Inzerce
Inzerce
Inzerce

7,5měsíční dítě málo jí a pije

Dobrý den, chtěla bych pomoct vyřešit problém s jídlem mojí malé 7,5 M (71 cm / 7,5 kg). Od doby, co jsme začali na doporučení lékaře s příkrmy (v 5,5 měs.) malá nemá "čas" na kojení, protože ji zajímá, kde co jiného, i když sedím v klidné místnosti. Přes den nechce mléko vůbec, večer si dá před spaním, ale jen trošku 5 minut max. a pak si ještě cucne v noci 2x 5 min. Přijde mi to málo, když všude čtu, že by měla vypít aspoň 500 ml. První jídlo jí až v 10:30 - přesnídávku cca 120 g a pak ve 14 hod. domácí masozeleninový příkrm cca 120 g. Mezitím pije čaj nebo vodu 150 ml za den a večer už jen trochu kaše cca ze 100 ml vody. Na pohled vypada macatá, zdravá, ale přijde mi to málo - jak jídla, tak pití. Ale co s tím? Pití jí podstrkuju každou chvilku, ale když nechce, tak nechce. MM jí odstříkávám aspoň trochu do všech jídel...Zkoušela jsem do flašky umělé mléko, ale to na žízeň nechtěla, vodu pije bez problémů.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Kojení po 5 minutách pravděpodobně stačí, aby se zjistila přesná dávka, musela byste ji před a po kojení vážit. To se ale v tomto věku už nedělá, kojíte během 24 hod 3x, to by mělo stačit. Mateřské mléko neodstříkávejte do dalších pokrmů, zkresluje to chuť potraviny. Podle popisu je dítě spokojené a víc nežádá, nenuťte ji více.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

7,5měsíční dítě málo jí a pije - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×