Inzerce
Inzerce
Inzerce

Zácpa - psychická příčina

Synovi je 21 měsíců a od října loňského roku trpí na zácpu. Za den vypije 1l tekutin, jídlo má rozmanité. Dávám mu Lactulosu, prebiotickou vlákninu, probiotika. Stolici má 1x za týden (není tuhá), jinak jen tlačí a špiní plínku. Aplikovala jsem mu glycerínové čípky či Easylax. Zkouším ho posazovat na nočník, ale z něj utíká pryč. V prosinci byl na UZ, kde byl nález: plné tlusté střevo staré stolice, v nemocnici mu provedli vyprázdnění, ale žádné další vyšetření mu nedělali. Dle vyjádření naší pediatričky je to psychického původu a stolici zadržuje. Krevní testy má v pořádku. Máte pro nás nějaké jiné řešení?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Pokud jí dítě málo ovoce a zeleniny, jí bílé pečivo a piškoty a někdy čokoládu, tak je se stolicí velký problém. Zkuste vyřadit bílé pečivo a čokoládu, podávejte grahamové pečivo, nebo tmavé pečivo - ale ne se semínky - nerozkouše je a mohl by je vdechnout. Zařaďte do jídelníčku více ovoce a zeleniny. Dobře pomáhá i heřmánkový čaj a odvar ze lněného semínka. Pokud neposedí na nočníku - bývá často v tomto věku, zkuste ho naučit na velké WC (dají se koupit i malá sedátka) a vysvětlit mu, že je velký a jako dospělí se vyprazdňuje do WC. Přidejte do jídla olivový olej - 1lžičku denně.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Zácpa - psychická příčina - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×