokusí posnídat. Děti mají rády barvy a chroupání. Nemusí to být pouze křupky. Lze nakrájet rohlík na kolečka, opéct nasucho a udělat si mini toustíky. Neúspěchy nekomentujte negativně a při prvních neúspěších neztrácejte naději.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2letá dcera odmítá snídat, jak ji přimět? - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×