Inzerce
Inzerce
Inzerce

Baby shower aneb oslava pro budoucí maminku

Jak už napovídá název, baby shower není tradiční českou oslavou, ale vznikl v USA. Nejedná se o žádnou sprchu pro děti, nýbrž o těhotenský večírek pro těhotnou maminku na počest očekávaného miminka. Účastní se ho nejčastěji kamarádky a příbuzné, které při této příležitosti mamince předají dárky pro miminko. Nyní se baby shower dostává do obliby i v ČR a má zde velkou šanci uspět.

A jak si baby shower užila maminka Jitka z Rodíme?

Baby showerZnáte baby shower? Já už na tento nový fenomén párkrát narazila během svého studování těhulkování, ale protože jsem se ještě nikdy žádného takového těhotenského večírku nezúčastnila, a to hlavně proto, že na rozdíl od amerických tradic u nás zatím ještě není tak „v módě” dávat dárky budoucím maminkám před porodem, tak jsem mu nejdříve nevěnovala zvláštní pozornost. Ve chvíli, kdy za mnou ale přišla moje kamarádka s tím, že by ho pro mě chtěla uspořádat, zajásala jsem radostí. Oslavu brzkého příchodu svého miminka by si určitě žádná natěšená těhulka nechtěla nechat ujít!

Kdy se baby shower pořádá?

Původně to mělo být překvapení, ale nakonec se pořadatelka chtěla ujistit, zda o takovou akcičku vlastně stojím a já to velmi ocenila. 

Pořádá se většinou 4 až 6 týdnů před plánovaným termínem porodu a to hlavně z důvodu, že v tomto období už by mělo být riziko nevydařeného těhotenství minimální a také se budoucí maminka cítí ještě celkem v kondici na to, aby si mohla tento dýchánek užít se vším všudy. 

Jak probíhá organizace večírku?

Podle americké tradice by ho neměla organizovat sama těhulka ani její blízké příbuzné. Možná proto, aby se zabránilo dojmu, že se maminka snaží tímto způsobem obstarat výbavičku pro miminko od svých kamarádek. 

A koho vlastně na baby shower pozvat? 

Každý by na svojí oslavě určitě chtěl mít jen ty osoby, se kterými rád tráví čas a ne všechny, které má v přátelích na sociálních sítích. Z vlastní zkušenosti proto doporučuji ještě před rozesláním pozvánek požádat o schválení seznamu přímo budoucí maminku. 

Sdělení zážitků z porodu, ale i zkušeností s dětmi

Samozřejmě můžete přizvat i muže, ale osobně si myslím, že se tím tak celkem změní původní smysl akce. Baby shower je víceméně posezení mezi ženami, které si sdělují nejen své zážitky z porodu, ale i zkušenosti s dětmi, kosmetikou a další typicky ženská témata, do kterých by se muž jen těžko zapojoval. Ostatně, proč se dobrovolně připravit o možnost svoje drahé polovičky s kamarádkami také trochu prodiskutovat? :-)

Baby shower

Přítel si udělal svoji pánskou jízdu

Můj přítel si při této příležitosti s radostí udělal pánskou jízdu a já si ho vlastně ani nedovedu na takovém babinci představit. :-D Určitě je ale milé, když se tatínek objeví na konci akce a všem společně s maminkou poděkuje za účast a dárky.

Jak vybrat dárek k narození dítěte na baby shower?

Příjemným bonusem tohoto setkání jsou samozřejmě pozornosti pro miminko od hostů. Jednou z možností, jak maminku obdarovat je tzv. registrace. Je to seznam dárků, které si maminka přímo vybere v obchodě nebo na internetu. Vyloučí se tak situace, kdy více lidí přinese stejný nebo podobný dárek, ale na druhou stranu zmizí kouzlo překvapení. Já překvapení miluji a tak jsem byla nejvíce potěšena originalitou některých dárečků, které se mi opravdu zalíbily a sama bych je nejspíš pro malé ani nevymyslela. 

Je vhodné, aby i maminka hostům poděkovala malým dárečkem

Naopak je určitě vhodné, aby i maminka nějakým způsobem všem hostům poděkovala. Ode mě dostaly holky jako pozornost dárkové pytlíčky s čokoládovými bonbony, které zdobili barevní medvídci na kolíčku. Pro hlavní organizátorku akce jsem čokolády doplnila ještě o aromatickou sadu olejíčků.

Baby shower

A jak tedy probíhal můj těhotenský večírek? 

... z deníčku 22 (Rodíme ONLINE 2018/2019)

Ihned po příchodu mě čekalo velké překvapení v podobě bohatě vyzdobeného stolu, u kterého už na mě s úsměvem a hromadou dárečků čekaly moje nejbližší kamarádky. 

Inzerce

Náš stůl byl jeden lízátkový dudlík za druhým, strop byl ověnčen barevným řetězem a miminkovskou výzdobu nejvíce rozzářily roztomilé chlupaté kuličky, se kterými jsme si celý večer jako malé hrály.

Jako uvítací drink jsem zvolila oblíbenou americkou limonádu s ovocem a společně jsme všechny povečeřely. Na závěr nechyběl ani dezert v podobě dortu s mým oblíbeným šnečkem, který už se do nás skoro nevešel, ale byl na první pohled tak lákavý a voňavý, že ani jedna z nás nakonec neodolala alespoň kousek ochutnat.

Inzerce

Baby shower

Během večera se hlasovalo pomocí malých růžových a modrých papírových triček do uzavřených kelímků, zda se mi narodí holka nebo kluk a každá z tetiček také vyplnila osobní přání pro miminko.

Inzerce

Baby shower

O téma k rozhovorům mezi zkušenými maminkami a budoucími těhulkami opravdu nebyla nouze a tak se většina z nás zapovídala až do zavírací doby restaurace. Organizátorce Anet se akce povedla na výbornou a já si díky ní užila báječný večer, na který budu ještě dlouho vzpomínat. 

A co vy? Nemáte také chuť uspořádat své sestře, kamarádce nebo kolegyni těhulce podobný maminkovský večer? :-)

Budoucí maminka Jitka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Baby shower aneb oslava pro budoucí maminku - diskuze

  • Plenkový dort
    Ahoj, chci se zeptat, co jste kupovali jako dárek do porodnice? Já sem nedávno viděla docela zajímavou nabídku dárků tady: https://www.chupeto.cz/ Myslíte, že by se dárek novopečené mamince líbil? :)
    janahalusakova   | 24.08.2021 09:21:36
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
po prvním porodu mám trochu povolené pánevní dno (i když jsem po porodu cvičila a zlepšilo se to, není to stále v normálu) Projevuje se to mírnou inkontinencí např. při kýchnutí, skákání na trampolíně,atd. A teď k dotazu, jsem podruhé těhotná ( začátek 7 měsíce) a nevím co je pro následný porod lepší. Zda posilovat nebo naopak neposilovat pánevní dno před porodem. Můj gynekolog mi řekl,že je lepší neposilovat (že to mám nechat až po porodu), jiný gynekolog mi řekl,že trochu bych posilovat měla. Tak jsem z toho zmatená,co zvolit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, posilování pánevního dna určitě neublíží, naopak může pomoci připravit Vaše tělo na větší zátěž, působí preventivně. Poznáte sama, zda Vám cvičení vyhovuje, nebo je Vám to nepříjemné a podle toho budete pokračovat.
Obecně však platí, že posilování pánevního dna je vždy ku prospěchu, především pokud se vyskytují i nějaké potíže.
Hezký den

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | 02.01.2021, 14:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×