Inzerce
Inzerce

Verča: Líbí se mi barva i ekologický přístup NUK for Nature dudlíků, syn preferuje NUK Space

Milá redakce a milí rodiče,

s mým synem Honzíkem jsme se zúčastnili měsíčního testování NUK for Nature dudlíků. Nabídka na zkoušení dudlíků přišla jako na zavolanou, zrovna bylo Honzíkovi 6 měsíců, takže jsme přecházeli na větší dudlíky.

Zkoušeli jsme už různé dudlíky

Když jsme po narození začali zkoušet dudlíky, vyzkoušeli jsme asi 5 různých dudlíků a NUK Space silikonový Honzíkovi seděl nejlépe, tak jsme nakoupili další kusy a používali jen ty. 

Mně vyhovovaly tím, protože mají ortodontický tvar, který snižuje tlak na zuby a čelist, velké otvory pro maximální cirkulaci vzduchu a malého nejlépe a nejrychleji uklidnily. Ze začátku Honzíkovi také vyhovovalo, že dudlík neměl držák v podobě ouška, protože mu jako miminku takové dudlíky vždy padaly. Bohužel nemohu posoudit, jak dudlík ovlivňuje kojení. 

Inzerce

U každého dudlíku NUK Space je skvěle vymyšlená krabička, bohužel z plastu, ale z jiného materiálu by to asi zatím nešlo, která slouží pro sterilizaci a dá se použít i pro přenos nebo sbalení na cesty.

Líbí se mi jemné barvy a přírodní materiál

Inzerce

Na NUK for Nature dudlík jsem koukala již v krámě, když jsem kupovala větší dudlíky 6-18 měsíců a rozmýšlela se, zda ho nekoupit, nebyla jsem si ale jistá, jak by Honzík přijal kaučukovou savičku. Líbí se mi, že se firma NUK snaží i dudlíky vyrábět ekologicky z přírodních materiálů a v papírové krabičce s certifikací FSC.

Dudlíky NUK Nature mají velmi pěkné jemné barvy - červená, zelená, krémová a vždy s béžovou. Myslím si, že všechny barvy se dají využít jak pro holky, tak pro kluky. Dudlíky jsou v balení vždy dva, jeden celobarevný a druhý v kombinaci s krémovou barvou s dobře vymyšleným nápisem. 

Inzerce

Syn je zvyklý na NUK Space dudlík, kaučuková savička je pro něj zatím nová 

Honzík bohužel nepřijal dudlík s kaučukovou savičkou, řekla bych, že to bylo jiným materiálem savičky, než na který je zvyklý od narození. Po celou zkušební dobu jednoho měsíce jsem nosila tento dudlík u sebe a při každém uspávání jsem zkoušela Honzíkovi dudlík nabídnout, on ho ale neustále vystrkoval z pusinky, kousal ho, držel ho zuby a vytahoval ho za držátko a nikdy si ho nenechal v puse déle než pár vteřin. Takže jsem na uspání musela dát vždy dudlík NUK Space silikonový 6-18 měsíců, který vždy zabral, jako jsme zvyklí. Je dobře, že NUK for Nature má také ortodontický tvar savičky, aby růstu zubům miminek překážel dudlík co nejméně.

Hlavní benefity dudlíků NUK for Nature

  • Ortodontická savička
  • Obal bez plastu
  • Výroba z recyklovaných a přírodních materiálů
  • Krásně zvolené barvy a design dudlíků

Uvítala bych návod ke sterilizaci a výměně saviček

Určitě bych doporučovala do krabičky s dudlíky dávat návod a popis určený přímo pro tyto dudlíky, protože v návodu jsou popsány plastové krabičky na sterilizaci, které u těchto dudlíků chybí a není úplně jednoznačné, zda se i tyto dudlíky můžou v těchto krabičkách sterilizovat. Taky bych uvítala, kdyby bylo podrobněji popsáno, jak se může měnit kaučuková savička, jak uvádějí jiné značky. Pro nás je určitě i hlavní nevýhoda, že Honzík dudlík nepřijal.

Přesto bych chtěla dudlík maminkám doporučit

Jsem velmi ráda, že jsme si mohli dudlíky NUK for Nature vyzkoušet a velmi mě mrzí, že Honzíkovi nevyhovovaly. Dudlíky bych na vyzkoušení ale i tak doporučovala všem maminkám, protože každý malý krůček pro zlepšení životního prostředí a ušetření plastového obalu se počítá a myslím, že děti, které vyzkouší kaučukovou savičku jako první, si dudlíky NUK for Nature oblíbí.

Děkuji za možnost vyzkoušení.

Verča a Honzík 

Inzerce

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Líbí se mi barva i ekologický přístup NUK for Nature dudlíků, syn preferuje NUK Space - diskuze

Poradna

Oteklé a červené oko

| gnikol12 | 03.10.2022, 09:01

Dobry den,
Dcera (14denní) už má přes týden červené, oteklé očičko… dětský lékař nám předepsal kapičky Gentamicin WZF Polfa, kapat co nejčastěji a po zlepšení pozvolna během dne, plus masírovat kanálky. I po týdnu oko stále oteklé a červené, vytýká hnis.. je vidět, že ho lépe otevře, ale dělá mi to starost. Není to třeba spíše alergická reakce (po těle žádné flíčky nemá) než zánět spojivek? Děkuji za odpověď

Dobrý den. Podle fotografie nelze spolehlivě posoudit, kontaktujte očního lékaře.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 09:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×