Inzerce
Inzerce
Inzerce

Další maminky otestovaly udržitelné dudlíky NUK for Nature

Martina: Latexu jsem se bála kvůli možné alergii a údržbě, nyní vidím, že zbytečně

Milí čtenáři,

jsem maminka roční Lucinky. Lucince, tak jako jejím dvěma starším bráškům, jsme od narození dávali různé značky dudlíků, chtěli jsme se vyhnout bezesným nocím po ztrátě oblíbeného dudlíku. Od narození je zvyklá na značky Avent, Sauvinex, Mam, NUK, Babylove atd. Všechny ale silikonové (latex jsem nikdy u ní ani u chlapců nezkoušela).

Prioritou při výběru dudlíku u mne vždy bylo a je, aby byl ortodontický a nekřivil zoubky. Značka NUK toto splňuje, krásný design je velkým bonusem.

Inzerce

Lucinka si dudlíky sama rozbalila, hodně ji zaujala krabička. Já, jakožto ekologicky smýšlející maminka, oceňuji, že je vyroben z 98 % z přírodních surovin. Měkká a přizpůsobivá savička mě hned zaujala, Lucinka ji okamžitě vyzkoušela. Vtipné je, že tím, jak je velmi přizpůsobivá, tak Lucinka zvládne dudat z obou stran, což někdy vypadá celkem komicky. Starší bráškové jí dudlík otáčí a opravují do správné polohy :-).

Jemný design lahodí zas mému oku. Lucinka si oba dudlíky bedlivě prohlížela, zaujala ji jiná barva savičky, zkoušela ji ochutnávat a okusovat, oproti silikonu je ten barevný rozdíl výrazný, nicméně dudat s touto latexovou savičkou začala bez problémů. Neměla žádný problém s přijetím dudlíčků.

Inzerce

Líbí se mi koncept udržitelnosti nových dudlíků NUK for Nature, s dětmi si o udržitelnosti hodně povídáme a máme k této problematice blízko. Celkově mě tento nový koncept dudlíků zaujal, nevidím žádný rozdíl mezi latexovými a silikonovými, co se týče údržby a umývání dudlíků. Vždy jsem se latexu bála skrz možné alergie, mytí a také čistění a nyní vidím, že v tom žádný problém není. Dcerka má tyto dudlíčky moc ráda a do budoucna o nich budeme uvažovat. 

Maminka Martina

Inzerce

Soňa: Dudlíky doporučuji dalším maminkám, hezky vypadají a utiší miminko

Dobrý den,

jsem maminka 10měsíčního Victorka.

Inzerce

Zkušenosti s německou značkou NUK jsem už měla, měli jsme už dříve dudlíček a teď nebyl problém ani s novým dudlíkem NUK for Nature. 

Syn mi dudlíček hezky bez problému přijal.

Desinfekce dudlíčku je jednoduchá, vzhled neutrální, žádné kýčovité obrázky, za mě se povedl. 

Dudlíček využíváme na uspání a nebo když nás trápí zoubky, to je pak úleva. :-D 

Z materiálu z latexu jsem měla trochu obavy, aby syn dudlík hezky přijal, ale jak píši už výše, vše proběhlo bez problému.

Určitě bych dudlíčky doporučila nastávajícím nebo již stávajícím maminkám, nejen že hezky vypadají, ale i hezky utiší miminko. :-)

Maminka Soňa

Jana: Byli jsme zvyklí na silikon, ale kaučuk je měkký, poddajný a možná i příjemnější do pusy

Milé maminky,

jmenuji se Jana a mám dva syny. Momentálně jsem na rodičovské dovolené, ale pracuji jako fyzioterapeut v rehabilitačním ústavu. 

Starší syn má 2 roky a 7 měsíců a mladší za pár dní 6 měsíců. Už u staršího jsme preferovali dudlíky značky NUK. Vyhovovaly nám tvarem, designem i cenou.

S dosavadními zkušenostmi s produkty značky NUK jsem naprosto spokojená, proto vyhledávám tuhle značku, ráda se k ní vracím a zkouším nové produkty.

Udržitelnost nových dudlíku je v dnešní době správný krok. Otázkou však je, jaké to bude mít ohlasy u lidí. Co jsem se osamostatnila, tak třídím odpad, myslím si, že je to správný krok pro přírodu. A je fajn, že se vyrábějí přírodní věci i pro malé děti, ať nejsou zatížené uměle vyrobenými produkty.

Plast trošku působí lacině, jakoby neopracovaně (ne dokonale do hladka, oproti ostatním dudlíkům NUK). Savička z kaučuku OK, ale trošku mě zarazily fleky po vyváření dudlíku (působilo to, jako kdyby už byl použit). Papírové balení super, až na to, že návod byl přelepen lepicí páskou, to bych zvolila jiný způsob, ať je to 100% papírové.

Mám moc ráda dudlíky NUK, jejich design i obrázky jsou fajn. Jejich savička je myslím nejlepší, díky anatomickému ortodontickému tvaru – správný vývoj a růst zubu. Miminko nemá plné ústa savičky, jazyk má prostor na sací pohyby a to hlavně nenarušuje kojení. Byli jsme zvyklí na silikon (je průhledný = čistý, evokuje to v člověku, že je nezávadný). Na změnu zajetých kolejí se musí člověk nastavit - kaučuk na pohled neevokuje čistotu, ale na pohmat je měkký, poddajný a možná i příjemnější do pusy.

Přijetí dudlíku bylo okamžité, samozřejmě že ne vždy je nálada na dudlík, tak proběhlo i vyplivovaní dudlíku, ale když bylo potřeba, splnil svoji službu a došlo k uklidnění i uspání.

Kojíme plně, momentálně ještě bez příkrmu, a dudlík nenarušil průběh kojení. Nepostřehla jsem žádné narušení. 

Hlavní benefity:

  • 100% příroda,
  • nezatěžuje planetu ani lidstvo.

Na žádné nevýhody jsem nenarazila, možná bych přijala nějaké zajímavé obrázky na podtrhnutí dané edice. Já jsem spokojená na 150 %, s dudlíkem i jinými výrobky značky NUK, takže bych určitě doporučila. 

Maminka Jana

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Další maminky otestovaly udržitelné dudlíky NUK for Nature - diskuze

Poradna

Rodičovský příspěvek

| RPCZ | 26.09.2023, 06:34

Dobrý den
Potřebuji porádit na temu rodičovský příspěvek.


Jestli mam narok na RP když pracovní poměr byl ukončen ze strany zaměstnavatele 4 mesice po porodů.
Žádný rodičovské dovolené, příspěvky jsem ne žádala ani ze strany zaměstnavatele ani státní.
Porod byl březen 2022 po 4 měsících ukončení zaměstnání.
Jsem z jiného státu EU (Madrsko) v ČR dite dostalo rodný list.
Na území ČR nemam přechodní pobyt ani trvalý.

Dobrý den,

pro posouzení, který stát EU je ve Vašem případě odpovědný za výplatu rodinných dávek, se prosím obraťte na Úřad práce. Úřad bude k posouzení potřebovat doplňující informace o Vás, dítěti i otci dítěte, např. údaj o místě výdělečné činnosti otce. Můžete využít i call centrum Úřadu práce: +420 800 779 900, callcentrum@uradprace.cz

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 26.09.2023, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×