Inzerce
Inzerce
Inzerce

Školkáček Kubík od Nadule1 2011-2012

Ahoj,

jmenuji se Naďa a s manželem Tomášem máme dvě děti. Kubíka, kterému budou v lednu 4 roky, a Haničku, která v září oslaví své druhé narozeniny.

Září bude pro naši rodinu plné novinek. Kubík totiž nastupuje do školky. Jsem moc zvědavá, jak svou novou roli zvládne. Do kolektivu dětí chodí od miminka. Chodili jsme na různá cvičení i do kurzů pro plaváčky, takže víme, že Kubík má děti rád a rád si s nimi hraje. Jen velmi výjimečně mu některé dítě nesedne.

Je Kubík zvyklý být bez maminky?

Vzhledem k tomu, že se řadím mezi pracující maminky, využívám pravidelně služeb hlídací tety. Mou nepřítomnost zvládá Kubík naprosto s přehledem. Věřím, že i díky této průpravě, si na školku rychle zvykne.

O naší školce

Školku jsme vybírali podle jediného kritéria a tím byla vzdálenost od domova. Tím, že mám ještě mladší dcerku, nesnažila jsem se Kubíka „udat“ stůj, co stůj. Přihlášku jsme dali jen do jedné školky – do té nejbližší. Do této školky jsme Kubíka neúspěšně hlásili už loni a tehdy, při rozhovoru s paní ředitelkou, jsem se rozhodla, že jinou školku ani zkoušet nebudeme. Paní ředitelka je totiž velmi sympatická a vstřícná a to považuji za důležité. Měla jsem možnost si popovídat i s paní učitelkou, která má na starosti nejmenší děti (a která tedy zřejmě bude mít u sebe ve třídě i našeho Kubíka) a i ta byla hrozně ochotná a sympatická a trpělivě mi odpověděla na všechny mé dotazy. Zajímala jsem se hlavně o to, co vše dítě musí umět a s čím jsou ochotni pomáhat.

Co by mělo dítě umět?

V naší školce je to tak, že dítě má být bez plenky. Má se umět obléknout, nebo alespoň na pokyn zvládnout přinést oblečení. Má si umět obout boty. Paní učitelka nám doporučila boty na suchý zip, které si dítě zvládne i samo zapnout. Dále má dítě samo chodit na záchod s tím, že paní učitelka dětem připomíná a ptá se, zda nepotřebují. A není nutné, aby se dítě umělo utřít – s tím ochotně pomáhají. Dítě se má umět samo najíst, přičemž i tady platí, že pokud paní učitelka vidí, že někomu to nejde, tak pomůže.
Všechny potřebné činnosti Kubík zvládá, takže na tomto poli problémy nepředpokládám.

Potřeby pro školkáčka

Dle pokynů ze školky už mám pro Kubíčka nachystáno:
•    povlečení a prostěradlo na dětskou postýlku, včetně polštáře a deky
•    pyžamko
•    látkovou tašku s náhradním oblečením, včetně spodního prádla
•    bačkůrky / ne pantofle – hrozí nebezpečí úrazu /
•    vhodné oblečení na pobyt ve třídě
•    sportovní oblečení a obuv na pobyt venku
•    pláštěnku
•    papírové kapesníky

Z počátku jsem byla zaskočená tím, že máme mít vlastní povlečení, včetně polštáře a deky. Na druhou stranu – pokud skutečně bude spát ve vlastním – tak aspoň budu vědět, že spí v čistém a vypraném. Otázka taky je, jak to vůbec s tím spaním bude. Kubík už po obědě nespí od dvou let, nicméně předpokládám, že když bude ráno muset vstávat a budeme ho budit, tak unavený bude a odpoledním odpočinkem určitě nepohrdne.

Ceny

Školkovné: 660 Kč/měsíc
Stravné: 638 Kč (zálohově)

A jak by to u nás mělo probíhat?

Kubíček bude vstávat ráno s tatínkem. Zatím jsme se ještě pevně nedomluvili na čase, ale počítám, že 6:30 by mělo být tak akorát, aby se zvládli nasnídat, umýt, vyčistit zoubky, obléknout, vypravit se do školky a tatínek, aby ještě rozumně dorazil do práce.

Možná se ptáte, proč do toho vůbec tahat tatínka, když jsem doma na rodičovské. Naše děti jsou spáči a obvykle vstáváme až kolem osmé hodiny. Jenže právě do osmi už dítě musí být ve školce a tak by mi nezbylo nic jiného než vzbudit obě děti... a všechny činnosti absolvovat dvojmo a každé ráno se stresovat, zda to stihneme. A byl to manžel, který přišel s návrhem, že bude Kubíka do školky vodit. Tak uvidíme, jak nám tento plán bude fungovat. Změnit ho můžeme vždycky.

Vyzvedávání už bude na mně a na Haničce. A protože Hanička chodí spinkat po obědě, budeme i Kubíka vyzvedávat až po odpočinku. Teď si nejsem úplně jistá, ale mám dojem, že nejdříve si ho budu moct vyzvednout ve 14 hodin.

Během září budu muset režim rodiny skloubit také s výukou studentů. To zatím vůbec nedokážu odhadnout, jak se to povede. Ale ráda bych učení naplánovala tak, abych měla hotovo v době, kdy půjdu vyzvednout Kubíka, abychom nemuseli nikam pospíchat a mohli čas trávit pohromadě.

Inzerce

První  den

Prvního září bude ovšem speciální den a chceme ho pojmout trochu slavnostně. Taťka si chce vzít půl dne dovolenou a půjdeme do školky všichni společně. Přemýšlím, že bych Kubíkovi i koupila nějaký drobný dáreček – hračku, kterou by si mohl vzít s sebou do třídy.

Vyzvednout ho už zřejmě půjdu jen já  s Haničkou, a pokud nebude nějaký problém, tak až po té druhé hodině, až se Hanička vyspinká.

A jaké jsou mé pocity?

Jsem absolutně rozpolcená. Jsem nadšená z toho, že se Kubík těší. Jsem vyděšená z toho, jak to zvládne on a jak to odloučení ponese Hanička – ona není vůbec zvyklá být bez Kubíka, maximálně pár hodin v týdnu, když má Kubík plavání.
Jsem ráda za to, že si od sebe s Kubíkem odpočineme a budeme se na sebe víc těšit. Jsem smutná z toho, že ten čas tak utekl. A bojím se, že to ponesu hůř než Kubík. :)

Inzerce

Připravila Naďa Barochová.

Inzerce

ŘÍKAČKY PRO CHYTRÉ HLAVIČKY

představení knihy pro děti

Interaktivní set Říkačky pro chytré hlavičky formátu A5 obsahuje 3 části: Hlavní kniha Říkačky – říkanky pro děti (pohybové říkanky, malovací, naučné, o světě kolem nás,..), Kreslení dle předlohy - doplňovačky pro děti, Pexesové karty – 3 sady karet - 12 listů (obrázkové, písmenkové, prázdné pexeso). Říkanky s praktickou kroužkovou vazbou posunou Vaše dítě dále! O zdraví, bezpečnosti a světě kolem nás s cvičením a kreslením.

Inzerce

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

Po dětské literatuře jsme se zaměřili na 2 důležitá období v životě ženy: těhotenství – kniha Zdravé těhotenství a po 40 – kniha Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

www.prochytrehlavicky.cz

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Představení školkáčka Kubíka - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×