Inzerce
Inzerce

Vyprazdňování stolice

Dobrý den, paní doktorko, mám 2,5letého syna a chtěla bych Vás požádat o odpověď na otázku, zda vyjma trpělivosti existuje další trik či návod, jak malého naučit vyprazdňovat stolici na WC. Popíši: Pokud měl pleny, dělal bobíka asi 3x denně; poté, co jsem přešla na nočník, co se tohoto problému týče, tak nic, počkal si až na večerní plenu na noc, kam udělal celodenní nadílku. Nyní je už úplně bez plen, drží to 3 dny (ano, pokud nemá tělesné problémy, jsem ochotná připustit, že je to v pořádku), ale pochopitelně zpravidla 3. den to už nevydrží a třeba celý den chodí, brečí a bez ohledu na stav stolice (tvrdá, "normální"), vždy to udělá minimálně do slipů. Podstata - přijde mi, že má psychický blok (pokud to mohu takto nazvat) dělat stolici do jakéhokoliv sociálního zařízení (WC, nočník - byť s čůráním není problém ve stoje). Následují hysterické scény (řev, brekot, je napnutý jako luk), když si nechce sednout, a pokud už sedí, tak nastává ignorace (netlačí a jen říká, že nejde, nejde). Děkuji moc, přeji Vám pěkný den :-)

Odpověď

Opravdu to zatím chce trpělivost, udržování čistoty se požaduje u dětí od 3 let. Závisí to na vyzrávání mozkových funkcí - můžete zkusit k podpoře Pyridoxin 1x denně 1/2 tablety.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Vyprazdňování stolice - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×