Celkem výsledků pro výraz "strava": 29
Dobrý den, mám ještě jeden dotaz, kdy se mohou nasadit příkrmy a jakým je nejlepší pozvolna začít? Děkuji.
Vše o zavádění příkrmů najdete na https://www.babyonline.cz/vyziva-deti/smisena-strava.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, kdy je vhodné začít s příkrmy u plně kojeného dítěte? V noci se budí každé dvě hodiny, je na čase zařadit večerní kaši? Je lepší teď v zimě řešit zeleninové příkrmy formou již hotových ve skle? Četla jsem, že jsou dusičnany pro děti velmi nebezpečné a domnívám se, že kupovaná zelenina jich teď bude plná. Děkuji a přeji hezký den.
Dobrý den. S příkrmy lze začít od 4. měsíce věku dítěte a to na noc kaší - krupicová mléčná, kupovaná v lékárně s adaptovaným mlékem. Taktéž lze od 4. měsíce začít se zeleninovými příkrmy, lze začít s hotovými, ale i domácí vařené nejsou závadné, pokud kupujete zeleninu v kamenných obchodech, musí projít hygienickou a potravinovou kontrolou. Přikládáme proklik na kapitolu Zavádění příkrmů https://www.babyonline.cz/vyziva-deti/smisena-strava.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den. Prosím, kdy bychom měli začít s příkrmy u 5timěsíční holčičky, když je tatínek miminka celiak? Zatím plně kojíme, staršího syna jsem kojila na noc do 2,5 let, plně do 6 měsíců, lepek dostal až v roce života, je mu 10let, lepek mu zatím nevadí. Sama lepek ve stravě mám.Moc děkuji za odpověd. S přáním hezkého dne, Vašinová.
Dobrý den,
příkrm je doporučován začít zavádět mezi ukončeným 4.M a 7.M a nevyhýbat se ani potenciálním "alergenům" včetně lepku a při jejich zavádění postupovat v malém množství při současném pokrytí kojením. Příkrmy doporučuji zavádět v pořadí - zeleninový, masovo-zelninový, ovocný, obilninový, ovocno-mléčný. Postup závádění najdete na: https://www.babyonline.cz/vyziva-deti/smisena-strava.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,jsem na konci druhého měsíce těhotenství. V posledních týdnech je mi po většinu dne tak špatně, že na jídlo nemůžu pomyslet, až do okamžiku, kdy se mi začne točit hlava a musím do sebe dostat nějaký cukr. Většinou jsem schopná jíst ovoce, suchý chleba a jogurt v malých množstvích. Normálně jsem vždycky byla zvyklá jíst dobře a dost - jídlo je pro mě důležitá část dne. V současnosti jsem ale z toho už moc zesláblá a zhubla jsem. Dnes jsem si udělala česnečku, bez masa a bez sýru, a po jedné porci jsem byla tak unavená, že jsem na 4 hodiny usnula. Je to normální? Nedá se s tím něco dělat? Cítím, že potřebuji výživu, a ráda bych se najedla, ale mám pocit, že jsem ztratila žaludek.Moc děkuji předem.
Ano, u některých žen je počátek těhotenství (zvláště v prvním trimestru) doprovázen zažívacími potížemi různé intenzity, které často s postupujícím těhotenstvím ustupují, proto je dobré jíst častěji v menších porcích i několik malých svačinek během dne. Dobrou volbou může být suchá strava, někdy se říká i „bílá“ dieta sestavená ze složených sacharidů – brambory, rýže, těstoviny, rohlík nebo piškot či sušenka. Velmi vhodné je volit lehce stravitelné pokrmy, nezařazovat smažená, tučná a pikantní jídla. Vývary a obilninové polévky mají zklidňující efekt. Pudink, jogurt s čerstvým ovocem nebo domácky připravený koktejl může být v tomto období zdrojem nezbytných živin. K častým doporučením patří příjem zázvoru, kdy po několikadenním užívání mohou potíže ustoupit. Je možné ho použít ve formě čaje připraveného z čerstvého zázvoru s citrónem, rozmixovaného do koktejlu, cumlat zázvorové líz&a acute;tko nebo kandovaný zázvor. Doporučuji spánek na lůžku podloženém v horní části. Po jídle omezit jakékoli obrácené (invertované) polohy těla – skrčené, vodorovné či ohnuté. Jezte v polosedě.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, paní doktorko, ráda bych se s Vámi poradila ohledně užívání vitamínů ve druhém trimestru. Před otěhotněním a v prvním trimestru užívám dva sáčky Fertiprony denně. Vzhledem k tomu, že mám problémy s polykáním tablet, mohu i nadále užívat Fertipronu? Měla bych nějaký vitamín případně ještě přidat? Děkuji Vám, Jana
Dobrý den, dobré ohlasy bývají na Femibion 2. Můžete přidat magnesium, či pokud máte nižší hemoglobin - železo. Obecně je ale především důležitá pestrá a vyvážená strava.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, tříletá dcera trpí zácpou nebo spíše se prostě sama nevykadí. U dětského lékaře je to pořád kolem dokola. Lactulosa, strava, pití. Nikam to nevede. Již měsíc kadí každé ráno, ale pouze s čípkem. Po probuzení dostane 10 ml lactulosy, zapije teplou vodou, snídaně nejlépe ovesná kaše nebo celozrnný rohlík a glycerinový čípek. Okamžitě chce kadit, ale spíše jen proto, že ji čipek vadí. Když čípek nedáme třeba 3 dny, na záchod nejde a tlačit nechce. Dnes mi v lékárně řekli, že čípek používat max. 14 dní. (Každý lékárník říká něco jiného.) Obávám se, že bez čípku prostě kadit nebude. Jak postupovat dál? Řešit s psychologem? Kadí jen proto, že ji čipek vadí, třeba i hned po zavedení. Bez něj se ji nechce. Děkuji za odpověď.
Zkuste radu psychologa, doporučila bych i rehabilitaci k nácviku zapojování břišního lisu a posílení břišního svalstva- píšete, že nechce tlačit.
Zkuste vysadit čípky a Lactulosu, konzervatkvně lze místo čípku udělat olejový nálev do konečníku - malou injekční stříkačkou aplikujte do konečníku cca 1-2 ml olivového oleje, místo Lactulosy odvar ze lněného semínka - 2-3 lžičky lněného semínka namočte večer do čajového hrníčku, ráno v této tekutině povařte - 15 - 20 min, vyvařenou vodu dolévejte, poté zceďte, vypít tekutinu najednou, nebo postupně během dne.

Pro akci je nutné přihlášení