Celkem výsledků pro výraz "miminko 0 6 mesicu": 100
Dobry den, paní doktorko, rada bych Vas pozadala o radu ohledne nasi dceri, ktere je 11 mesicu. Jeji porodni vaha byla 3,490g 49cm. Vse od zacatku v poradku, nikdy nebyla nemocna, plne kojena. Problemy nastaly trochu s prikrmy. Jiz od zacatku nam spatne ji. Vzdy si jen trochu zobne. Nyni je situace takova, ze jedine co ji, tak je rano kase (delam nemlecnou, vzdy nakombinuji s ovocem), dopoledne sni par mesicku treba hrusky nebo jablka, obedy neji vubec... zeleninu do ni nedostanu, to same maso, jogurt obcas propasuji do kase. Behem dne obcas sni trochu rohliku, krupky, chleba. Vecer sni opet kasi, nic jineho nechce a ja jsem rada, ze sni alespon neco, jinak bych ji kasi dvakrat denne davat nechtela... Rekla bych,ze sni tak 100 g... rano plnou porci. Nase dr se nynejsi vaha nelibi a vyhrozuje nam nemocnici pro neprospivani. Me se nezda, ze by byl nejaky vyrazny problem, je cila, vesela, stale ji kojim cca 6krat denne a cca dvvakrat v noci. Jiz dva mesice ji rostou zuby, coz mi prijde, ze take zpusobuje jeji nechut k jidlu, protoze, kdyz ma lepsi dny, tak ji vice. Dcera je extreme zive dite, od 6 mesice se zacala stavet na nozicky a nyni neustale obchazi co se da. My s manzelem jsme oba hubeni a vysoci. Zasilam vahu k posouzeni, zda je problem opravdu tak zavazny. Váha ve 3 mesicich - 5550g, delka 61cm, 6 mesicu - 6550g, delka 69cm, 8 mesicu - 6900g, 70cm, v 11 mesicich 7490, delka 76cm. Dr mi doporucila, abychom malou co nejvice nutili do jidla a dala jednu porcni UM... ale prijde mi,ze cim vice ji nutim, tim vetsi ma odpor. UM nechce. Denne ji navarim cca 6 jidel na zkousku a ona ani neochutna, prijde mi, ze na to neni jeste pripravena. Nasi dr verim, ale posledne nas dost vynervovala a clovek je ted kazdy den ve stresu kvuli jidlu a aby mala pribirala. Rada bych proto znala i jiny nazor doktora. Předem Vám moc dekuji za odpoved! Hezky vecer.
Holčička by podle tabulek měla v roce vážit kolem 10 kg, ale pokud nevázně psychomotorický vývoj a je čilá, nemyslím se, že by byl ve výživě problém, je dost dětí, které pokud jsou kojeny, nechtějí jíst příkrmy.Je ale nutné příkrmy nabízet, aby si dítě alespoň zvykalo na jiné příchutě, a to děláte. Často to bývá tak, že jakmile od roku začnete se stravou batolecí, tak se dítě v jídle polepší, ale je vhodno potom omezovat kojení.
Zkuste jí nyní přidat Pyridoxin 1xdenně 1/2 tbl, podporuje chuť k jídlu.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, pracuji jako OSVČ a platím si pouze povinné sociální a zdravotní pojištění. Pokud bych otehotnela a nemohla bych dale vykonavat svoji praci, ukoncila ci pozastavila zivnost, mám nárok na nejakou podporu, pokud by mě nikde nezamestnali? Nebo jak v teto situaci postupovat? Děkuji za odpověď
Dobrý den,
pokud byste ukončila nebo přerušila podnikání, mohla byste se zaevidovat jako uchazeč o zaměstnání. Pokud byste splnila podmínku alespoň 12 měsíců důchodového pojištění za poslední 2 roky před zařazením do evidence uchazečů, mohla byste si jako uchazeč o zaměstnání požádat o podporu v nezaměstnanosti, podpůrčí doba je 5 měsíců. Na úřad práce není možné se zaregistrovat v době, kdy byste byla dočasně práce neschopná. Druhou možností je začít si hradit dobrovolné nemocenské pojištění, abyste v případě vzniku dočasné pracovní neschopnosti měla nárok na nemocenské. Pro tento případ je nutná účast na nemocenském pojištění jako OSVČ alespoň po dobu 3 měsíců bezprostředně předcházejících vzniku pracovní neschopnosti.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám zavedeno 10 měsíců hormonální tělísko Levosert. První 3 měsíce po zavedení bylo špinění, pak 3 měsíce byl klid, žádné špinění, menstruace, prostě pohoda. A teď po půlroce co ho mám, tak se mi objevila menstruace a to poměrně pravidelná, nejdříve začnu špinit tak cca 2 dny, pak mám menzes tak 5 dní - slabý, ale je. Na gynekologii mi řekli, že je to normální, že i 1 rok může trvat než se to sžije. Ale od kamarádek vím, co mají např. Mirenu, tak do půl roku max měli špinění, pak již nic. Chtěla bych znát více názorů. Před zavedením tělíska jsem byla na kyretáži, pak jsem měla 6 měsíců hormonální léčbu a pak jsem si nechala zavést tělísko. Pokud bych i po roce měla stále menzes, je možné, že je špatné tělísko a nebo pak teda mé tělo ho nesnese? Je možné ho reklamovat? Jinak po zavedení tělíska jsem žádné problémy neměla. Děkuji za odpověď a přeji krásný den Jana
Dobrý den, přikláním se k názoru vašeho gynekologa. Někdy trvá řadu měsíců až rok, než se vše upraví a existují ženy, které slabě menstruují s tělískem pravidelně několik let. Není to skutečnost, kvůli které by se dalo tělísko reklamovat. Tělísko nezaručuje trvalou amenorhoeu. Pokud by vám tato situace do budoucna nevyhovovala, máte možnost tělísko vyjmout. Každému bohužel tělísko nesedne.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, mám na vás pár dotazů ohledně Vámi zodpovězených otázek týkajících se stravy dětí,které mi nejsou jasné.1) uvádíte,že druhy potravin jako je kukuřice,porek,těstoviny a jiné luštěniny jsou vhodné nabízet až od 1 roku. Můj syn, kterému je nyní 9 měsíců už má zavedené tyto potraviny asi od 6.měsíců, nedostává je často a ani ve velkém množství,tak jen doufám, že mu to nijak nemůže uškodit.To samé s červeným masem-hovězí malému moc chutná,od 6.měsíců zavádím,ale ne příliš často.2) uvádíte,že příjem tekutin má být i kolem 1 roku 150ml/kg/den. Jelikož můj syn váží přes 9kg, znamenalo by to, že musí denně vypít cca 1400ml,což mi nevypije, jenom mléčné dávky má za den cca kolem 600ml.Opravdu mají být dávky na kg/den v jeho věku tak vysoké?3) uvádíte,že se lahvičky na pití nemají vymývat jarem,ale pouze horkou vodou-já používám jar určený pro děti a ještě před použitím propláchnu trochou horké vody, je to tak v pořádku? Zkoušela jsem také jen propláchnout horkou vodou bez jaru,ale lahvičky se mi zdály být mastné.4) Ještě by mě zajímalo, jestli mohu do zeleninového příkrmu použít na zahuštění místo krupice trochu hladké mouky jako jíšku-dělám to tak když vařím pro sebe,nebo případně odkdy ji děti mohou mít v pokrmech.5) mám už synovi zkusit zavést např. Lučinu s chlebem a případně odkdy (za chvíli už bude mít 10měsíců).Předem Vám děkuji za Váš čas na zodpovězení mých dotazů! Vendula
Dobrý den.
1. pokud tyto potraviny Vaše dítě snáší, lze ponechat v jídelníčku, doporučení nepodávat platí pro děti se zažívacími problémy, totéž platí pro hovězí maso. Červené maso je hůře stravitelné, proto se raději doporučuje telecí, ale pokud dítě nemá problémy, může jej dostávat.
2. dávka tekutiny 150 ml/kg a den se týká celkové dávky tekutiny za den - mléko, čaj, polévka ...,
3. na lahvičky můžete používat saponát určený dětem
4. zahušťovat můžete i moukou, nedoporučuje se dělat smažené jíšky - kvůli přepalovaným tukům, jídlo zahustěte moukou rozmíchanou ve vodě
5. Lučinu, žervé můžete nabídnout, ne často obsahuje sůl - zátěž na ledviny.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,chtěla bych se zeptat, z jakého období by se mi vypočítala PPM v případě, že změním u stávajícího zaměstnavate pracovní pozici v průběhu těhotenství a tím se mi zvýší hrubá mzda. Zda se bude počítat součet zaměstnání (t.j. posl 12 měsíců), nebo jen nové zaměstnání (i když u stejného zaměstnavatele) cca 5 měsíců. Ještě by mě zajímalo, zda se počítá znovu zkušební lhůta 3 měsíce i když by se jednalo o stejného zaměstnavatele.Děkuji.
Dobrý den,
druh práce je možné změnit dodatkem k pracovní smlouvě. V dodatku není možné sjednat novou zkušební dobu. I když změníte pozici, vypočítá se výše PPM z 12 měsíců před měsícem nástupu na PPM, protože se jedná o jednu dobu nemocenského pojištění.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, syn, 21 měsíců vůbec nechodí na velkou. Poslední mesic jsou to třeba jen 3 stolice týdne. Je kojeny, od malinka odmítá příkrmy. Pije hodně vody a čaje a do toho často přes den i v noci mateřské mléko. Co bere na milost je šunka, sýr, rohlík, suché těstoviny a okurka salátová. Bojím se, že trpí nechutenstvím, ačkoli strkat si ruku hluboko do krku mu nevadí, stále jsme v procesu zubů ...Nebo aby to nebylo něco vážnějšího. Je odplenkovany, ale na stolici se ptám a vysazují během dne několikrát. Ukazuji jak tlačit, když se povede, konzistence je zlutooranzova a pevná. Jednou tam měl chudáček i trošičku naruzovelo, asi maličko potrhany konečník. Dal to nekrvacelo a neplakal vůbec. Dávám mu kapičky vitamin D3. Zkusila jsem i pomerančový džus s přidáním vlakniny a nic. Plyny z něj přes den odcházejí a nějak extra nezapachaji. Syn prospívá krásné, 90cm, 13kg. Žádná anamnéza. Když mu zatlacim na břiško tak je měkké a malemu to nějak nevadi. Očkujeme i vše nepovinné. Máme doma ještě probiotika , ty jsem ale zatím nedávala. Tlačí ale nejde to. Ale možná tlačí jen "na povel" protože ho na nočník několikrát za den posadím s úmyslem "aby byl bobík". Většinou posazují po každé když si "uleví" . Moc děkuji za radu. Syn je šťastný a živý bez známek nemoci nebo bolesti.
Dobrý den, Vašemu dítěti ve stravě chybí vláknina - ne jen okurka, ale další zelenina jak čerstvá, tak vařená, ovoce. Ve věku 21 měsíců má mít dítě plně smíšenou stravu. Pokud ji odmítá, je třeba ji trpělivě nabízet. 21 měsíců má mít dítě plně smíšenou stravu. Pokud ji odmítá, je třeba ji trpělivě nabízet.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den,rád bych se zeptal na názor dětského psychologa ohledem našeho syna. Je mu 23 měsíců a byl vyloučen ze soukromé školky, protože ho učitelky nezvládli (Prý i po měsíci a půl křičel, když po něm něco chtěli a rušil jim řád. Je pravda, že syn je hodně svéhlavý a v porovnání s jinými děti v rodině je náročnější na hlídání). Do školky chodil na tři dopoledne v týdnu. Syn je velmi aktivní, hravý a společnost dětí mu chybí. Ve školce za měsíc a půl udělal velký progres (umí se zcela sám najíst, začíná lépe komunikovat i když ještě plně nemluví, sám chodí za jinými děti a chce si hrát – to před tím nedělal). Máme pocit, že byl na konci adaptace. Manželka je v devátém měsíci těhotenství a celotýdenní starostlivost o syna je pro ni extrémně náročná. Mám tyto otázky:1. Doporučujete umístit chlapce do jiné školky, třeba dva měsíce po vyloučení ze starší?2. Bude si dítě spojovat umístění do školky s narozením své sestry? Nebude to brát tak, že se nám narodilo nové dítě a jeho jsme odsunuli do školky? Pokud ano, jak dlouho nám doporučujete počkat?3. Myslíte si, že je lepší dát ho třeba na pár měsíců k nějaké paní na hlídání a až poté do nové školky, do kolektivu? Tu vidím i ten problém, že by cca každý půl rok měnil školku, protože od tří let ho chceme dát do státní školky.Předem Vám děkuji za čas a vaše názory.S pozdravem,Šimon
Dobrý den, obecně platí, že pokud má dítě potíže s adaptací na nové prostředí a režim, pak není vhodné časté střídání kolektivních zařízení ani pečovatelů. Vaši situaci můžete řešit buď prostřednictvím stabilní paní na hlídání alespoň několik dopolední v týdnu (např. jako když chodil do soukromé MŠ), nebo je možné poohlédnout se v místě vašeho bydliště po nějaké Dětské skupině s menším množstvím mladších dětí, kde by byli schopni zajistit synovi trpělivý přístup a přijetí. Syn se chová adekvátně svému temperamentu a vývojovému období ve kterém se nachází, kdy ve věku 23 měsíců ještě většina dětí není vývojově a psychicky zralá a připravená na pobyt v kolektivním zařízení. Pokud se rozhodnete jakkoliv, je dobré se synem navštěvovat různá dětská zařízení (dětská kavárna, koutek, hřiště), aby se rozvíjel a podporoval jeho kontakt s dětmi a jeho sociální dovednosti. Takto malé dítě přijímá věci tak, jak mu je předkládají dospělí, proto je potřeba syna na příchod sourozence přiměřeně jeho věku co nejlépe připravit a zapojit jej do péče, aby si připadal při péči o sourozence důležitý, ale zároveň nezapomínat na jeho potřeby (protože je také ještě malý) a snažit se jej neupozaďovat. Ke spojení nástupu do kolektivního zařízení s příchodem sourozence někdy u dětí dochází ve formě žárlivosti na mladšího sourozence, který zůstává doma s maminkou zatímco starší odchází a projevuje se často odmítáním docházky do předškolního zařízení. Postupujte podle reakcí vašeho dítěte tak, aby nebyl syn novou situací příliš znejistěn a zasažen. Příchod nového sourozence je pro dítě i pro celou rodinu velkou změnou a zásahem do jeho dosavadního života, nástup do předškolního zařízení je pro dítě také zátěžová situace, není proto vhodný souběh těchto událostí. Přesná doba, kdy počkat, se však obecně nedá doporučit, záleží na konkrétní situaci a povaze dítěte, jak dokáže zvládat zátěžové situace, pobyt v kolektivu, na jeho temperamentu a vyspělosti.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám problém s dcerkou. Má půl roku. Od třech měsíců je na bezlaktozovem mléku. Nejprve jsme zkusili nutrilon který nevyhovoval a pak bebu al 110 se kterou je spokojená, jenže má šest měsíců pryč a potřebujeme pokračovací mléko a to už beba bez laktozy nedělá. Dle pokynů doktorky jsme vyzkoušeli od beby laktozove jestli už ji ta laktoza prý nepřešla. Jenže nepřešla, malá se mi zase svijela v bolestivých křečích a hodně brečela jako do svých třech měsíců. A proto jsem ji objednala bez laktozy Kendamil jenže potom mi pořád hodně zvrací. Už nevím co ji dát když nutrilon nevyhovoval a jiné pokračovací mléka jsem neobjevila a Dr neporadila????Děkuji moc za odpověď, Podávková
Dobrý den,
určitě bych doporučila zatím pokračovat v mléce Beba Al 110, od počátku 7. měsíce se doporučuje v dávce 210 ml ve 4 dávkách/den v kombinaci se zaváděním příkrmů. Pokud byl vyzkoušen pouze Nutrilon Low Lactose, možná by bylo vhodné zkusit i variantu Nutrilon Alergy Care, které obsahuje naštěpenou bílkovinu kravského mléka. Každopádně by dítě mohlo být směrováno na došetření do gastroenterologické ambulance pro vyloučení alergie na bílkovinu kravského mléka a případně pro převedení na bezmléčnou výživu Alfamino nebo Neocate.
S pozdravem

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, mám několik dotazů ohledně dcery (5 měsíců a týden). První problém máme s její přítomností v rukách někoho jiného než mých nebo manžela. Dříve s tím problém neměla, babička ji i hlídala, když jsem potřebovala odejít. Nyní začne plakat, až hystericky křičet.Druhý problém je v usínání. Vždy jsme se s manželem střídali, dcera nikdy neměla problém manželovi usnout. Nyní při jeho pokusu o uspání opět pláč, až hysterický křik. Přes den se dceři manžel věnuje, chová ji, v ničem není problém, pouze v uspávání.Dále bych se chtěla zeptat, zda mám v něčem hledat důvod, proč dcera přestala spát celou noc. Již delší dobu spala od cca 20:30 do 5-6 ráno, vyjímečně i 6:45. Nyní se v noci budí a neusne bez kojení.Posledních pár noci máme i velký problém s usnutím večer. Dceru v náruči uspím, ale při pokládání do postýlky se vzbudí, nebo vydrží spát pár minut, maximálně 40.Předem děkuji za jakékoli rady
Dobrý den, chování vaší dcerky vykazuje poměrně typické projevy počátku období separační úzkosti. O tomto období najdete mnoho informací na internetu, i zde na stránkách Babyonline jsem o něm několikrát psala. První projevy tohoto období jsou typické pro kojence od cca 8 - 9 měsíců, ale mohou se objevit i dříve. Záleží na více faktorech, vyspělosti psychiky dítěte, na jeho osobnosti ... Pro toto období je charakteristické, že jinak milé a klidné a od každého "chovací" děťátko se najednou pustí do hysterického křiku a pláče, pokud se od něj pečující, většinou mateřská osoba vzdálí. Ano často v tomto období děti křičí i v přítomnosti babičky, nebo i tatínka. Jedná se o fyziologické a vývojové období, které je v životě dítěte důležité. Nástup separační úzkosti znamená, že emoční vývoj probíhá normálně a dítě si vytvořilo citovou fixaci na matku nebo někoho jiného, kdo se o něj nejvíce stará. Tato emoční vazba se v budoucnu stane základem pro vytváření citových vztahů ke druhým lidem, rodičům, partnerovi, dětem... Dítě v kojeneckém věku žije přítomností a nedokáže si představit a vyrovnat se s tím, že rodičovská osoba od něj odchází, vnímá to, jako by od něj odešla nadobro. Pro toto období jsou charakteristické také jiné obtíže, strachy a úzkosti a také k nim mohou patřit obtíže s usínáním a spánkem. Mohu vám poradit pouze hodně trpělivosti, citlivý přístup k vaší dcerce, které poskytněte v co nejvyšší míře vaši emoční přítomnost, více ji chovejte, mazlete se s ní, nenechávejte ji o samotě, pokud bude plakat. To jak nyní zareagujete na projevy jejího strachu je pro její další vývoj velmi důležité, může se cítit buď přijímaná a pochopená, nebo také odmítaná. Tatínek ani babička ať si její projevy neberou osobně, ony při vašem citlivém přístupu brzy přejdou stejně tak jako obtíže se spánkem. Pokud budete od dcery potřebovat odejít, pak s ní klidně mluvte, vysvětlete jí, že se brzy vrátíte (i když je malinká, tak váš uklidňující hlas vnímá), neopouštějte ji však na dlouho. Přeji ať se vám dcerka dále zdárně vyvíjí a ať společně překonáte další úskalí jejího vývoje. Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den paní doktorko, jak je to prosím s doporučením toho co může a nemůže jíst dítě od devíti měsíců? Ptám se proto,že naše lékařka mi říkala,že už od 8.měsíců může dítě jíst skoro všechno-to,co vy tady doporučujete až od 1 roku (tvaroh,papriky,rajčata,cibuloviny atd.). Také bílý jogurt mi dopuručila zavést už od 6.měsíců (já jsem ho ale začala dávat až nyní). Mám ji tedy poslechnout a neřešit že dítěti ještě nebyl rok? Ještě bych se chtěla zeptat, jestli doporučujete podat dítěti mořskou rybu-např.lososa nebo jinou. Já lososa kupuji a při pečení z něj vytéká samý tuk,nejsem si jistá jestli je vhodné mu to dát (ryby už jí,ale zatím měl jen sladkovodní).Nedávno jsem mu do stravy přidala pár rajčat a červenou čočku-u té jen nevím jestli ji mohu dávat v kombinaci se žloutkem,nebo raději samostatně-jeden den jen čočku a druhý den žloutek s něčím. Děkuji za vaše odpovědi!
Dobrý den, v 9 měs. může mít dítě v příkrmech luštěniny, rybí maso - losos, bílá ryba - treska, kapr, pstruh - pozor na kosti. Jogurt 1x denně. Cibuloviny doporučuji zařazovat postupně - nadýmají, rajčata loupaná, papriky nelze dobře oloupat, proto raději až od 1 roku. Tvaroh od 1 roku. Červená čočka se žloutkem lze, ale můžete i vejce s bílkem, stačí 1/2 vejce 1x týdně.

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková
Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně nástupu na mateřskou a výpočtu PPM, nějak se v tom nedokážu zorientovat. Ráda bych nastoupila na mateřskou od 1.7., což je cca 7 týdnů před termínem porodu. Problém je, že nechápu, z kterých měsíců se mi poté mateřská vypočítá a zda se bere nějak v potaz i datum, kdy přijde výplatní páska, což je u mě zhruba 10. den následujícího měsíce.Jde mi o to, že jsem v červnu 2022 dostala k výplatě ještě odměny 22 000,- (páska a peníze došli v červenci) a byla bych ráda, kdyby se mi započítal i tento hrubý příjem do těch posledních 12 přijmů.Pokud by tak nebylo, pomohlo by mi nastoupit na neschopenku od 1.6.2023, aby se červen 2022 ještě započítal? Jen dodávám, že jsem během posledních 12 měsíců nevybírala neplacené volno, pouze řádnou dovolenou a sickdays, které máme proplácené a co se týká neschopenky, čerpala jsem v posledním roce max 5 dní a to v kuse.
Dobrý den,
vyměřovací základ pro výpočet peněžité pomoci v mateřství se zjišťuje z období 12 měsíců, které předchází měsíci nástupu na PPM. Tedy v případě nástupu na PPM v červenci se Vám bude výše PPM vypočítávat z období červenec 2022 až červen 2023, mzda za červen 2022 se nezapočítá. Podstatné je, že se jedná o mzdu za odpracovaný měsíc červen, ne že byla vyplacená v červenci. Aby se Vám započítávala mzda za červen 2022, musela byste na PPM nastoupit ještě v měsíci červnu. Případná pracovní neschopnost stanovení rozhodného období neovlivní.
Pro akci je nutné přihlášení