Inzerce
Inzerce

Prvňáček Zuzanka od Honafy 2011-2012

Nejsme standardní rodina. Tatínek má důležitou a zodpovědnou práci - řídí elektrárnu v Africe v Kongu. I přesto, že bychom chtěli být spolu a děti třeba vychovávat tam, jsme pořád bohužel rozdělení. Já jsem s dětmi v domácnosti.

Jak Zuzka zvládá kolektiv?

Zuzanka je naše třetí, nejmladší dítě. Zatím co ostatní dva neměli s kolektivem problémy, Zuzanka měla smůlu. Chodila 2 roky do školky do logo třídy. Bohužel zaučovaly se tam nové učitelky a moc nám v mluvení, nebo se začleněním se do kolektivu nepomohly. V únoru jsem to prakticky vzdala a Zuzi tam vodila jen v úterý a ve středu. Zuzanka hodně záviděla bráchovi Honzovi, že chodí do školy, proto doufám, že tam už bude chodit ráda a každý den. Moje děti nebývají nikdy nemocné a tak mají 100 procentní docházku. Ani Zuzanka, možná i tím, že já jsem v domácnosti, nebývala nikdy nemocná.

A co zájmové kroužky?

Zuzka byla opakovaně vybíraná taneční školou, ať chodí do tanečního kroužku. Je přesně ten typ na tancování latiny. Já jsem ale zvolila snadnější kroužek a Zuzi vodila na tanečky. Ani tady bohužel nechtěla být beze mne a tak jsem další ročník kurzu už nekoupila. Přitom, když se mi jí tam podařilo udat a odejít tak jí to šlo. Zuzi by byla dobrá i v mažoretkách, aerobiku nebo podobných aktivitách.

Jak probíhal zápis do školy? Jak jsi školu vybírala?

Zápis do školy byl v lednu, s čímž já rozhodně nesouhlasím. Až tři čtvrtě roku, než jde dítě do školy, jde u dětí hodně znát.

Školu jsem vybírala tak, že je nejblíže u domu - asi 10 min pěšky, bez nutnosti přecházet přes velkou cestu. A chodí tam i sourozenci. Se školou ale moc spokojená nejsem. První stupeň je tam celkem dobrý a na druhý doufám už chodit nebude a přejde na gymnázium.

Inzerce

Dostali jste od školy nějaké pokyny?

Pokyny k budoucím prvňáčkům jsme se dověděli na informační schůzce, která trvala hodně dlouho. Rodiče se rozčilovali, že dětí bude ve třídě hodně. Bude jich tam 29. Že se nejezdí na výlety a podobně. Mně tohle vůbec nevadí. Co mi vadilo, že se nepřišly představit budoucí učitelky tak, jak to bývalo zvykem. Paní učitelku jsem později potkala v doprovodu paní učitelky od Honzy, tak jsme se seznámily a na Zuzi se těší. Taky jsem si jí našla na stránkách školy a přečetla jsem si tam, jak se prezentuje. Zatím mi vyhovuje. Zuzi je klidné a tiché dítě, nepředpokládám problémy.

Jaké vybavení už máte připravené do školy?

Do školy máme připravenou aktovku, papučky, pytlík na tělocvik, kufřík na výtvarné potřeby.

Většinu vybavení dostaneme od školy z pastelkovného, co dává stát. I přesto jsem koupila pera, pastelky a různé drobnosti. Vím, že pero vydrží psát tak měsíc. Stejně tak mám zkušenosti s papučkami, že se brzo rozpadají a pak není v obchodech výběr. Proto jsem koupila takové papučkoboty. Už je měla i ve školce (stejnou značku, ne ty samé)a vydržely být pevné a jako nové celý rok.

Inzerce

Nemyslím si, že prvňáček stojí desetitisíce, jak se rádo zmiňuje v mediích. I tady platí, že vše jde pořídit skoro za babku. Věci jsem kupovala na začátku srpna a teď ke konci si myslím, že už je to dost přebrané. Tady mi taky pomohly zkušeností.

Inzerce

Co všechno Zuzanka umí?

Zuzanka tím, že má staršího bráchu, umí podle mě skoro všechno, co umí on po druhé třídě. Myslíme si všichni, že umí i číst. Ona tvrdí, že ne. Co umí jistě, tak celou malou násobilku. Má logické myšlení. A je moc popředu. Bohužel neříká ještě R a Ř, ale to se během roku naučí, toho se nebojím.

Jak máte naplánovaný režim?

Bohužel celá škola stojí na mně. Já budu ráno vodit, vyzvedávat, učit se s ní. Jen 1. 9. s námi jde i tatínek, který tu bude letos poprvé a naposled. Chci, aby děti a hlavně jejich rodiče viděli, že Zuzi má tatínka. Teď jí dost dětí trápí tím, že ho nemá a posmívají se jí.

Předpokládám, že starší sestra, která jde letos do prvního ročníku na střední školu, bude se Zuzi vstávat a bude jí česat a připravovat jí snídani.

Inzerce

Doufám, že Zuzanka školu zvládne, bude tam chodit každý den (ne jak do školky) a bude se dobře učit. Budu spokojená, když zůstane taková hodná, učenlivá a šikovná jako doposud.

Na základě vyprávění Honafy zpracovala Naďa Barochová.

Inzerce

PÍSMENKOVÉ KARTIČKY PRO CHYTRÉ HLAVIČKY

představení abecedních karet a her s nimi

112 ručně malovaných karet naučí předškolní děti slyšet hlásky, slabikovat a poznávat písmena! Děti od 1 roku poznávat obrázky, se kterými si rozšíří svou slovní zásobu. Usnadněte to svému dítěti! Pro rozvoj slovní zásoby i k přípravě do školy.

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

Po dětské literatuře jsme se zaměřili na 2 důležitá období v životě ženy: těhotenství – kniha Zdravé těhotenství a po 40 – kniha Žena po 40 – sebevědomá a v kondici.

www.prochytrehlavicky.cz

 

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×