2letá dcera odmítá snídat, jak ji přimět?

Dobrý den, máme dvouletou dceru, která odmítá snídat. Snídáme všichni společně, ale Anička se jídla většinou ani nedotkne. Maximum jsou dvě kousnutí z rohlíku nebo housky. Myslela jsem si, že za to může ranní mlíčko, jenže teď už mléko před snídaní nepije a stejně jíst nechce. V poledne do oběda jen tak ďobne a večer je jako protržená. Zkoušeli jsme babské rady - od máčených piškotů přes rychlosnídaně typu Brumík, nakrájené vagonky,... ale nic nezabralo. Každá rada dobrá.

Odpověď Mgr. Jany Eliášové, nutriční terapeutky:

Pravidelná strava rozdělená do celého dne zamezí přejídání v odpoledních a večerních hodinách. Není ale vhodné děti do jídla nutit, raději je naučte jíst menší porce. Jezte společně a vhodně komentujte – co jíte. Nabízejte více možností. Ať si dítě může vybrat. Začněte s oblíbenými potravinami. Má rádo ovoce? Tak mohu nastrouhat jablko a přidat piškot. Oblíbeného  medvídka bolí bříško z hladu, tak si dá rohlík s lučinou na kolečka a společně se pokusí posnídat. Děti mají rády barvy a chroupání. Nemusí to být pouze křupky. Lze nakrájet rohlík na kolečka, opéct nasucho a udělat si mini toustíky. Neúspěchy nekomentujte negativně a při prvních neúspěších neztrácejte naději.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2letá dcera odmítá snídat, jak ji přimět? - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×