Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak by měly vypadat preventivní prohlídky u pediatra?

Dobrý den, zajímalo by mě, jak by správně měla vypadat preventivní prohlídka v 18 měsících a pak popř. ve 3 letech. Nevím, zda to naše paní doktorka dělá poctivě, protože mi přišlo, že nás jenom změřila, zvážila, přeočkovala, ale na další věci se už nijak neptala.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Preventivní prohlídky v 18 měsících - váha, míra, obvod hlavy, kontrola chrupu, kontrola velké fontanelly, kontrola chůze, u chlapců kontrola varlat a předkožky, nemusí jít přetáhnout, u děvčátek kontrola vulvy - zda nejsou slepeny stydké pysky, poslech dýchání, poslech srdce, palpačně vyšetřit břicho, co dítě říká a co umí, očkování. Ve 3 letech - váha, míra, obvod hlavy, kontrola chrupu, poslech dýchání, poslech srdce, palpačně vyšetřit břicho, u chlapců kontrola vartal a předkožky - má být volná, u děvčat kontrola vulvy - zda nejsou slepeny stydké pysky, kontrola chůze, říkanka, barvy.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Preventivní prohlídky u pediatra - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×