Inzerce
Inzerce
Inzerce

Veronika testuje odsávačku, samosterilizující láhev a tampóny do podprsenky LOVI

  1. Seznámení s produkty LOVI
  2. Testování dvoufázové elektrické odsávačky LOVI Prolactis
  3. Testování láhve a tampónů LOVI
  4. Závěrečné zhodnocení testovaných produktů LOVI

Seznámení s produkty LOVI

Ahoj,

hned na úvod bych ráda poděkovala značce LOVI za možnost otestování balíčku, který obsahoval elektrickou dvoufázovou odsávačku mateřského mléka LOVI Prolactis, samosterilizující láhev a tampóny do podprsenky LOVI.

Dvoufázová elektrická odsávačka LOVI Prolactis

Dvoufázová elektrická odsávačka LOVI Prolactis

Odsávačka se skládá z krytu, membrány, držáku membrány, silikonové masážní vložky, trychtýře odsávačky, zpětného ventilu, adaptéru na láhev a samotné láhve. Všechny díly do sebe lehce pasují a dle mého názoru celá odsávačka nejde složit jinak, nemůže se stát, že by ji někdo špatně složil. Takto složená odsávačka se propojí pomocí hadičky s ovládacím panelem a následně se připojí k síťovému adaptéru (zapojit přímo do zásuvky). Je zde však i možnost použít 4 alkalické baterie typu AA 1,5V pak není potřeba již zmíněného síťového adaptéru. V balení se také nachází díly, pomocí kterých se z elektrické odsávačky stane ruční. 

Dvoufázová elektrická odsávačka LOVI Prolactis Dvoufázová elektrická odsávačka LOVI Prolactis

Příprava před použitím

Před prvním použitím je nutné všechny části odsávačky, které přijdou do styku s mateřským mlékem převařit po dobu 5 minut, všechny části odsávačky musí být ponořené. Poté je nutné části osušit nebo nechat oschnout. Po každém dalším použití je nutné díly umýt v horké vodě s šetrným mycím prostředkem.

Odsávačka má velmi praktický modrý kufřík, kde je vše přehledně složeno.

Samosterilizující láhev LOVI  

Láhev je praktických tvarů a designově velmi moderní. Skvěle padne do ruky a je velmi lehká. Oceňuju na ní především silikonovou savičku na konci, které se při sání prodlužuje (jako prs). Dítěti zároveň neteče mléko tak rychle jako z jiných láhví, které jsem měla možnost vyzkoušet.

Inzerce

Snížené riziko kolik

Při aktivním sání dítěte je díky ventilu zachována koordinace sání – polykání – dýchání a díky tomu se snižuje riziko kolik. 

Velmi se mi líbí také to, že se láhev sama sterilizuje v mikrovlnné troubě za 90 vteřin a to díky víčku pro sterilizaci a sterilizačních kleští.

Inzerce

Tampóny do podprsenky LOVI Discreet Elegance 

Tampóny se mi na první pohled velmi líbily, především díky praktické tělové barvě. Přišly mi nejdříve velmi tenké, měla jsem dojem, že nebudou moc sát, což se po vyzkoušení nepotvrdilo (jsou dobře savé). Mám možnost srovnání s jinou značkou a ty byly velmi silné a tím pádem také nepohodlné v podprsence.

Veronika

Testování dvoufázové elektrické odsávačky LOVI Prolactis

Ahoj

dnes posílám druhý deníček, ve kterém popisuji samotné testování dvoufázové elektrické odsávačky LOVI Prolactis.

2 fáze odsávání – stimulace a hluboké sání

Po zapnutí se odsávačka spustí v režimu tzv. stimulace, která probíhá cca 2 minuty a slouží ke stimulaci bradavky pro spuštění mléka. Pokud ke spuštění dojde dříve než za 2 minuty, je možné tuto fázi zkrátit/přeskočit dle potřeby pomocí tlačítka pro zapnutí fáze hlubokého sání. 

Odsávačka pracuje zcela bezbolestně

Pomocí dalšího tlačítka (válečku) je možné snadno nastavit sílu sání (display přitom pomocí čárek ukazuje sílu sání). Na display vidíme celou dobu čas, jak dlouho odsávání probíhá. Odsávačka pracuje dle mého názoru zcela bezbolestně.

Veškeré údaje jsou uloženy pro snadné další užívání

Dále je velmi praktické to, že si odsávačka zapamatuje intenzitu sání pro příští použití a to i přes úplné vypnutí (vypojení ze zásuvky). 

Skladování odsátého mléka

Mléko se pomocí odsávačky odsává do lahvičky, kterou je pak možné uzavřít a uchovávat v ledničce. Pro dlouhodobější uskladnění mléka je potřeba si dokoupit kelímky na uchování mléka, které je možné zamrazit. Čerstvě odsáté mléko se nemůže dlouhodobě skladovat v ledničce.

Po každém použití je třeba odsávačku vymýt

Po každém použití je nutné odsávačku rozebrat a vymýt (kromě částí, které nepřijdou do styku s mlékem). Celé rozebrání je hotové během chvilky i samotné složení nezabere dlouhou dobu. Vše do sebe zlehka zapadne.

Jako další kladnou věc bych také brala to, že odsávačka ukazuje, kolik je hodin.

Veronika

Testování láhve a tampónů LOVI

Samosterilizující láhev LOVI 150 ml 0% BPA Super vent

Samosterilizující láhev LOVI 150 ml 0% BPA Super ventLáhev se mi na první pohled velmi líbila a také její tvar mi připadal velmi moderní. Láhev je vyrobena z polypropylenu (snad i díky tomu je také tak lehká) a je navržena tak, aby plnila svou funkci a zároveň tím nijak nenarušila kojení, tzn. je vyrobena tak, aby se dítě při sání muselo více snažit. 

Minimalizace kolik

V příbalovém letáku je také možné se dočíst, že láhev minimalizuje vznik dětských kolik. Což určitě platí především při častém používání, takže bohužel tuto funkci nemůžu nijak posoudit, protože láhev používáme spíše výjimečně. Primárně se samozřejmě snažím kojit. 

Svému synovi jsem do láhve teď zkoušela udělat i trochu fenyklového čaje, protože trpí na prdíky a sál z láhve opravdu soustředěně, bylo vidět, jak se musí snažit.

Sterilizace láhve

Tampóny do podprsenky LOVI Discreet Elegance

Láhev dávám sterilizovat do mikrovlnné trouby. Výhodou je, že není potřeba žádného sterilizátoru. Po opláchnutí všech dílů se do víčka nalije voda. Do víčka se dá těsnící disk, dudlík s kleštěmi a nakonec celá láhev. Za 1,5 min je vše hotové. Poté necháme láhev ještě nějakou chvilku v mikrovlnné troubě, následně je pak určena k použití.

Tampóny do podprsenky LOVI Discreet Elegance 

V balení na mě čekalo 20 ks tampónů značky LOVI Discreet Elegance v tělové barvě.  Tělová barva je určitě super, protože i kdyby se mi náhodou v podprsence jakkoli hnula, tak to vůbec nebude vidět.

Tampóny nevyužívám přes den, protože to kojím za dvě až tři hodiny, takže se mi nestává, že by mi mléko unikalo. Využívám je ale přes noc, protože malý spí celou noc, takže když se pak k ránu budím, jsem ráda, že tampóny mám. Pro tyto účely jsou perfektně savé a velmi se mi líbí, jak jsou tenké.

Veronika

Závěrečné zhodnocení testovaných produktů LOVI

Ahoj,

dnes bych vám milé čtenářky ráda zhodnotila celé testování produktů LOVI. 

Dvoufázová elektrická odsávačka LOVI Prolactis

Co se týká této odsávačky, tak si na ní nemůžu v ničem stěžovat. Naprosto mi vyhovuje. Je velmi řekla bych „jemná“ k prsům, odsávání s ní vůbec nebolí. Líbí se mi, že se dá nastavit intenzita odsávání. Myslím, že s ní jde dobře odsávat také díky možnosti prvotní stimulace a následného přepnutí do režimu hlubokého sání.

Odsávačka je pomocníkem při návratu do práce

Odsávačka je pro velkým pomocníkem hlavně kvůli mému částečnému návratu do práce, kdy si můžu dovolit odejít na více než dvě hodiny, protože vím, že syn dostane odsáté mateřské mléko, které si odsávám i do zásoby. 

Jedinou funkci, kterou nevyužívám, je nastavení budíku, protože to v mém případě občasného použití není potřeba.

Samosterilizující láhev LOVI 150 ml 0% BPA Super vent

Tato láhev je perfektní, jak jsem již několikrát zmínila především kvůli tomu, že z ní ať už mléko nebo čaj jen tak neteče.

Díky LOVI jsem poznala, jak má správně láhev fungovat

 Mám možnost porovnat láhev s jinou od konkurenční značky, která se také pyšní tím, že její láhev podporuje i následné kojení, ale není to pravda. V porovnání s láhví značky LOVI již vím, jak to má a nemá vypadat. Konkurenční láhev má dle mého názoru nevyhovující dudlík, ze kterého to dítěti „teče samo“. A to se mi samozřejmě nelíbí, dítě by se mělo snažit u sání jako tomu je u této láhve.

Tampóny do podprsenky LOVI Discreet Elegance

Co se týká tampónů, tak mám možnost také porovnat s konkurencí, ale to ani dost dobře nejde. Konkurenční tampóny byly bílé, silné a nevydržely mi do rána na svém místě. 

Oproti tomu tyto tampóny LOVI Discreet jsou velmi příjemné, tenké a hlavně savé. Velkým plusem je pak možnost tělové barvy.

PODĚKOVÁNÍ

Ráda bych poděkovala značce LOVI za možnost celého testování jejich výrobků. Před testováním jsem již měla možnost vyzkoušet dudlík. Dostali jsme ho a musím říct, že dudlík má syn velmi rád a oblíbil si ho. Moc dobře pozná, který dudlík má.

O této značce jsem nikdy předtím neslyšela, ale od teď jí budu všude mezi kamarádkami (převážně budoucími maminkami) chválit.

Děkuji.

Veronika 

Závěrečné zhodnocení testovaných produktů LOVI

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Veronika testuje odsávačku, samosterilizující láhev a tampóny do podprsenky LOVI - diskuze

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce