Matyášek odchodil celý měsíc
Karneval
První Matyho karneval se opravdu vydařil a byl moc pěkný, děti byly nadšené z klauna Hopsalína.

Na karneval jsme šli já, Matyášek, Tobiášek a prababička. Oba dva kluci šli nakonec za piráty. Myslím, že se mi z nich moc pěkně povedlo piráty udělat.

Později za námi dorazil i tatínek. Tobiášek byl ze začátku trošku vyjukaný z toho množství lidí a z toho, jak nahlas hrála hudba, ale nakonec pak byl v pohodě. Když jsme přišli z karnevalu domů tak Matyáškovi bylo líto, že už karneval není a plakal. Ale utěšila jsem ho, že příští rok karneval budou mít zase. A víte za co půjde příští rok? Ano opět za piráta, teda aspoň mi to tvrdí.
Tvořivá dílnička
Také jsme měli tvořivou dílničku, kde jsme dělali květy Narcisu a ty přilepovali na větvičku.

Návod najdete i zde na Babyonline.
Představení Afrikana
Ve školce měl Matyášek také představení Afrikana – je to představení dvou černochů, kteří dětem vysvětlovali, kde leží Afrika a pak je učili tancovat a i bubnovat na jejich bubny. Matyášek měl dokonce jeden bubínek u sebe a bubnoval.

Do školičky opět s pláčem
Další týden se neobešel bez pláče. V Matyho školce totiž dělají nové sociální zařízení a dělají to nad jejich třídou. Matyášek se začal bát vrtačky a do školky chodit nechtěl. Jednou ukazoval v šatně na svou třídu, že se tam bojí. No možná to spíše i zkoušel, protože by byl radši doma se mnou a Tobiáškem. No ale nakonec jsme to vyřešili tím, že Matyáška odvádí do školky tatínek. A Maty je už v pohodě a je spokojený a do školky chce každý den. Sice se to neobejde bez slzičky, ale nedá se nic dělat. Do konce června zbývá už jen pár měsíců.
Logopedie
Taky jsme měli během měsíce 2x logo s panem logopedem. Matyášek je opravdu šikovný a daří se mu vše vyslovovat tak, jak má. Doma ho taky opravujeme, aby mluvil správně. Někdy, když něco říká, tak tápu, co to je. Ale nakonec vždy dojdu k tomu správnému slovu.
Velikonoční prádzniny
V posledním týdnu nastaly velikonoční prázdniny a já si nechala Matyáška ve čtvrtek a pátek doma.
Ve středu jsem si jej vyzvedla ze školky s krásnými výrobky, které dělal. A výrobky mi už krásně zdobí okno v kuchyni.


A musím nás konečně pochválit, Maty odchodil do školky celý měsíc.
Vyprávění Zuzbr zpracovala Naďa Barochová.
Předchozí článek:

Matyho stále trápí nemoci
Následující článek:

Školkáček Maty v dubnu
Matyášek odchodil celý měsíc - diskuze


Poradna
Dobry den, dcera 13mesicu ma jiz nekolik dni po sobe ve stolici tvrde malinkate kulicky. Nejsem si vedoma, ze by neco takoveho snedla nebo mela ve strave. Brisko ji neboli jen ma stolici temer po kazdem jidle.
Dobrý den,
nedovedu posoudit, o co se jedná, odeberte vzorek stolice a požádejte pediatra o analýzu.

Pro akci je nutné přihlášení