Inzerce
Inzerce
Inzerce

Testování mléka Nutrilon 2

  1. Maminka Vendula
  2. Maminka Kateřina

Maminky Vendula a Kateřina měly možnost otestovat nové mléko Nutrilon 2 se svými dětmi ve věku kolem 6 měsíců. Jak nové mléko hodnotí? Objevte snámi novou generaci mlém Nutrilon i vy!

 Více o produktech na  https://www.nutriklub.cz/produkty/pro-zdrave-deti

Vendula s Ondráškem (6 měsíců)

Hodnocení po 14 dnech užívání

Milé maminky,

ráda bych se s vámi podělila o zkušenosti s mléky Nutrilon.

Inzerce

Mléko Nutrilon užíváme již od porodnice

Syn již v porodnici dostával mléko Nutrilon, jelikož jsem neměla vlastní mateřské mléko, které bych mu mohla dát. Po odchodu z nemocnice domů jsme pokračovali v této značce počátečního kojeneckého mléka.

Na lahvičku je syn od narození zvyklý

Náš maličký je tedy zvyklý již od narození na lahvičku, a tak nebyl problém testovat nové mléko Nutrilon. Další plus je, že možnost testovat nám přišla do rány, jelikož synovi je čerstvých půl roku. 

Inzerce

Obavy ohledně zažívání byly zbytečné

Trochu jsem se bála, že s novou recepturou Nutrilonu bude problém se zažíváním tak, jak to u přechodu z jednoho mléka na druhé bývá, ale mé obavy byly zbytečné. Nepozoruji, že by náš milovaný měl bolení bříška, nebo nějak častěji ublinkával.  Dne 18. 10. k nám dorazil balíček se třemi baleními sušeného mléka.

Testování mléka Nutrilon 2

Inzerce

Seznámení se s novým mlékem Nutrilon 

Krabička po materiální stránce vypadá stejně, s plastovým víkem, které má praktické držení na dávkovací odměrku, která je součástí balení. Zarovnávací roh, o který odměrku plnou mléka úhledně zahladíme tak, že do vody dáme přesnou dávku prášku, jsme mohli najít u předchozí řady Nutrilonu.

Testování mléka Nutrilon 2

Obal je tedy znovu uzavíratelný, mléko se tak ze stabilně stojící krabice jen tak nevysype. Díky materiálu, který nepropouští vzduch ani vlhkost, mléko v obalu nezhrudkovatí ani neztvrdne. Jediný vzhledový rozdíl je v etiketě, která je nyní bledě modrá a nápis pronutra v ní tak trochu hledáte.

Inzerce

První zkouška nového Nutrilonu

Synovi jsem mléko namíchala obvyklým způsobem. Trochu se liší od návodu na obalu. Převařenou kojeneckou vodu uchovávám v termosce, kde zůstane dlouho horká. Poté namíchám mléko v poměru 1 odměrka ku 30 ml vody. V našem případě tedy 170 ml vody + 5 a ? odměrky kojeneckého mléka. Tuto dávku mívá syn na snídani a odpolední svačinu. Mléko občas dělalo hrudky, je potřeba opravdu dodržet doporučenou délku protřepávání lahvičky a to je 10 vteřin.

Dále tekutina trochu pěnila. Ovšem toto nemůžu srovnat s jinými mléky, tak nevím, zda je to normální, či ne, každopádně na chuť a sytost to u mého dítěte vliv nemělo. První testování začalo obvyklým ranním mlékem. Syn ho vypil s chutí, jako vždy až do dna. Jediná záporná vlastnost je pach, který se v lahvičce drží. Např. pokud syn pije mléko 10 minut, a já jdu lahvičku vymýt, popřípadě vylít zbytek mléka, lahvička je po mléku cítit.

Ublinkávání s Nutrilonem ustoupilo

Po jídle následoval půlhodinkový klidový režim, jelikož v této době dochází k ublinkávání, syn tedy ležel v postýlce s hračkami. Během této chvilky nedošlo k ublinknutí, což považuji za úspěch. Od narození jsme měli s blinkáním problém, který sice časem ustoupil, ale žádná velká sláva to nebyla. S odstupem týdne se nám přihodilo, že syn po zvednutí z postýlky ublinknul, ale nevím, zda to bylo tím, že má mléko nové složení, nebo zda se maličký přejedl. Dále jsem si všimla, že syn méně škytá, opět nemohu posoudit, zda je to mlékem, které mu možná lépe sedí, nebo tím, že roste :). 

Vendula

Hodnocení po 3 týdnech užívání

Zoubky a stravování

Testování mléka Nutrilon 2

Našemu malému pokladu začaly růst zoubky, a to je spojeno s pláčem, vzteklostí a nervozitou. V tomto stavu syn absolutně nepozřel příkrm podávaný na lžičce, jednoduše na to neměl náladu. Zoufale jsem nevěděla, čím oběd nahradit. A tak jsem do umělého mléka zadělala nemléčnou kaši, kterou jsem synovi dala v lahvičce. Syn si pochutnal, u lahvičky se jako vždy uklidnil až do spánku. A musím říci, že ho řidší kašička skvěle zasytila. 

Na noc synovi dávám kašičku z lahvičky bez umělého mléka. Pokud ale kašičku zadělám do UM, tak množství sušené kaše je menší.

Ublinkávání se zmírnilo, mlíčko se lépe tráví

Dále jsem u syna pozorovala ublinkávání, které bohužel úplně nevymizelo. Ale musím uznat, že se podstatně o dost zmenšilo. Možná je to tím, že syn mlíčko lépe tráví, nebo jednoduše dozrává jeho trávicí systém, těžko říci.

Žádné bolení bříška

Tím, že Ondrášek mlíčko velmi dobře tráví, nenabourává nám nic denní spánek. Takže žádné bolení bříška, ani prdíky ho netrápí. 

Složení Nutrilon 2 

Složení starého a nového balení mléka není moc odlišné, jedná se spíše o drobné změny ve výživových údajích v řádech setin. Výsledná energetická hodnota se tedy liší o jeden kJ. Napadá mě, že snad i proto syn neměl problém s tím, přejít na novou recepturu Nutrilonu. Dále jsem si všimla, že odměrka u Nutrilonu 1 (0-6 měsíců) je žlutá, zatímco u pokračovacího mléka 2 je zelená. :)

Vendula

Hodnocení po 4 týdnech užívání

Ahoj,

uběhl další týden, a my v testování stále pokračujeme. Teprve doděláváme druhé balení, takže synova spotřeba mléka je 3 balení Nutrilonu po 800 g cca na měsíc. 

Ondrášek si Nutrilon vyžaduje a opravdu mu moc chutná

Neujde pozornosti fakt, že synovi mléko opravdu chutná. Po snězení příkrmu Ondrášek mlíčko vyžaduje, byť i kdyby měl vypít jen 30 ml. Chuťově mi přijde mléko stejné, jako u předchozí řady. Pro mě mdlá chuť. Pochopitelně kravské mléko, na které jsem zvyklá, obsahuje mléčný cukr a je přirozeně ,,sladké,,. Takže podle sebe nemohu umělé mléko posuzovat. Naše zlato si na něm ale vždy pochutná, z toho usuzuji, že dětem chutná :)

Ublinkávání po Nutrilonu skoro vymizelo

Ublinkávání je stále stejné. Syn nevyžaduje větší dávku mléka, takže se ani nijak nepřejí. Přesto mohu tvrdit, že po mléku zvrací častěji, naproti tomu po příkrmu téměř vůbec. 

Výhody mléka Nutrilon

Dostupnost mléka v různých gramážích (5x30 g, 350 g, 600 g, 800 g), pevný a neprodyšný obal mléka se zarovnávacím rohem, odměrka součástí balení, mléko je dostatečně syté, mléko je dostupné mimo lékáren i v supermarketech, nevyvolává bolení bříška, zácpu či průjem.

Nevýhody mléka Nutrilon

Mléko po chvíli zapáchá, občas hrudkovatí/pění.

Komentář nutricionistky M.Brandejsové, Nutricia a.s.:

Pokud je mléko originál zabalené, je pod inertní atmosférou. Jakmile se otevře, působí na něj okolní prostředí a může dojít k oxidativním změnám tuků. Záleží na teplotě, kde se skladuje (do 25°C) a výkyvům teplot. Také mléko, pokud je otevřené, může absorbovat pach okolního prostředí. Samozřejmě je důležité dodržovat dobu spotřeby po otevření – 1 měsíc.

Klady mnohonásobně převyšují negativa.

S mlékem jsme celkově spokojeni, a klady mnohonásobně převyšují negativa. V pití mlíčka od Nutrilonu budeme rozhodně pokračovat, dokud ho syn bude vyžadovat. Byli jsme rádi, že jsme pro vás Nutrilon mohli vyzkoušet. :)

Vendula

Kateřina s Matyasem (7 měsíců)

Hodnocení po 14 dnech užívání

Testování mléka Nutrilon 2Milé maminky,

jmenuji se Kateřina a se 7 měsíčním synem Matyasem pro vás budeme testovat pokračovací mléko Nutrilon 2.

S testováním jsem neváhala a hned se přihlásila

Když jsem objevila na babyonline.cz možnost testování mlíčka Nutrilon 2, byla to pro nás ideální příležitost se přihlásit, jelikož už jsme tou dobou používali Nutrilon ProNutra 2 a nové složení Nutrilonu 2 ho mělo nahradit. Tak jsem neváhala, něco málo jsem o nás napsala a čekala... a ono to vyšlo, vybrali nás do testování!

Uzavíratelná dóza je neskutečně praktická věc

Testování mléka Nutrilon 2Když zazvonil pošťák s velikou krabicí, věděla jsem, že to musí být naše nové mlíčko a těšila se, až ho druhý den hned ráno vyzkoušíme. Ten večer, jsem mu pro jistotu dala ještě původní várku, protože Matýsek není úplně rád, když přijde nějaká změna a popravdě jsem měla trochu obavy, jak nové mléko přijme. Ráno když se v 6:15 probudil, odhodlala jsem se mu ho již k snídani připravit. Jelikož jak jsem zmiňovala, tak zkušenosti jsme už s Nutrilonem měli, příprava mě nikterak nezaskočila, ohřála jsem vodu v ohřívačce na lahve, přidala odměřené množství mléka, uzavřela lahev a zatřepala. Hotovo! Akorát máme většího jedlíka, tak na místo zmíněného poměru 180 ml/6 odměrek, jsem si upravila množství na 210 ml/7odměrek a byla jsem hrozně ráda, že bylo zachováno původní balení v praktické uzavíratelné dóze se ,,zarovnávátkem” odměrek. To je tak neskutečně praktická věc! 

Matýsek mléko Nutrilon 2 krásně přijal a na jeden zátah všechno vypil

Testování mléka Nutrilon 2Matýskovi jsem dala lahvičku s Nutrilonem 2 a čekala, co se bude dít, občas si totiž paličák postaví hlavu a snídat nechce. K mému překvapení si nejdřív cucnul a pak snad na jeden zátah všechno z lahvičky vypil, vzal si dudák a usnul! Spal snad skoro do 9 hodin! Pro mě to bylo neuvěřitelné a tento scénář se opakoval prakticky pokaždé, když jsem mu mlíčko připravila. Dostává ho přes den 3x a v noci 2x, takže se hezky dostaneme na doporučené množství 5 dávek denně. 

Po mlíčku nemáme problém s vyprazdňováním

Jelikož Nutrilon 2 obsahuje kromě vitamínu A, C a D, také Prebiotika GOS/FOS, nemá Matysek problém ani s vyprazdňováním. Vše je tak jak má být.

Máme před sebou ještě 2 týdny testování, takže věřím, že vše bude v pořádku.

Kateřina

Hodnocení po 3 týdnech užívání

Milé maminky,

třetí týden testování Nutrilonu 2 proběhl bez jakýchkoliv problémů. Dokonce jsem už vysadila probiotické kapičky a žádné komplikace s vyprazdňováním nenastaly. Matyásek krásně prospívá a na 8 měsíční prohlídce tento týden měl dokonce 10730 g. :) 

Nakoupili jsme další balení Nutrilonu

Testovací balení Nutrilonu, které mi bylo zasláno, už mi došlo, jelikož mám opravdu velkého jedlíka a 4-5x denně vypije celou lahvičku, tak jsme se vydali do města na nákup dalšího balení, protože jsem se rozhodla, že nám mlíčko vyhovuje a chceme pokračovat v testování. 

S Nutrilonem na cestách

Bydlíme na vesnici a do většího města to máme 30 minut cesty, tak jsem musela vymyslet, jak Máťovi budu moct namíchat mléko, když budeme ,,na cestách”. Dóza je uzavíratelná, takže nebyl problém ji sbalit s sebou, akorát jsem si lámala hlavu s tím, jak vodu ohřeju.

Pak mě napadlo, že si dám horkou kojeneckou vodu do termosky, v další láhvi budu mít studenou vodu a do lahvičky mu to namícham na požadovanou teplotu cca 40 stupňů, kterou už mám v ,,oku”. No a super, mlíčko malý opět vypil jako nic a schrupnul si v kočárku, takže jsem měla i klid na nákupy. 

Nutrilon nám sednul a syn je moc spokojený

Mám radost, že nám Nutrilon 2 takhle krásně už od začátku sednul. Když se ráno malý probudí a já během chvilky stojím nad postýlkou s lahvičkou, hned se začne usmívat a natahovat se po ni. Pokaždé jak ji vypije, tak si ještě schrupne a nebývá pak vůbec protivný. 

Troufám si již teď Nutrilon 2 všem doporučit, věřím, že můj názor se nezmění a určitě budeme kupovat i posléze. 

Kateřina

Hodnocení po 3 týdnech užívání

Milé maminky,

poslední týden testování pro nás byl trochu náročnější, jelikož Matýsek má horečky a zánět nosohltanu. 

Mlíčko od Nutrilonu bylo jediné, co do sebe nemocný Matýsek dostal

Ačkoliv nechtěl moc jíst, tak právě mlíčko bylo jediné, co do sebe statečně dostal. Nebylo to klasicky na jeden zátah, jak jsme u něj byli zvyklý, že lahvičku zhltl během momentu, ale dával si ,,dýchací” pauzičky. S plným nosánkem mu to moc nešlo. Z mého vysmátého miminka byl rázem usoplený protiva. :’( 

Díky prebiotikám a vitamínům nás netrápí žádné průjmy

Měla jsem trochu strach, jestli bez pevné stravy nepřijdou průjmy, ale překvapivě problém s vyprazdňováním nenastal. Nové složení Nutrilonu 2, jak už jsem psala, obsahuje prebiotika GOS/FOS a vitamíny A, C a D, které si myslím, že nám také pomáhají v hladším průběhu. 

Žádné bolení bříška ani problém s vyprazdňováním

Abych to všechno shrnula, tak za čtyři týdny testování jsme neměli problémy ani s bolením bříška, ani s vyprazdňováním. Po mlíčku mi Matyas hezky spinká, prospívá a očividně mu chutná. :) 

Nutrilon se skvěle uchovává, převáží i připravuje

Díky praktické dóze se Nutrilon 2 nejen dobře uchovává, ale i převáží a připravuje, konečně věčně nehledám odměrku, když je pro ni upevnění pod víčkem. :D 

Nutrilon 2 rozhodně ostatním rodičům doporučuji

Jsme spokojeni a nehodláme měnit a i nadále budeme používat značku Nutrilon. Za mě jako za spokojenou maminku spokojeného miminka rozhodně Nutrilon 2 doporučuji všem rodičům, kteří se ještě nerozhodli, jaké pokračovací mléko pro svůj poklad zvolit. 

Kateřina

Podle deníčků maminek upravila Andrea Blažková.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Testování mléka Nutrilon 2 - diskuze

Poradna

Dobrý den,
V Srpnu 2019 jsem nastoupila na materskou a od března 2020 pobírá rodičovský příspěvek, který jsem si rozlozila na 2 roky. Můj zaměstnavatel mi nabízí zkrácený úvazek. Jelikož s manželem chceme ještě druhé dítě, mám dotaz ohledně výpočtu ppm. Pokud budu pracovat na zkrácený úvazek při rodičovské dovolené a na jaře 2022 by se nám narodilo druhé dítě, z čeho se bude vypočítávat ppm? Žezdy, kterou jsem pobirala před prvnim dítětem a nebo z toho zkraceneho úvazku? Děkuji!

Dobrý den,
pokud na další peněžitou pomoc v mateřství (PPM) nastoupíte do 4 let předchozího dítěte a za trvání stejného zaměstnání, použije se pro výpočet PPM denní vyměřovací základ pro předchozí PPM, pokud je vyšší než aktuální denní vyměřovací základ. Pokud chcete vykonávat stejný druh práce, je potřeba ukončit rodičovskou dovolenou (na rodičovský příspěvek to však nemá vliv).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 16.01.2021, 10:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce