Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Vlaďka testuje Měsíčkovou kojeneckou péči Weleda

Hodnocení po 1 měsíci testování

Milé maminky, čtenáři Baby online a milá Weledo!

Měsíčková řada Weleda naplnila má očekávání

ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti z testování výrobků měsíčkové řady Weleda pro miminka. Protože kosmetiku Weleda používám s oblibou i pro sebe a kupuji ji i svým blízkým, již před narozením Matyáška jsem si opatřila Weleda měsíčkovou mast proti opruzeninám. Další produkty jsem měla šanci vyzkoušet během měsíčního testování a musím říci, že měsíčková řada Weleda naplnila má očekávání. 

Produkty Weleda mají kvalitní obal, hezký design, krásnou přírodní a nevtíravou vůni

Obsahem testovacího balíčku byl Měsíčkový kojenecký krém 75 ml, Měsíčková kojenecká koupel 200 ml, Měsíčkový kojenecký olej 200 ml, Olej na masáž bříška kojence 50 ml a Měsíčkový ochranný balzám 30 ml. Všechny produkty mají krásnou přírodní a nevtíravou vůni, kvalitní obal a šroubování, hezký design a přehledný popisek v češtině.  

Inzerce

Měsíčkový kojenecký krém je investice, která se určitě vyplatí

Jak jsem již zmínila, tento krém proti opruzeninám jsem svému miminku pořídila již před narozením – slyšela jsem na něj totiž samou chválu, a to se skutečně potvrdilo. Krém používám od narození na občasné promazání zadečku, zejména po stolici a opruzeniny zatím vůbec neznáme (ťuk, ťuk). Krém se snadno roztírá, nádherně voní (třeba oproti rybilce :-)), takže přebytky si můžu vetřít do kůže i já sama, a dlouho vydrží, protože stačí opravdu tenká vrstva. Nevýhody této masti žádné neshledávám.

Za mě je to investice, která se určitě vyplatí, a všem ji opravdu doporučuji. Navíc jsem četla, že má širší využití, například pro vášnivé cyklisty :-). 

Inzerce

Po Měsíčkové kojenecké koupeli je pokožka krásně hebká

Tato koupel od Weledy mě nadchla. Opět krásně jemně voní, zjemní lázeň, ve které se miminko koupe, a hlavně zanechává pokožku miminka opravdu krásně hebkou a není již třeba miminko mazat dalšími přípravky, například když už je po koupeli unavené a chce rychle papat nebo spát :-).

Můj syn měl po koupeli v obyčejné vodě sušší kůži na stehýnkách a po použití této koupele byla krásně hebká, což je pro mě důkazem, že koupel funguje. Navíc kůži i jemně čistí, takže není třeba používat žádná agresivní mýdla. Jedinou nevýhodou pro mě je to, že na vlásky je nutno zvlášť použít ještě šampon. 

Inzerce

Díky Měsíčkovému kojeneckému oleji se Matyášek při masáži uklidnil

Tento olej je velice příjemný na manipulaci, nádherně voní, rychle se vstřebává a hlavně nemastí oblečení, do kterého se miminko následně převléká. Zdálo se, že vůně olejíčku se líbila i Matyáškovi, vždy se při masáži uklidnil a byl spokojený. Balení navíc dlouho vydrží.

Olej na masáž bříška kojence určitě pořídím pro své případné další miminko

Matyáše už naštěstí prdíky ani koliky netrápí, ale i tak jsme olejíček od Weledy  vyzkoušeli a bříško masírovali. Vůně byla opravdu nádherná a funguje určitě dobře, mému dalšímu miminku tento olejíček na první měsíce života určitě pořídím!  

Inzerce

Měsíčkový ochranný balzám využije celá rodina a bude se hodit na výlety

Tento balzám jsem vyzkoušela ráda, protože jsem zatím nic takového Matymu nepořídila, ještě jsme totiž spolu nezažili opravdový mráz. Ale byla jsem velmi příjemně překvapena složením – neobsahuje totiž žádnou vodu, což je pro krémy tohoto typu důležité a ne všechny tento parametr splňují. Balzám je hutný a stačí opravdu malé množství. Je jemný a příjemně se roztírá. Velkou výhodu spatřuji v tom, že ho může používat celá rodina, například při výletech na hory. V sychravém podzimním počasí měl Maty tvář krásně hebkou a krém určitě ještě pořádně využijeme, až bude venku mrznout. Myslím, že se bude velmi hodit i na výlety v nosítku, kde je tvář miminka exponovanější než v kočárku. 

Miminka si zaslouží opravdu kvalitní a nedráždivou péči od Weledy

Závěrem bych ráda řekla, že všechny tyto produkty určitě doporučuji všem rodičům. I když se jedná o dražší kosmetiku, investice se určitě vyplatí, protože malinká miminka mají jemnou a tenkou pokožku a zaslouží si opravdu kvalitní a nedráždivou péči. Navíc výrobky dlouho vydrží a opravdu fungují. Matyáš všechny testované produkty dobře snášel a neměl žádnou nežádoucí reakci. My určitě budeme Weleda měsíčkovou péči používat i nadále! :-)

Vlaďka a Matýsek 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Vlaďka testuje Měsíčkovou kojeneckou péči Weleda - diskuze

  • Spokojenost
    Krem jsem vyhrala v sade zde na BOL a velka spokojenost, mam ho radeji nez Bepanthen, nadherne voni a da se pouzit i na krcni zahyby.
    smetulinda   | 09.11.2019 21:13:33
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce