Celkem výsledků pro výraz "tehotenstvi druhy trimestr": 100
Dobrý den, již několik dní máme problémy s vyprazdňováním, dceři je 5,5 měsíce. Přešli jsme asi pred 3 týdny na UM z kojení a zhruba v 5 měsících jsme začali s příkrmy. Dcera nyní pravidelně jí ráno přesnídávky nebo čerstvé ovoce a na oběd má zeleninu nebo kostku masa se zeleninou. Poté už nechce dokrmit Um nebo kojením. A zbytek dne dostává Um. Mezi jídly podávám fenyklový nebo heřmánkový čaj. I tak máme problém s vyprazdňováním, dcera nemůže stolici vytlačit sama, málo kdy se jí to zadaří a vždy je to s neskutečným úsilím a hodinovým tlačením. Z počátku vyprazdňování je totiž stolie velmi tuhá, dnes ráno mi dokonce připomínala už stolici dospělého jedince, po vytlačení této tužší části, následuje řidší stolie, která jde sama ven. Čím to může být, že má vždy tuhou zátku, než jde zbytek obsahu ven normálně? Pomáhám jí po vytlačení a usilovnem snažení rektální rourkou. Viz přikládám fotografii. Děkuji za odpověď Diana.



Dobrý den,
konzistence stolice souvisí s typem přijímané stravy. Nesouvisí to pouze s druhem jednotlivých příkrmů, ale i s rychlostí v jejich zavádění. Proč se začíná stolice vzhledem podobat té dospělé? Důvodem je pestré složení ve skladbě jídelníčku (ovoce, maso, zelenina). Expozice k více druhům příkrmů ve více chodech v krátkém čase může negativně ovlivnit činnost trávicího traktu. Trávicí trakt by měl být zatěžován postupně, aby si na nové složení stravy dítě zvyklo. Jednu mléčnou dávku nahradit za jeden chod jídla – 1 druh příkrmu denně – zařazovat 3 dny po sobě a následně zkusit další druh příkrmu. Nejdříve zařazovat zeleninu cca 3–4 týdny (různé druhy zeleniny) a následně zkusit další druhy příkrmů (maso atd.), viz www.babyonline.cz/dite-od-a-do-z/vyziva-deti/prikrmy-od-4-mesice. Každé dítě reaguje odlišně, je důležité proces zavádění nemléčného příkrmu vždy přizpůsobit individuálním potřebám dítěte.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. S bývalým přítelem nežiji asi rok a půl a dcera ho vídá 1x-2x měsíčně. Teď si otec našel přítelkyni a dceru k ní poprvé bez seznámení vzal rovnou na noc. Byla v cizím prostředí s cizí paní a jejím synem. Večer mi otec volal, dcera měla záchvat pláče, že chce za mnou. Nedal mi ji, ale psal, že se uklidnila. Druhý den ráno mi dceru přivedl. Celý den byla v pořádku a k večeru dostala záchvat pláče. Neřekla mi, co se děje, jen že je smutná. Plakala 4 hodiny, 3x se počůrala. Uklidnila se, až když jsme přijeli k mojí mamce, kde byla zároveň moje sestra. V noci se dvakrát počůrala. Druhý den vypadala celý den v pořádku. Večer usnula a vzbudila se asi po hodině opět s pláčem. Nešla nijak utišit. Poté se opět počůrala. Den poté byla celý den v pořádku. Dnes se mi hned v poledne počůrala znovu. Dceři jsou 3 roky. Skoro rok je bez plen a počůrala se snad 2x ze začátku, když se učila, jinak nikdy. Plačtivá nikdy nebyla, vždy byla veselá a usměvavá. Tak se chci zeptat, mohla způsobit toto chování návštěva u otce? A jak mám takovou situaci řešit? Otci jí teď nechci dát, dokud se to nevysvětlí a nevyřeší. Otec bohužel nechápe, že dítě má psychiku jinou, než dospělí lidé. Na zprávu, že si jí chci vzít domů mi odpověděl "Já když byl u táty a chtěl mámu, taky jsem měl smůlu." Bojím se, až mi napíše, že dceru chce k sobě. Nikdy jsem neměla problém mu dceru dát, ale po tomhle mám teď strach, aby to nebylo ještě horší. A otci to nevysvětlím, má svojí hlavu. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, doporučila bych vám vyhledat odbornou pomoc. Obrátit se můžete například na Poradnu pro rodinu a mezilidské vztahy. Bylo by určitě dobré vyjasnit si vzájemné vztahy, péče o dítě a případný styk s otcem by měla být ve vašem zájmu určená soudem. V těchto poradnách pracují mediátoři, kteří vám mohou pomoci se společně dohodnout a nastavit pravidla návštěv dcery u otce a jeho případné přítelkyně. Reakce vaší dcery nasvědčuje tomu, že prožila zátěžovou situaci, která u ní vedla k výskytu pomočování a plačtivým reakcím. Takto malé dítě jiným způsobem neumí dát najevo, že není psychicky v pohodě. Styk s otcem je pro dítě samozřejmě důležitý, ale měl by mít svá pravidla, aby dítě nebylo stresováno. Pokud chce otec dceru brávat ke své přítelkyni, pak by je měl začít postupně seznamovat, nejdřív třeba na společné vycházce, seznámit ji také s jejím dítětem a postupně pak připravovat na možné spaní u přítelkyně. Pokud by potíže u dcerky přetrvávaly či se prohlubovaly, pak neváhejte vyhledat dětského klinického psychologa, který by vám také mohl doporučit jak dále s ohledem na vývoj a psychiku dítěte postupovat. Z vašeho popisu si dovozuji, že váš bývalý partner byl také z rozvedeného manželství. Měl by proto vědět, jak těžké situace to pro něj jako dítě byly, když se mu stýskalo po mamince a měl by se být do dcery naopak schopen lépe vcítit. Opravdu chce, aby jeho vlastní dcera prožívala stejně těžké situace? Přeci se na nevinném dítěti, které je navíc jeho, nechce mstít za to, že on neměl mámu, když byl u otce? Není to naopak důvod jak se lépe domlouvat, aby vše probíhalo pro všechny strany co nejméně stresujícím způsobem, když už se nepodařilo váš vztah udržet. Přeji brzké zvládnutí vaší situace. Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, ráda bych se zeptala na dceru 18 měsíců. Druhý týden měla zelenou rýmu, jelikož onemocněl i starší syn, navštívili jsme pediatra. Napsal dětem Pamycon, syn se uzdravil (jelikož rýmě předcházeli víkendové horečky které ustaly), tak paní doktorka zhodnotila situaci, že se může jednat o chřipku typu A. Dcera měla jen jeden den horečku, druhý den byla jako zdravá. Následující den tedy včera, začala být zase ukňouraná a všimli jsme si, že jí opuchl a zarudl prsteníček. Teplotu má mírnou 37. Prst není horký jen lehce oteklý a zarudlý celý prst. A nechce jíst, tekutiny přijímá v pořádku, jen nechce jíst. Napadlo mě jestli se nemůže jednat o nějaký postcovid (ten jsme prodělali na Vánoce) nebo jestli to nemůže souviset s chřipkou. Respektive jestli máme vydržet do pondělí k pediatričce nebo navštívit pohotovost. Mockrát děkuji za odpověď. S pozdravem,Veronika
Dobrý den,
může se jednat o komplikaci chřipky, v pondělí navštivte pediatra.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý večer chtěla bych se zeptat v sobotu 15.6 jsem měla dostat menstruaci ta se nedostavila 16.6 druhý den ráno jsem si udělala test byla tam druhá slabá čárka odpoledne se mi objevilo trochu krve ale jen slabounce pak už nic druhý den ráno jsem si test udělala znovu též tam byla druhá čárka ale už trochu silnější ale k večeru sem začala trochu krvácet ale je to jen maličko stále trochu krvácím je to světla krev myslíte že mohu být těhotná děkuji minulý měsíc jsem ms 18.5 děkuji
Dobrý den,
pokud máte pozitivní test, tak se jedná nejspíše o počínající graviditu. Nicméně takto nejsem schopna vám zaručit její viabilitu, uložení apod.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den jsem v 11 + 2 týdnu těhotenství. Chtěla jsem se zeptat přítel vařil thajskou krevetovou polévku, kde do ní dál čínské houby (100g sušených hub Jidášovo ucho) a 100 g sušených hub šitake. Asi do dvoulitru vývaru, kdy jsem to měla na večeři a následně druhý den na oběd. Jen bohužel mě napadlo se podívat dříve, ale dočetla jsem se, že ty houby Jidášovo ucho by se neměly konzumovat v těhotenství. Chtěla jsem se zeptat, jak ovlivňuje tato houba těhotenství.
Dobrý den, nemyslím si, že by tímto incidentem bylo Vaše těhotenství ohrožené.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, dne 1.7. jsem zjistila, že jsem neplanovane těhotná. Menzes pravidelné poslední 2.6.. Dne 19.6. jsem se nehorázně opila, druhý den kocovina, Ibalgin, zvracení. Od 22 týden jsme byli na dovolené na jižní Moravě denně víno do nálady. Chtěla bych znát váš názor zda podstoupit interupci? Dítě bych si chtěla nechat, ale mám strach, že jsem ho svým chováním poškodila. Je reálná šance, že v této fázi vývoje jsem přece jen plod neohrozila? Děkuji
Dobrý den, z popisu nelze zjistit, v jakém týdnu těhotenství aktuálně jste. Začátek těhotenství probíhá formou "vše nebo nic", to znamená, že pokud dojde k různým vnějším i vnitřním vlivům, zárodek se buď vyvíjí dále nebo dojde k potratu (z různých příčin). Ukončení těhotenství lze na vlastní žádost do 12.týdne, pokud jsou k tomu genetické důvody, tak do 24. týdne. Míru poškození alkoholem však určit nelze a záleží také na týdnu těhotenství.
Pro akci je nutné přihlášení