Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak úspěšně dítě vysazovat na nočník?

Mám dceru téměř 19 měsíců. Už cca 5 měsíců se ji pomalu snažíme vysazovat na nočník. Vždy ráno po spaní, několikrát denně přes den, po odpoledním spánku. Ze začátku to vypadalo slibně, dcera se občas do nočníku vymočila, seděla v klidu, vždy jsme ji za to velmi pochválili. Poslední měsíc ale začíná chození na nočník sabotovat. Nechce tam sedět, vzteká se, nikdy žádnou potřebu nevykoná. Když vykoná potřebu do plíny, příjde nám to oznámit, že udělala e-e. Prosím, poraďte, jak na to. Dělám něco špatně?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

To je velmi častý jev, děti to na nočníku nebaví, ještě se jim nespojuje s potřebou vyprázdnění. Buďte trpělivá, vysvětlujte, že to, co vykonala do pleny, se dělá do nočníku. Trpělivě ji na nočník vysazujte - ale ne násilím, netrestejte za pomočenou plenu. Můžete zkusit vysazovat na velké WC (dají se koupit malá prkénka), chce to trpělivost, přijde na to sama.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

Jak úspěšně dítě vysazovat na nočník? - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×