Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Markéta testuje Měsíčkovou kojeneckou péči Weleda

Hodnocení po 1 měsíci testování

Milé maminky,

s kosmetikou Weleda jsem měla první zkušenosti už z doby těhotenství, kdy mi vyhovovala jak přírodním složením, tak jemnou vůní, která mi jako jedna z mála neobracela žaludek naruby. :-) Na testovací balíček pro miminko jsem se proto moc těšila. S prvorozeným Kájou, kterému jsou čerstvě čtyři měsíce, jsme se tak pustili do zkoušení produktů hned v den doručení.

Inzerce

Kojenecká koupel Weleda pleť zvláčňuje, dobře se rozpouští, nepálí a dítě již není třeba ničím mazat

Jako první jsem sáhla po kojenecké koupeli Weleda, kterou jsem na Káju používala od narození a jsem s ní nadmíru spokojená. Sama o sobě pleť krásně zvláčňuje a není už potřeba miminko ničím mazat a to ani v případě, že koupete každý večer. Emulze se dobře rozpouští, nedělá hrudky, nádherně voní, a pokud se voda dostane do očička, nepálí. 

Olej na masáž Weleda se krásně vsákne do pokožky, pomůže proti bolestem bříška a nemastí oblečení

Olej na masáž bříška Weleda kojence mi voní z celé řady úplně nejlépe a ani tady nemám co vytknout. Lahvička má rozumně řešený uzávěr, takže do dlaně jednoduše nanesete přesně tolik, kolik potřebujete. Ve srovnání s jinými bio olejíčky také nemastí oblečení, ale krásně se vsákne do pokožky. A masáž bříška dle doporučeného postupu miminko krásně uvolní a pomůže proti bolestem. 

Inzerce

Jemná pokožka v okolí zadečku může díky kojeneckému krému Weleda volně dýchat

Kojenecký krém je další z top produktů. Kája na opruzeniny netrpěl ani předtím, takže nemohu vyhodnotit, jak si dokáže poradit s již existujícím problémem. Za to mi ale vyhovuje, že je krém dostatečně mastný a skvěle se vtírá do pokožky. Oproti jiným krémům s oxidem zinečnatým neudělá nepropustnou vrstvu a dobře se smývá, takže jemná pleť v okolí zadečku může volně dýchat. 

Měsíčkový kojenecký olej Weleda nemastí oblečení a nevysušuje pokožku

Měsíčkový kojenecký olej Weleda jsem používala pouze pro občasné masáže, když jsme měli volnou chvilku, cca 3x týdně. Olej se velmi dobře roztírá a oceňuji, že ani on nemastí oblečení a nevysušuje pokožku, ta naopak zůstává krásně vláčná. Nezpozorovala jsem ani, že by zabarvoval, jak jsem se dříve někde dočetla. Vůně je opět velmi příjemná, miminku pomáhá relaxovat, takže pomůže navodit atmosféru pohody a něhy při jemné péči o miminko. Nevýhodou pro mě byla nutnost hlídat stisk, kterým lahvičku mačkám, poprvé jsme zmáčkla obal víc a olej skončil nejen v dlani, ale i Kájovi a v blízkém okolí. :) 

Inzerce

Ochranný balzám od Weledy neobsahuje vodu, chrání citlivou dětskou pleť v mrazech a stačí opravdu malé množství

Poslední v balíčku od Weledy byl ochranný balzám, který jsem využívala denně na vycházky do lesa, protože zrovna přišlo sychravé počasí. Balzám mne jako jediný produkt z balíčku nenadchl a to jak vůní, tak konzistencí. Balzám se sice dobře roztírá a stačí ho opravdu malé množství, výhodou je také složení bez vody, které chrání citlivou dětskou pleť v mrazech, ale má hodně mastnou konzistenci, takže na pleti zanechává film, na který se nalepí vše, s čím přijde do kontaktu. Kájově pokožce nevyhovovalo ani hutné složení. Tento produkt jsem proto zatím odložila a vrátím se k němu v zimě, kdy v prvních mrazech jistě udělá lepší službu. 

Díky promyšlenému způsobu dávkování, snadnému roztírání i účinnosti, produkty Weleda vydrží o hodně déle

Velmi příjemně mne překvapil masážní olej na bříško, který jsem však do této doby neviděla ve volném prodeji, což mne mrzí, protože do cca dvou měsíců bylo bolení bříška velké téma a zkoušela vše možné. Jistou nevýhodou produktů také může představovat jejich cena, která může být vyšší i než u jiné bio kosmetiky. Na druhou stranu díky promyšlenému způsobu dávkování, snadnému roztírání i účinnosti, produkty zase vydrží o hodně déle. 

Inzerce

Jak vypadala naše spotřeba produktů Weleda

Nejvíc jsem asi spotřebovala měsíčkového kojeneckého krému, který jsem za měsíc vypotřebovala skoro celý. Měsíčková kojenecká koupel je po testování ve své větší polovině, ale na druhou stranu je koupání náš každodenní rituál, a protože nepoužívám žádný další krém a Kájovi vyhovuje plnější vanička, emulzí rozhodně nešetřím. Měsíčkového kojeneckého oleje ubylo opravdu neznatelně, odhadem cca desetina. Olej na bříško je stále skoro celý, protože na jednu proceduru nám s Kájou vystačilo cca 5 kapek tak, aby při masáži bříško ani nedrhlo a ani nepromastilo oblečení. Měsíčkový ochranný balzám jsem používala týden, má mastnou konzistenci, takže stačí nanést opravdu malé množství, odhadem ho teď zbývá tak 90 procent. 

Produkty Weleda budeme užívat i nadále a doporučila bych ji ostatním

Celkově jsem byla s testovací řadou velmi spokojená, takže většinu produktů budu používat i nadále. Obecně, pokud je to jen trochu možné, jsem příznivcem bio kosmetiky pro miminka a z té, kterou jsem doposud zkusila, bych měsíčkovou Weledu rozhodně doporučila. Kosmetika o pleť miminka krásně pečuje, zanechává ji hebkou a zbytečně ji nedráždí, dobře se vstřebává a krásně voní nejen mě, ale i miminku, které aroma heřmánku krásně uvolní a zpříjemní mu relaxaci. 

Markéta

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Markéta testuje Měsíčkovou kojeneckou péči Weleda - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce