Inzerce
Inzerce
Inzerce

Soňa: Opravdu diskrétní teploměr a přehledná aplikace mi vše usnadňují

Milé čtenářky,

účastnila jsem se testování Femometer Vinca II. Byla jsem na produkt a k němu navázanou aplikaci velice zvědavá. Sama se teď totiž nacházím ve fázi, kdy bychom rádi druhé dítě, a tak se snažím mimo jiné i hlídat plodné dny a podobně.

Jednoduchý a příjemný design

Teploměr má velice jemný a příjemný design, není problém ho mít někde s sebou, není na něm poznat účel. Obal je tvrdý a odolný, displej velice dobře čitelný. 

První použití je jednoduché. Po rozbalení balíčku je potřeba jen nandat baterii, která je součástí balení, a stáhnout aplikaci. Ta je celá v angličtině, ale s průměrnou znalostí se jí dá dobře porozumět. Samotné propojení teploměru s aplikací je velice jednoduché, stačí kliknout na „propojit“, otevřít teploměr a do pár sekund je hotovo. Stejně tak jednoduše se teploměr pravidelně připojuje a odesílá aplikaci data o měření. V balení je také přehledný návod s tipy a triky.

Inzerce

Snadné a diskrétní měření

Měření by mělo probíhat ideálně ráno. Mně se to díky dovolené úplně nedařilo, takže jsem se měřila i v průběhu dne. V tom je právě kouzlo výborného designu - teploměr je určitě teda větší než rtěnka, se kterou je srovnáván, ale pořád je to akceptovatelné a vážně není poznat, co to je a k čemu to slouží. Takže jsem ho měla u sebe v kabelce a bylo to v pohodě. 

Použití je jednoduché, vyndat teploměr a strčit do pusy pod jazyk a počkat na změření. V tom jediném jsem viděla nevýhodu: měření bylo na můj vkus až příliš dlouhé. I když chápu, že nejde měřit během pár sekund, tak reálně cca 30 sekund je pocitově tak 5 minut :-D. Druhou věcí je, že při měření se mi sbíhalo více a více slin, které jak jsem polykala, tak mi přišlo, že právě to to měření prodlužuje. Obojí je však zvládnutelné, jen to pro mě bylo mírně nepříjemné. Začátek a konec měření ohlašuje diskrétní pípnutí. Je možné ho v aplikaci vypnout, ale nevyužila jsem toho, nebylo to pro mě nijak rušivé.

Přehledná a spolehlivá aplikace

Jako nejužitečnější funkci vidím propojení s telefonem. Data se opravdu stahují velice rychle, stačí mít zapnutý Bluetooth. V aplikaci je pak přehledně vidět vývoj měření a z toho plynoucí předpoklady.

Přesnost měření úplně nedokážu posoudit, ale výrazné odchylky jsem u sebe nepozorovala, tak je to ok. Rychlost byla pro mě pomalá, pocitově to trvalo na můj vkus zbytečně dlouho.

Inzerce

S propojením femometeru s danou aplikací jsem byla spokojená. Opravdu stačilo otevřít teploměr a data se hned stáhla do aplikace. Tam je vidět na hlavní stránce aktuální měření, lze se překliknout na vývoj v čase. Pokud by se náhodou stalo, že se měření nestáhlo nebo nejde zapnout Bluetooth nebo cokoli, je možné zadat data i ručně.

Inzerce

Velice jsem ocenila kalendář, díky měření sem aplikace predikuje budoucí vývoj. Je zde hezky a na první pohled vidět, kdy by měla přijít menstruace, ve které fázi cyklu se právě nacházím a to hlavní, které dny jsou vhodné pro početí. Některé funkce jsou navíc zpoplatněné, asi tak jako u většiny aplikací, ale úplně v pohodě se dá fungovat i se základem, nepřijde mi to nijak ošizené.

Nejvíce oceňuji design, diskrétnost a propojení s aplikací

Jako hlavní benefity bych vytáhla design a diskrétnost femometeru. Dále určitě jednoduchost použití včetně propojení s aplikací. A samozřejmě aplikaci jako takovou, je jednoduchá a přehledná. Co si budeme říkat, v dnešní době už jsme asi zvyklé mít vše v telefonu a když to za nás vše propočítá a hezky ukáže, tak je to super.

Pro mě byla jedinou nevýhodou rychlost měření. Jak jsem už psala, pocitově to na mě bylo dlouhé, přestože reálně to tak nebylo.

Inzerce

Femometer bych doporučila i ostatním ženám

Všem těm, které se o ovulaci zajímají, počítají si plodné dny a podobně. Je to přeci jen přesnější než jednoduché počítání, že plodné dny přijdou asi přibližně v půlce cyklu nebo hlídání plodnosti pomocí testů, které víceméně začínáme dělat v náhodné dny. Věřím, že Femometer Vinca II je šikovný pomocník, který udělá práci za nás, co se týče nějaké predikce vhodnosti oplodnění. Ten zbytek, aby se zadařilo, už je jen na nás a našich polovičkách :-).

Soňa

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Opravdu diskrétní teploměr a přehledná aplikace mi vše usnadňují - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×