Inzerce
Inzerce
Inzerce

2letý syn špatně chodí na záchod

Dobrý den, mám 2letého syna a špatně chodí na záchod. I když to proložíme ovocem. I když pije jablečné šťávy (domácí), tak pořád jde špatně na stolici. Nemá ostrá, ani smažená jídla, občas knedlík. Když nekaká, nedostane ani banán, čokoládu - nic, co staví. Když to na něj přijde, tak se začne schovávat. Musí mít klid. Všichni se musí otočit a většinou se mu nezadaří. Vypadá, že nemá potřebu jít častěji na velkou, ale když to na něj přijde, tak se chudák kroutí, leze pod stůl apod. Proto mu dávám plínku, ať si nerušeně tlačí, kde chce. Protože, když jej dám na nočník, tak mu to zarazím.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Vypadá to, že Váš syn nemá problém zažívací, ale psychický. Zkuste jej začít učit chodit na záchod - místnost, kam mu položíte nočník a objasníte, že když to na něj přijde, ať se tam zavře a potřebu do nočníku vykoná. Pozorujte stolici, jaká je její konzistence, zda není hodně tuhá. To by dítě mělo bolestivé vyprazdňování a zcela logicky by se na záchod bálo. Pokud je stolice měkká a kašovitá, je to v pořádku.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Komerční sdělení

Související články

2letý syn špatně chodí na záchod - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×