Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Magdaléna: Strie jsou mým strašákem již od puberty!

Milé maminky,

vždy jsem si přála vyzkoušet nějaký produkt od Weledy. V mém okolí byly přípravky velmi chválené ať už pro přírodní složení, zajímavé vůně nebo velmi dobrou toleranci i u citlivé pokožky. Ve 33. týdnu těhotenství se mi sen splnil a já jsem dostala možnost vyzkoušet těhotenský olej proti striím. 

Růstové strie od puberty

Již v pubertě jsem bohužel „utrpěla“ několik růstových strií na bocích a stehnech. Časem sice vybledly, ale vznik strií se pro mě stal strašákem právě v těhotenství. S přibývajícími týdny jsem potupně pozorovala růst bříška, napínání pokožky a někdy i svědění kůže na břiše a napínání pokožky prsou. S radostí jsem tedy uvítala možnost olej otestovat.

Dávkovací pumpička jako velké plus!

Přiznám se, že po obdržení zásilky jsem byla lehce v rozpacích z toho, že je lahvička skleněná. V prvním okamžiku se mi zdála těžká

 a nepraktická, např. při cestování, převážení. Nicméně ekologický benefit mi je jasný a navíc nevýhodu ihned vyrovnala dávkovací pumpička, která olej pečlivě dávkuje a nedochází tak k vytečení oleje na etiketu a lahvičku jako takovou – pro mě osobně velké plus. Upatlané lahvičky nesnáším! :-)

Inzerce

Olej se rychle vstřebává a má přírodní vůni

Olej se aplikuje velmi snadno, roztírání jde lehce, poměrně rychle se vstřebává a nezanechá výrazný pocit ulepenosti. Co se týká vůně, je opravdu přírodní, na můj vkus celkem silná, je po něm cítit oblečení i po delší době. Nemusí to vyhovovat nastávajícím maminkám zejména na začátku těhotenství, kdy je čich zpravidla citlivější.

Těhotenský olej Weleda budu používat i po porodu!

Celkový dojem z používání byl velmi příjemný. Nepociťovala jsem žádné pnutí nebo svědění pokožky a maminkám mohu pěstící olej doporučit! K hodnocení jeho účinku na již vzniklé strie by bylo asi potřeba více času. Já v jeho aplikaci budu určitě pokračovat i po porodu.

maminka Magdaléna

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Magdaléna: Strie jsou mým strašákem již od puberty! - diskuze

Poradna

Dobrý den,

mám v tom trochu zmatek. V květnu (přesné datum ještě nevím) by mi měla končit mateřská dovolená. Jestli jsem správně pochopila, měla bych si zažádat u zaměstnavatele o čerpání dovolené (která mi zbyla před mateřskou) a následně nástup na rodičovskou dovolenou. A na ÚP vyplnit formulář na žádost o rodičovský příspěvek. Mám dotaz, co se týče nástupu na rodičovskou. V tom formuláři pro ÚP mám dát datum nástupu takový, kdy mi skončí čerpání dovolené u zaměstnavatele nebo den, kdy mi končí mateřská? Na mateřskou jsem nastupovala 3.11.2020, snad mi někdo poradí datum konce mateřské, abych ho špatně nevypočítala.
Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,
pokud se Vám narodilo jedno dítě a nenastupovala jste na mateřskou dovolenou později než počátkem šestého týdne před očekávaným dnem porodu, máte nárok na mateřskou dovolenou v délce 28 týdnů, tedy končí Vám 17. května. Zaměstnavatele můžete požádat o čerpání dovolené od 18. května a po skončení dovolené o čerpání rodičovské dovolené. Nárok na dovolenou Vám vzniká i za dobu mateřské dovolené a maximálně do výše dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby se jako výkon práce pro účely dovolené započítává také rodičovská dovolená.
Rodičovský příspěvek můžete začít čerpat ihned po skončení peněžité pomoci v mateřství (PPM) nebo později, například od června, záleží na Vašem uvážení a není podstatné nastavení rodičovské dovolené v zaměstnání. Pokud je však souběh PPM a rodičovského příspěvku v jednom měsíci, náleží rodičovský příspěvek, jen je-li vyšší než PPM, a to ve výši rozdílu mezi rodičovským příspěvkem a PPM v daném měsíci.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 16.04.2021, 23:33
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce