Inzerce
Inzerce
Inzerce

3leté dítě nechce na nočník

Dobrý den, posledně jsem se ptala na nočník u skoro 3letého syna... Vyměnila jsem mu nočník a je ochoten na něm posedět, ale nevyčůrá se, odmítá plenu a pokud je nahý, tak ty 3 až 4 hodiny nečůrá, pak si řekne o plenu a po pročůrání nebo pokakání ji hned sundá. Dcera to dělala obdobně, až začala čůrat do nočníku. Můžu ho nějak více motivovat ať čůrá do nočníku? Posazuji ho, chválím, ví, co po něm chci, a stejně uteče.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Je nutné trpělivě dítě na nočník vysazovat. Motivujete dítě správně. Možná můžete jako příklad použít starší dceru, ale opatrně, aby se dítě naopak nezačalo na sestru žárlit a na nočníku už vůbec nechtělo sedět. Je to opět o vyzrávání mozkových funkcí, které je individuální. Zvláště u chlapečků se setkávám s pomalejším nácvikem návyků.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

3leté dítě nechce na nočník - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×