banner

Celkem výsledků pro výraz "mimodelozni tehotenstvi": 100

Dobrý den, paní doktorko. Jsem v 6. týdnu těhotenství a mám za sebou první ultrazvuk. Vše vypadá dobře. Momentálně žiji v zahraničí a paní doktorka mi předepsala Duphaston 10 mg, jednu tabletu na noc. Říkala, že mé AMH je 1.03 a proto se i Duphaston bere a prý to podporuje i těhotenství a vývoj dítěte. Já jsem se chtěla poradit, zda jste o tom slyšela a zda byste to doporučila. Já právě přesvědčená nejsem, že bych to brát měla. Předepsala mi i progesterone Naturogest, zavézt na noc a na dva týdny. Z důvodu, že je můj plod 6 týdnu starý a podle výpočtu mé poslední menstruace by měl být 6 týdnů a 5 dnů. Prý taky podporuje těhotenství hlavně v prvním trimestru. Máte s tím zkušenosti? Já jsem o tom četla na internetu a moc z toho chytrá nejsem. A hned nechci brát vše, co doktor napíše. Protože tady ze zkušenosti se dává hned více něž je vlastně nutné. Moc Vám děkuji za pomoc.

Dobrý den, obecně preparáty s obsahem gestagenů (což je i Duphaston) podporují funci žlutého tělíska, které do 12. týdně hlídá těhotenství. Léky samozřejmě nejsou všemocné, ale podpora je dobrá. Nemá smysl je užívát po dokončeném 12. týdnu, protože poté již přejímá funkci žlutého tělíska placenta, která produkuje dostatek gestagenů.Co se týče souvislosti AMH a Duphastonu - a tím to vůbec nemá co dělat. Nevím, jak to funguje v zahraničí, nicméně AMH se odebírá v rámci zjištění ovariální rezervy (klesá většinou s věkem a jeho hodnota zajímá lékaře většinou u žen, které nemohou otěhotnět). Pokud již žena otěhotní, nemá AMH na nic žádný vliv, tudíž nemá smysl brát na základě jeho hodnoty gestageny. Obecně - Duphaston klidně berte, rozhodně to ničemu neuškodí, ale max to 12. týdne, pak již nemá význam. 

Dobry den, je mi 41 let, jsem poprve těhotná, nyní jsem v 15. tydnu těhotenství. Vse probíhá bez problémů, žádné zdravotní komplikace, i početí proběhlo hned na poprvé v plodné dny. Jsem již od počátku těhotenství doma. Bylo mi řečeno, že jak prožiji těhotenství, tedy co budu sledovat v tv, jakou muziku poslouchat, to vše se projeví na psychice meho děťátka. A v tom je ten problém. Myslela jsem si, že až budu těhotná, budu pozitivní, budu se dívat jen na komedie, atd. Místo toho jsem hodně vzteklá, asi jako před menstruací. Vyhledávám vyloženě pořady typu Soudní síň, či talk show, kde řeší osobní vztahy, nebo se dívám na kriminálky, to mne uspokojuje. Prosím, poraďte mi, co bych měla sledovat, chtěla bych, aby mé miminko bylo psychicky v pořádku. Děkuji. Marcela

Dobrý den, tak v tom, jaké pořady máte v těhotenství sledovat, Vám opravdu neporadím. To není otázka na gynekologa. Co se týče různých výzkumů (co se na miminku odrazí a neodrazí), ty jsou mnohdy velmi zavádějící a důležité je, abyste se vy cítila v pohodě.Takže pokud Vás uspokojuje dívaní se na určité pořady, tak se na ně dívejte.

Dobrý den,měla bych na Vás dvě otázky. V říjnu 2016 jsem prodělala v 7+3 tt zamlklý potrat (příčinu nevím) s následnou kyretáží - po zákroku vše v pořádku. Od nového roku jsme se mohli pokoušet o nové těhotenství, kdy se nám zadařilo a nyní jsem v 8+3 tt. Na gynekologické kontrole vše v pořádku (srdeční činnost, velikost atd.), lékař mi předepsal 2 tablety 2krát denně Utrogestanu, dále užívám dlouhodobě 1 tabletu kyseliny listové denně. Má první otázka zní, zda může dojít k opětovnému zamlklému potratu i přes to, že je již aktivní srdečnní činnost či pouze ke klasickému s krvácením atd.? (nerada bych zažila předchozí situaci) A druhá otazka je, že mi lékař doporučil zcela klid kvůli "malé pánvi", takže žádny sport včetně turistiky, ale bez pohybu mám občasné bolesti břicha vlevo pod žebry, popr. pobolívání vaječníku, ve dnech, kdy zařadím lehkou procházku do 10 km mi příjde, že bolesti jsou slabší či žádné. Opravdu je nutný úplný klid, samozřejmě nechci nic riskovat.Předem Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, k zamlklému potratu může dojít kdykoliv během stádia těhotenství, kdy se ještě dá mluvit o "potratu", tj.do 23. týdne těhotenství. Definice zamlklého potratu je taková, že jde o situaci, kdy se plod v těhotenství přestane vyvíjet a srdeční akce se zastaví a plod tedy zamlkne. V prvním trimestru je obecně procento potratů cca 25 %, po ukončení 1. trimestru se již riziko významně snižuje. Co se týče aktivit v těhotenství, osobně jsem zastánce toho, že pokud je žena zdravá a nemá žádné potíže, může vykonávat stejné činnosti včetně sportu jako před těhotenstvím. Na eventuální potrat nemá klidový režim žádný vliv, jak již ukázalo i několik světových studií.

Dobrý den, prosím o radu. Je mi 43 let. Jsem zaměstnaná, s přítelem plánujeme miminko. Pobírám invalidní důchod 1.stupně, pokud se mi podaří otěhotnět, budu mít nárok na rodičovský příspěvek i invalidní důchod? Moje lékařka mi řekla, že bych musela na neschopenku, do kdy mohu pobírat neschopnost práce a poté nastoupit na mateřskou dovolenou, rodičovskou dovolenou? Jak a jakým způsobem se žádá a kdy? Moc Vám děkuji za odpověď. Krásný den. Stanka

Dobrý den, kvůli mateřské/rodičovské o invalidní důchod nepřijdete. V případě rizikového těhotenství a čerpání nemocenské dávky se mateřská nastupuje povinně co nejdříve, tedy

8 týdnů před termínem porodu. Další potřebné informace určitě najdete v těchto článcích:

http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-dovolena.html

http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/rodicovska-dovolena.html

 

Dobrý den, zjistila jsem, že jsem těhotná, ale současně mi lékař sdělil, že se v děloze nachází i 7cm myom. Jak se tato situace standardně řeší a jaké léky bych případně měla užívat? Můj lékař mi předepsal Gynprodyl. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, tato situace se standartně neřeší nijak - v době těhotenství nelze s myomem nic dělat. Myom může těhotenství komplikovat ve smyslu bolestí při růstu dělohy, potratu, předčasného porodu. Ale naopak spousta žen má myom a zdárně donosí své těhotenství do termínu porodu. Gynprodyl je gestagen, který se někdy užívá na podporu těhotenství v prvním trimestru. Nemyslím si, že by jeho užívání mělo nějaký vliv na myom, ale určitě vám užívání neuškodí.

Dobrý den, menstruace se mi zpozdila o 10 dní a test je pozitivní. Stále mám tlaky v podbřišku a křeče, jako kdybych měla dostat menstruaci. Bojím se, že to může být nějaký problém, nerada bych potratila. K lékařce jsem objednaná až na 8. 11., takže těhotenství potvrzené nemám, může to být aji něco jiného?

Dobrý den, bolesti v podbřišku imitující těhotenství, jsou na začátku docela běžným jevem. Jsou způsobeny uhnízďováním oplodněného vajíčka do děložní sliznice, děloha je také více prokrvená a začíná se zvětšovat, i když zatím jen minimálně. Pobolívání v podbřišku může být samozřejmě i u potratu v počátku těhotenství, ale dřívější návštěvou lékaře nic neovlivníte. V prvním trimestru se těhotenství buď vyvíjí dobře či nikoliv a ani lékaři bohužel tuto zkutečnost nedokáží ničím ovlivnit. Pokud ale nekrvácíte, pak se zřejmě o potrat nejedná. 

Dobrý den. Moc bych vás prosila o radu. Jsem 18t+5 dní těhotná. S manželem žijeme v Anglii, kde péče v těhotenství je na velmi základní úrovni. Včera mě celý den bolelo v podbřišku (spíše kreče nemohla jsem se ani pohnout) a břicho mi tvrdlo cca každou půlhodinu. Jedná se o první těhotenství a nechci zbytečně zmatkovat. Večer mě napadlo, že si zkusím nahmatat čípek ( celé dosavadní těhotenství byl lehce dosažitelný ukazovačkem a tvrdý) najednou jakoby se posunul až úplně dozadu a změknul asi jako když si zmáčknete spodní ret. Může to být během těhotenství normální a je to jen moje paranoia a nebo je lepší "pokusit" se navštívit gynekologa? Ty uvozovky jsou tam vzhledem k tomu, že běžně se v UK ke specialistovi nedostanete. Mockrát děkuji za odpověď. S přáním pěkného dne Kateřina

Dobrý den, pokud čípek změknul v 19. týdnu, znamená to, že se na porodních cestách udála jakási změna, která, může značit hrozící potrat. Doporučuji tedy navštívit lékaře, aby vás ujistil, že je vše v pořádku. Upozorňuji ale, že samovyšetření čípku a potažmo laikem je velmi nespolehlivá metoda. Nedokáži vám tedy s jistotou říci, zda se o nějaký problém jedná či nikoliv.

Vážená paní doktorka,jsem cca 4 měsíce po porodu. Již během něj jsem byla sledována kvůli děložnímu čípku. Koncem roku 2015 jsem podstoupila konizaci pod narkózou laserem kvůli diagnóze CIN II-III. Následně jsem byla sledovaná co půl roku a vše bylo v pořádku až do změny gynekologa po otěhotnění. Paní doktorce se něco nezdálo a poslala mě na podrobnější vyšetření k někomu jinému. Absolvovala jsem kontroly během těhotenství a hned po šestinedělí jsem podstoupila rekonizaci v lokálním umrtvení. Výsledky ale ukázaly, že nález sahá hlouběji do hrdla a je atypický. V správě je napsané CIN II,III v.s. non in sano (léze zasahuje nejspíše hluboko do hrdla a není jasno jestli byla zákrokem odstraněná celá) endobrush HSIL. Byla mi doporučená další rekonizace v celkové narkóze. To by samo o sobě asi problém nebyl, ale když jsem se zeptala, jestli by nebyl problém s těhotenstvím, pán doktor se zarazil a sdělil mi, že už teď mám natolik zkrácený čípek (nejsem si jistá, myslím, že říkal 4 mm, ale to se mi zdá hrozně málo), že mi těhotenství nedoporučuje, a po té další rekonizaci by bylo prakticky vyloučeno donošení. V prvém momentě jsem navrhla, jestli by bylo možné, kdybych otěhotněla co nejdřív a dořešilo by se to až po těhotenství. Pán doktor mě upozornil, že již teď by sem musela být na extrémně rizikovém těhotenství a prakticky od 20tt ležet. Ale že by to hypoteticky šlo, jestli by se mi povedlo otěhotnět cca za 3-6 měsíců. Déle by čekat nedoporučoval. Ale na vlastní riziko, že by se nález rozšířil a následně by se mi musela odebrat o dost větší část hrdla. Následně jsem byla s výsledky u mé doktorky, a ta tuto možnost zcela odmítla, že by mě to mohlo ohrozit na životě, že by se nález mohl změnit na rakovinu. Navíc jsem rodila akutní sekcí, takže podle ní bych neměla otěhotnět minimálně rok. Nutno podotknout, že doteď mně ani jeden z nich neřekl, že by mohl být problém s následným těhotenstvím, takže to byl pro mě docela zásadní šok. Opravdu hrozně moc bychom s manželem chtěli druhé dítě. Takže můj dotaz zní, jestli zkusit otěhotnět teď a risknout rozšíření/zhoršení nálezu, případně i s rizikem, že by mohl být problém i s jizvou po sekci, nebo raději podstoupit zákrok hned. A bylo by v tomto případě opravdu tak nemožné donošení? Na internetu jsem našla, že je možné nějaké zašití, ale nič bližšího se mi nepovedlo dohledat. Předem děkuji za názor.

Dobrý den, na vašei otázku není jednoduchá odpověd. Co se týče rizika zhoršení nálezu s ohledem na čas, k tomu všemu by se měl vyjádřit expert na kolposkopii a nálezy na hrdle. Nevím, zda jste tímto expertem myslela pana doktora. Pokud ano, pak ten by měl mít jasnou představu o délce vašeho čípku. Pokud jste po 2 zákrocích na čípku, pak je opravdu možné, že délka je pouhé 4 mm a v tom případě je riziko potratu či předčasného porodu velké. Je možné ženě s inkompetencí čípku udělat preventivně cerclage (zašití děložního čípku), nicméně ani tento výkon není všemocný. Druhou otázkou je opravdu váš odstup od císařského řezu. To, zda je rekonizace v případě tohoho nálezu nutná nyní, musí rozhodnout expert na kolposkopii (což já tedy nejsem) a pokud ano, pak není rozumné prodlevu riskovat. Vše je ale koneckonců vždy jen na pacientovi, jakou možnost si zvolí po seznámení se všemi riziky a možnostmi. 

Hodně štěstí. 

Dobrý den, minuly týden v pátek mi můj gynekolog predepsal dostinex a stadamed (na zastavení laktace a na srovnání cyklu po předchozím těhotenství). V sobotu jsem měla dostat mesicky. Místo toho přišlo jen spineni. Dnes ráno jsem si tedy udělala teh.test a byl jasné pozitivní. V pátek na ultrazvuku nebylo žádné těhotenství patrne, proto jsem tedy hned léky začala užívat. Jsem opravdu těhotná, nebo je test pozitivní vlivem podaných léku. A pokud se jedna o těhotenství, nemohly tomu tyto léky uškodit??? V příbalovych létacich píšou, ze se v žádném případě nesmí brát v těhotenství(samozřejmě jsem je okamžitě vyřadila!) Dekuji za odp.

Dobrý den, tyto léky by neměly výsledek těhotenského testu ovlivnit. Krátkodobé užívání by nemělo způsobit poškození plodu, ale léky již dále neužívejte, dokud se opravdu těhotenství nevyloučí či nepotvrdí.

Velikost miminka
avatar Lucie.V1 23. 06. 2019

Dobrý den, minulý týden ve středu jsem byla na ultrazvuku, těhotenství mělo být 7+5, velikostně dle plodu (12,5mm) bylo ale 7+3. Dnes proběhla další kontrola, kdy těhotenství mělo být 8+5, ale dle velikosti (14,5mm) mi bylo řečeno, že je max. 8+2 ( po devíti dnech od předchozí kontroly) . Jsem na rizikovém těhotenství, před necelými třemi týdny jsem mírně krvácela. Už jsem po jednom potratu. Jde mi o to, že mám strach, že se plůdek špatně vyvíjí a málo roste. Srdíčko bylo krásně vidět a je 100%, podle doktorky je tak těhotenství prosperující. Nicměné mi stále vrtá hlavou, proč je plůdek tak malý a proč se mi při každé kontrole ,,zkracuje,, doba těhotenství. Mnohokrát děkuji za odpověď, Lucie

Dobrý den, pokud plod odpovídá o pár dní menší, než by měl být, pak se jedná nejspíše o chybu měření. Každý milimetr může dataci posunout. Vzhledem k tomu, že je plod velmi malý a ultrazvukové vybavení ambulancí je omezené, je to celkem častý jev. Důležité je, že srdeční akce plodu je přítomá a plod roste. Na přesnou dataci gravidity si počkejte až na UZ ve 12. týdnu.

Dobrý den, paní doktorko,prodělala jsem dva porody sekcí, před 6 a 3 lety. Hojení bylo v pořádku. Nyní uvažuji o dalším dítěti, ale ve zprávě od lékaře po druhém porodu jsem měla uvedeno, že další těhotenství nedoporučuje vzhledem k ztenčenému dolnímu segmentu dělohy. Chtěla bych si nechat UTZ zkontrolovat jizvu, ale nevím, zda to stačí k posouzení, zda by další těhotenství bylo přece jen možné. Jak vysoké je riziko, že nastane problém (např. ruptura), jestli se to takto dá říci?Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den, čím větší počet císařských řezů, tím více může být dolní segment ztenčený. Obecně každá další operace přináší další rizika. Na ultrazvuku může být patrná předchozí jizva a velmi často její rozestup, který ve většině případů není klinicky významný a nebrání dalšímu těhotenství. Ruptura dělohy je vzácná, velmi závažná komplikace těhotenství resp. porodu. Setkáváme se s ní s frekvencí do 1 % u žen s anamnézou jizvy na děloze (po předchozím císařském řezu…). Po císařských řezech může nastat i jiná komplikovaná situace, a to, že se zárodek uhnízdí v místě jizvy. Může dojít k prorůstání placenty hlouběji do různých vrstev dělohy a s tím spojené problematické odlučování lůžka při porodu, riziko většího krvácení a v krajním případě až ztráta dělohy. Jedná se zpravidla o výjimečné stavy, je však vhodné být o nich informován. Před plánem dalšího těhotenství neváhejte konzultovat Vašeho gynekologa, který zná Vaši přesnou anamnézu. Hezký den.

Dobrý den, jsem těhotná, jsem v 5 týdnu a 6. Den podle gynekologa, podle mě je to poslední den 6 tydne. Posledni m mi začala 5.5, Dítě by mělo mít 2-3 mm, ale já tam nemám žádný. Prý se chystá gestračni váček, a mám to tam zahlý dozadu. Jak je to možný? Navíc bych potřebovala dát dítě pryč ideálně práškem, dítě nebylo plánovaný a já mám jiný starosti s rodinou a jsem na to sama, o prababičku se nikdo nechce starat :( prášek teď nejde použít, protože není dítě, ale na prášek mám čas ještě maximálně týden. Nebo je nějaká výjimka že je dítě o dost mladší než gestracni věk? A jak je možný že se napíše že v gestracnim věku xx týdnu má xx cm, když to bude asi podle konkrétního věku dítěte, který vzniklo během ovulace která trvá týden? Podle mě jsem asi otehotnela v posledních dnech ovulace, tak je o týden mladší. Ale je nějaká šance že půjde použít prášek? Navíc doktor říkal něco o mimodeloznim těhotenství, ale pak mi to nechtěl zopakovat, ale prý je jinak vše v pořádku se mnou. Tak nevím.

Dobrý den, do 7. týdne se dá v České republice ukončit těhotenství pomocí farmakologické interrupce (pomocí tablet, nechirurgická metoda). Pokud o to máte zájem, informujte svého gynekologa, aby mohl na základě ultrazvukového vyšetření rozhodnout, zda toto lze provést, respektive mimo jiné také zpřesnit, zda se těhotenství nachází v děloze (v případě mimoděložního těhotenství nelze farmakologickou interrupci použít, provádí se laparoskopie). Může se také jednat o případ, kdy se v děloze vytvoří gestační váček, ale nevznikne v něm embryo. Ke zpřesnění diagnózy je však zapotřebí kontrolní ultrazvuk, případě doplnění odběrů těhotenského hormonu z krve. Hezký den.

Dobrý den, dne 1.7. jsem zjistila, že jsem neplanovane těhotná. Menzes pravidelné poslední 2.6.. Dne 19.6. jsem se nehorázně opila, druhý den kocovina, Ibalgin, zvracení. Od 22 týden jsme byli na dovolené na jižní Moravě denně víno do nálady. Chtěla bych znát váš názor zda podstoupit interupci? Dítě bych si chtěla nechat, ale mám strach, že jsem ho svým chováním poškodila. Je reálná šance, že v této fázi vývoje jsem přece jen plod neohrozila? Děkuji

Dobrý den, z popisu nelze zjistit, v jakém týdnu těhotenství aktuálně jste. Začátek těhotenství probíhá formou "vše nebo nic", to znamená, že pokud dojde k různým vnějším i vnitřním vlivům, zárodek se buď vyvíjí dále nebo dojde k potratu (z různých příčin). Ukončení těhotenství lze na vlastní žádost do 12.týdne, pokud jsou k tomu genetické důvody, tak do 24. týdne. Míru poškození alkoholem však určit nelze a záleží také na týdnu těhotenství. 

dobrý den, mam problém, pred týdnem v 5 TT, jsem zjistila že těhotenství již týden neprosperuje a HCg kleslo, trochu jdem spinila, ale nekrvácela, gynekolog mi řekl že po menstruaci mam zavolat, jak dlouho to může trvat neřekl, a ja se v tom šoku ani nezeptala. Tak čekám, jenže včera jsem měla nechraneny sex, a dnes mam typické ovulační příznaky. je sance ze bych mohla otěhotnět a udržet těhotenství? pokud stále je první embryo v děloze. mam ted strach, ovulaci jsem nečekala.. díky za odpověď

Dobrý den, pokud těhotenství je stále v děloze, tak ke klasickému otěhotnění nedojde, ovulaci nemáte. Pokud se těhotenství nevyvíjí správně (na základě vyšetření u Vašeho gynekologa), jeho aktuální průběh bohužel již nelze ovlivnit k lepšímu. Pokud začnete krvácet, vyhledejte gynekologa co nejdříve.

Dobrý den paní doktorko, prosím o radu jak léčit a předejít mykozám v těhotenství.Jsem ve 12.týdnu a od začátku mám výtoky většinou i svědivé.Nedávno jsem měla na doporučení boraxové čípky,teď se zase objevil hlenový výtok. Chtěla jsem se zeptat, jestli je účinné preventivně po dobu těhotenství používat vaginální přípravky na podporu mikroflory a ph? V lékárně jsem si zakoupila zaváděcí tablety Ginimum.Myslíte,že by to mohlo pomoct nebo jen vyhozené peníze? Ještě mám doma klasické Laktobacily v tabletách,pomohlo by užívat i toto nebo je lepší něco na zavádění?Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den, vaginální probiotika Gynimun je určitě výborná volba v rámci prevence těchto potíží v těhotenství. Výtoky a zejména kvasinkové záněty se často v těhotenství objevují a nedaří se jich dlouhodobě zbavit, rády se vrací. Je to dáno těhotenskými změnami. Tyto potíže ustupují po porodu. Můžete i kombinovat s laktobacily, avšak Gynimun je z dlouhodobého hlediska určitě vhodný. Hezký den