Inzerce
Inzerce
Inzerce

Meleme kávu

Pravidla hry

První dítě zavře ručičku do pěsti a vystrčí palec nahoru. Další dítě se chytne tohoto palce celou dlaní a taky vytrčí palec nahoru. Stejným způsobem se chytí i další hrající dítě. Ve stejném pořadí se pak chytí stejným způsobem i druhou ručičkou. Vznikne tak jeden velký „komínek“. Při odříkávání: „Meleme, meleme kávu, pro dědka a bábu.“ Pomalu celým komínkem otáčí do kruhu. Pak povídají: „Jedno zrnko pryč.“ Po tomto odříkání se dítě, které má svou ruku na vrcholu komínku, pustí. Hra pokračuje dál, dokud zbude jen jedna ruka. Při odříkávání: „Meleme, meleme kávu pro dědka a bábu, jedno zrnko pryč. A už není nic.“ Hra končí.

Za fotografii děkujeme uživatelce janca.lo.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Meleme kávu - diskuze

Poradna

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda mám jako učitelka nárok čerpat dovolenou v plném rozsahu, tedy 40 dnů? Na mateřskou jsem nastoupila na začátku roku, skončila mi v půlce července. Zaměstnavatele jsem včas požádala o čerpání řádné dovolené v návaznosti na ukončenou mateřskou. Účetní mi již dříve říkala, že podle ní mi bude mateřská krácena, a opravdu mi přišla na účet dovolená pouze za půlku července a srpen. Předpokládala jsem však, že mi část vyjde i na září. Prosím Vás o názor. Děkuji.

Dobrý den,

pokud Váš pracovní poměr nekončí v průběhu roku a požádala jste o čerpání řádné dovolené v návaznosti na skončení mateřské dovolené, máte nárok na celou dovolenou za kalendářní rok. Mateřská dovolená se považuje za výkon práce pro účely dovolené, díky tomu jste splnila podmínku alespoň 60 dnů konání práce v roce a máte tedy nárok na dovolenou za kalendářní rok. Pro krácení dovolené platí, že se krátí až při 100 a více zmeškaných směnách a zákoník práce přímo uvádí, že dovolenou vyčerpanou v návaznosti na mateřskou dovolenou před nástupem na rodičovskou dovolenou není možné krátit z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené (§ 223).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 17.10.2019, 15:12
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce