Inzerce
Inzerce
Inzerce

Stahování předkožky

Dobrý den, před pár dny jsme museli se synem (2 roky a 5 měsíců) na dětskou pohotovost. Plakal a říkal, že ho bolí "pindík". Měl ho zarudlého a vytékal mu hnis, dostal na to betadin roztok a fram. mast. comp. Měli jsme mazat a čistit pět dnů a poté navštívit našeho pediatra - byl to zánět předkožky. Při pravidelných kontrolách ve 12 měs. a 18 měs. nám bylo řečeno, že předkožku nemáme stahovat, že na to máme čas do 3 let. Najednou, po zánětu musíme, dostali jsme na to hormonální mast Triamcinolon UNG, a tou máme mazat až 6 týdnů 2x denně. Chtěla jsem znát názor i jiného odborníka. Mám strach z horm. léků a mastí, nemůže mu dlouhodobé užívání uškodit a nešlo by to provádět s jinou mastí spíše na přírodní bázi? Nebo jen s olejíčkem nebo vazelínou? Jak je to vůbec s předkožkou? Jsou různé názory, nevím čím se řídit, není to tím, že paní doktorce nedůvěřuji, ale přitom bych nechtěla synka zbytečně cpát hormony nebo mu naopak ublížit nesprávnou péčí.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Předkožka se do 3 let nepřetahuje, jen pokud jde sama, do 3 let může být zúžená, nebo přilepená, pokud ale vznikne zánět, musí se čistit a léčit, a aby nedošlo ke zjizvení a následnému zúžení je třeba přetahovat a použít kortikoid. Ten je pouze lokální, takže nepoškodí nadledvinky. Jsou nutné kontroly u obvod. lékaře nebo na chirurgii.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Stahování předkožky - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×