Celkem výsledků pro výraz "zacpa": 26
Dobrý den, už nevím, co dělat, tak zkusím napsat vám. Už skoro 14 dní trpím zácpou. Jsem těhotná, zatím cca 6. týden, k doktorovi jsem objednaná, ale až příští týden, už to do té doby asi nevydržím. Zkoušela jsem všechno možné, glycerinové čípky, psyllium, švestky, švestkovou šťávu, piju, co to jen jde, hodně chodím, olej, mléko, nic mi nezabírá. Už nevím, co dělat, jsem úplně vyčerpaná, musím chodit do práce a už se bojím jíst, ale chut k jídlu pořád mám, prosím vyzkouším cokoliv, co by mohlo pomoct. Děkuji.
Dobrý den, bohužel některé těhotné trápí úporná zácpa celé těhotenství. Otázka je, jak moc vás to obtěžuje. Některé ženy si zvyknou a ono vše po porodu přejde. Někdy se to změní i během těhotenství a problémy se samy zmírní. Bohužel ale nic jiného, než glycerinové čípky, hodně vlákniny či laktulózu vám nikdo nedoporučí. Možnosti jsou v graviditě omezené. Poraďte se poté se svým lékařem.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat ohledně stravování mé 5,5mesicni dcerky.Od narození ji kojím, vše probíhalo v pořádku... jen se postupně zhorsovaly prdiky až na 4 měsíční kontrole dcerka nepribrala. Po dohodě a podezření na ABKM a hlenu ve stolici u malé jsem nasadila nemlecnou dietu za stálého plného kojení. Dcerka prikrmy v podobě nutrilonu allergy care a sunaru allergy care odmítala. Po 14 ti dnech došlo ke zlepšení a nárůstu váhy, takže jsme na doporučení začaly s prikrmy. Dcerka byla z počátku spokojená, ale postupně se u ní zhoršují stavy zácpy. Dny kdy má stolici je spokojená, dny kdy se nemůže vykakat nechce moc jist a je spavá a rozmrzela. Mám podezření na další alergie, takže jsem z jídelníčku postupně vysadila také soju, pšenici, kakao. Pokud sním jahody má vyrazku v obličeji. Prikrmy se snažím zavádět po jednom druhu zeleniny nebo ovoce a dávat vždy 3 dny stejný příkrm. Jediné co mi přijde bez problému byla snad jen dýně. Jinak je jeden den v pořádku a další probreci s bolestí bříška a zácpou . Také často ublinkava a špatně odrihava nebo občas škyta. Zkoušela jsem dávat i další tekutiny(voda, čaje), ale ty nechce. Dnes jsem ve stolici objevila opět trošku hlenu. Dcerka bývá často zahlenena jako by měla zadní rýmu. Myslíte, že by to mohlo být jen z rýmy nebo by jste doporučila nějaká vyšetření ohledně alergii či gastro kvůli možnosti refluxu nebo jiných potíží? Moc děkuji za odpověď
Dobrý den. Přidejte dítěti lactobacil - probiotikum, často to tak u dětí bývá, mnohdy problém se zažíváním trvá do 1 roku. Po roce se doporučuje zařazení kravského mléka a všech potravin, pokud se problémy zhoršují, do poručuje se gastro vyšetření.
Ublinkávání je důsledkem nedostatečného odříhávání,to se dá špatně ovlivnit, pokládejte dítě po jídle do zvýšení polohy a na bok.
Lehké zahlenění je běžné a hleny ve stolici jsou pravděpodobně z napolykaných hlenů.

Pro akci je nutné přihlášení
Zdravim , mam dotaz , muj syn trpi opakovane zacpou, jde o to ze on sam si oddaluje stolici ,protoze ho boli konecnik kdyz zatlaci , ma stolici prilis tuhou a velikou ...vydrzi nejit na zachod trebas i 3 tydny , nemohu ho prinutit zmenit tyhle zpusobi , je to boj ....chtela bych vedet a ukazat mu aby sam videl jake nebezpeci mu muze hrozit kdyz tohle dela ...mohla by jste my odpovedet co vse hrozi kdyz nejde tak dlouhou dobu se vyprazdnit a kdyz se mu stolice hromadi v tlustem strevu ? A synovj je 11 let . Dekuji H.
Dobrý den. Při zadržování stolice dochází k bolestem břicha,k rozšiřování tlustého střeva a ochabnutí stěny střeva,k možnému dráždění sliznice s možným vznikem nádorů, při následné stolici po dlouhém zadržování může docházet k prasklinám konečníku a ke krvácení.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, moje dcera (2roky) má psychogenní zácpu. Trvá to už od roka a půl. Nepomáhá přemlouvání, nepomáhá nic. Nechce si sednout ani na nočník a ani na prkénko na wc, už si nevím rady. Když už to na ni jde ,honem utíka na gauč či na postel a říká deku, deku a zadržuje to vleže, kroutí se u toho až do té doby než jí to přejde. Ale takhle se to opakuje pořád dokola až do té doby než to pustí a nemůže to vydržet. A to vypadá tak že me drží kolem krku a kope nohama je spocená a brečí. Prostě se bojí zatlačit. Používáme lactulosu na změkčení , zkoušeli jsme snad vše švestky, přesnídávky, vlákninu. O tom to není prostě to má vté své hlavičce. Potřebuji rady. Děkuji.
Dobrý den, problém se zácpou se může objevit v souvislosti se stresem například při změně režimu při navykání na nočník, při nástupu do kolektivu apod. Stačí, aby jednou vyměšování trošku bolelo, nebo došlo při stolici k poškození konečníku a problém je na světě. Dítě se bojí jít na stolici, že vyměšování ho bude bolet. Při tomto problému bych začala návštěvou dětského lékaře - pediatra a ptala se na rady a doporučení tam. Lékař se s takovými dětmi setkává často a určitě vám bude umět poradit, jak postupovat, jaká zavést režimová opatření a co případně použít, aby se vyprázdění podařilo. Konzultovala bych s lékařem i podávání Lactulosy. Samozřejmě více než vysvětlování a přesvědčování u dvouletého dítěte pomáhá dostatek pohybu, dostatek tekutin, strava obsahující vlákninu, ovoce (švestky, hrušky, meruňky), zeleniny. Pomoci může také teplá koupel, masáž či nahřátí bříška. Pokud nepomáhá, tak lze po konzultaci s lékařem podávat Lactulosu, glycerinové čípky apod. Při zavedení nějakého postupu musíte vyčkat na jeho účinky a vytrvat v nastaveném režimu. Na problém neupozorňujte, nemluvte o něm před dcerou, ale poskytněte jí podporu a porozumění. Zdravím Mgr. Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, jsem v polovině 3 měsíce a čeká mě cesta do Thajska. Ráda bych se informovala na možné léky proti nevolnosti v letadle, na lodi a v ostatních dopravních prostředcích, které bych mohla preventivně použít. Dále by mě zajímalo, jaké léky je možné použít v případě zácpy nebo naopak v případě průjmu. Co je možné použít na rehydratrataci. Velmi děkuji za odpověď.
Přeji pěkný den, nejsem gynekolog, proto Vám doporučuji dotaz adresovat gynekoložce, MUDr. Ťápalové. Já Vás mohu pouze navézt na příslušné články:
Cestování v těhotenství: https://www.babyonline.cz/tehotenstvi/aktivity-sporty/cestovani-v-tehotenstvi
Zácpa v těhotenství: https://www.babyonline.cz/tehotenstvi/problemove-situace/zacpa-v-tehotenstvi
Průjem – je zpracován u dětí: https://www.babyonline.cz/nemoci-deti/prujem
Přeji příjemný pobyt, Jana Martincová

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,měla bych dotaz za sestřenici. Má 5letého syna. Již dlouho má problém s kakáním, že si nedokáže dojít jinde než doma, má nějaký blok.Bohužel teď se to hodně zhoršilo. Měl zácpu a bolelo ho to. Od té doby nechce chodit na velkou. I přes projímadlo a další se snaží to zadržovat dokud to jen jde. A potom na záchodě šíleně brečí, křičí a hysterčí, protože se bojí, že to bude bolet. U doktora už byli, vše je u něj v pořádku. Dle doktora je to jen v hlavě. I doktorovi řekl, že se bojí, že to bude bolet.Už zkoušeli vše - stále vysvětlovat, že dřív to nebolelo a když bude chodit pravidelně, bolet to nebude. Doktor mu hrozil nemocnicí, zkoušeli mu nabízet odměnu, atd. Nic nepomáhá. Nakonec vždy musí donutit ho jít na záchod a sedět tam tak dlouho, dokud se nevykaká, protože už pak jen polehává, posedává a nejí, jak už hodně potřebuje. Dokonce se mu objevily únava a zimnice, dle doktora taky psychosomatické.Už neví, jak mu pomoci a jak to řešit. Ještě doplním, že za měsíc se mu má narodit sourozenec a i když se malý těší a vymýšlí, co všechno bráškovi dá a co s ním bude dělat, tak se jeho máma bojí, jestli to právě nesouvisí s blížícím se porodem.Nenapadá vás prosím něco, co by se dalo ještě udělat v takovém případě? Děkuji za radu
Dobrý den, takzvaná psychogenní zácpa patří poměrně k častým potížím u dětí. Příčiny mohou být různé, například nějaký stres, který dítě zažívá, často se objevuje po nástupu do kolektivního zařízení (dítě tam nechce jít vykonat potřebu kvůli ostatním dětem, nebo záchody jsou nečisté apod.). Ať už je příčina jakákoliv u dítěte dojde k zadržení stolice, která se hromadí, je tuhá a při vyměšování pak způsobí nějakou drobnou trhlinku nebo jde vyměšování dítěti těžce a je bolestivé. A problém je na světě. Dítě se pak skutečně bojí vykonání potřeby, zadržuje ji a tím se zácpa zhoršuje. Dochází ke vzniku začarovaného kruhu, čím více dítě stolici zadržuje a bojí se jí, tím se jeho obtíže pak zhoršují. Na místě je určitě porada s lékařem, důležité je dodržování režimových opatření, jako podávání hodně tekutin, dostatek pohybu, strava obsahující hodně vlákniny, ovoce, zeleniny, omezení sladkostí, čokolád, některým dětem pomůže koupel v teplé vodě ... Dobře se také osvědčuje podávání přípravků na změkčení stolice např. lactulosa, sirup pro děti. Pokud je stolice měkčí, pak je menší riziko vzniku trhlinky a bolestivosti při kakání. Asi každý, pokud by dlouhodobě zadržoval stolici, by měl zimnici a únavu, proto je potřeba snažit se, aby dítě mělo stolici co nejpravidelnější, nejlépe každý den. Obtíže dítěte a případně prožívaný stres nebo nejistota v životě dítěte se mohou na zhoršení, přetrvávání či vzniku této situace významně podílet. Problematice zadržování stolice a k práci s dítětem v případě těchto obtíží vyšla kniha Honzík a zlobivé hovínko, kterou lze při vysvětlování chlapci využít. Pokud je příčinou stres z příchodu nového sourozence, který se zvyšuje s blížícím se porodem, pak je opět vhodné s dítětem pracovat na přípravě na narození sourozence. Důležité ale je prvorozené dítě kromě kladného vykreslení výhod spojených s příchodem sourozence, také ujistit, že ho budeme mít stále stejně rádi a bude pro nás stále stejně důležité, že sourozenec do rodiny přibude, ale nejedná se o nahrazení prvního dítěte, že má své místo v rodině stále jisté. K přípravě na příchod sourozence lze také využít různé knihy a interaktivní tvořivé materiály, které dítě provedou těhotenstvím matky, jsou v nich zodpovězeny otázky, které s příchodem sourozence souvisejí a dítě se může na vytváření těchto knih aktivně podílet, uplatnit zde své představy. Jedná se například o tituly Maminka má miminko, nebo Bude nás o jednoho víc - výtvarná dílna. Pokud by obtíže se zácpou přetrvávaly a ze strany lékařů byla vyloučena fyziologická příčina obtíží, pak je možné kontaktovat dětského klinického psychologa, který by s chlapcem terapeuticky pracoval. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení