Inzerce
Inzerce
Inzerce

Problém s kakáním do nočníku

Dobrý den, prosím o radu. Mám syna 2 roky a 10 měsíců. Jsme bez plenek i na noc od dvou let. Čůrání do nočníku nebo na velký záchod není problém, ale kakání ano. Pořád mu to na nočník nešlo, říkal si o plínku, nebo to udělal do slipů. V září se to už konečně povedlo, byla to velká rodost, ale jen na 14 dní a vrátil se zpět ke kakání do slipečků. Zkouším ho všelijak přemluvit a motivovat, ale nic nepomáhá. Stolici má pravidelnou každý den. Co mám dělat a jak mám postupovat? V lednu nastupujeme do školky.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Ve Vašem případě doporučuji trpělivě dítě vysazovat na nočník v době jeho předpokládané stolice - píšete, že ji má pravidelně. Situace, kdy dítě nechce na nočník, je důsledkem nevyzrálosti těch správných mozkových center, což se může během krátké doby upravit.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Problém s kakáním do nočníku - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×