Inzerce
Inzerce
Inzerce

Bára: Femometer předčil předchozí teploměry. Díky aplikaci mohu s jinými ženami anonymně sdílet zkušenosti

Milé čtenářky,

po dobu 30 dnů jsem měla možnost zkoušet digitální bazální teploměr Femometer Vinca II.

Na první pohled není poznat, že se jedná o bazální teploměr, což je skvělé, nemusím ho totiž během cestování schovávat. Má opravdu pěkný a diskrétní obal. Velice oceňuji, že má podsvícený display. Toto jsem u předchozího teploměru opravdu velmi postrádala - musela jsem si na teploměr svítit, abych hodnoty viděla. Také jsem spokojená s tím, že poslední naměřená teplota je v teploměru uložená a zobrazuje se do nového měření.

Inzerce

Měření je přesné a manipulace velmi jednoduchá

Manipulace je velice snadná, takže ji opravdu zvládne každý. Po vytažení teploměru z pouzdra se sám zapne, zapípá a je připravený k měření. Až bude doměřeno, opět se ozve pípnutí. Zvuk je hlasitý tak akorát, ale pokud by někomu nevyhovoval lze jej upravit v aplikaci. U mého předchozího teploměru zapípání nebylo téměř slyšet.

Myslím, že mohu říct, že měření je přesné. Teploty jsem porovnala ještě s jedním teploměrem a byly téměř shodné. Nemohu však potvrdit, že by měření trvalo 30 sekund, bylo rozhodně delší, tak kolem 2 minut. Toto ale neberu jako mínus, protože u mého starého teploměru sice signál hlásil, že je doměřeno po 30 sekundách, po mém zkoumání teplota ale stále stoupala, takže jsem musela sama stopovat 2 minuty měření, aby se už teplota neměnila. Za mě je rozhodně lepší přesnost než rychlost. Delší doba měření by mě tak od koupě určitě neodradila.

Inzerce

Z funkcí aplikace jsem nadšená

Pokud bych měla zhodnotit, jak funguje teploměr s aplikací, tak musím říct, že jsem byla nadšená. Největším benefitem pro mě bylo, že nemusím hodnoty zapisovat ručně, ale po spárování mobilu s teploměrem se hodnoty samy uloží. Zapisování hodnot každý den mě u předchozího teploměru opravdu nebavilo a občas jsem na to i zapomněla. Další skvělá věc, kterou musím zmínit, je „budík“ v teploměru. V aplikaci jsem si mohla nastavit čas měření a teploměr každé ráno zapípal. Také jsem ocenila možnost zadání různých upozornění, například na braní vitamínů apod., vyhodnocení plodných dnů a přibližné plánování sexu. Velké plus pro mě byla i možnost sdílení zkušeností a pokládání dotazů jiným ženám v anonymním režimu, což v dnešní době postrádám. Jednu věc ale aplikaci musím vytknout, a to je, že pokud je mobil delší dobu v nečinnosti, upozornění na braní vitamínů se nespustí. Těžko ale říct, zda je to mobilem či aplikací.

Takže pokud bych měla shrnout výhody teploměru a aplikace, byly by to rozhodně:

  • design,
  • podsvícený display,
  • pípání po měření,
  • budík v teploměru,
  • automatické ukládání teplot do aplikace,
  • uložená poslední měřená teplota,
  • vyhodnocení plodných dnů,
  • možnost nastavení upozornění například pro braní léků,
  • sdílení informací s jinými ženami v rámci aplikace.

Inzerce

Koupi teploměru doporučuji, mám návrh ale i na malé zlepšení

Nevýhodu jsem našla pouze jedinou, a sice již zmíněné vynechávání upozornění na braní vitamínů v případě, že je mobil delší dobu v nečinnosti. Také myslím, že by bylo dobré zvážit možnost, aby se teploměr mohl spárovat i s jinými aplikacemi. Každému nemusí vyhovovat aplikace v anglickém jazyce. Případně některá toho může v základní bezplatné verzi nabízet více.

Za sebe mohu koupi teploměru jen doporučit, rozhodně mi nevadí, že měření v mém případě trvalo déle.

Bára

Inzerce
 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Femometer předčil předchozí teploměry. Díky aplikaci mohu s jinými ženami anonymně sdílet zkušenosti - diskuze

Poradna

Dobrý den. Mám doma zítra už 6měsíčního syna, v pátek večer začal mít zvýšené teploty. Vzhledem k nadměrnému slinění strkání věci do pusinky a v pusince náznak prořezávání zoubků, jsme to přirovnali k růstu zubů. Dítě bylo neklidné teploty trvaly do včerejška, v sobotu večer a v neděli teploty vyšplhaly až lehce nad 39°. Po podání Nurofenu sirupu horečka vždy klesla nebo odezněla na dobu 5-6 hodin. Včera už pouze zvýšená teplota 37,5°. Včera odpoledne jsem začala pozorovat výskyt vyrážky po hlavičce a čelíčku, za ouškama, bříško, hrudi a zádíčkách. Dnes ráno to bylo opravdu viditelné, ale pouze na pohled, na pohmat ne. Buď mě napadla 6. nemoc, z toho mám strach, jelikož mám doma ještě dvouletého syna, ale tomu vůbec nic není. Dále mě napadla alergická reakce, jelikož předevčírem a včera jsem podala příkrm, který měl poprvé v životě, nebyl na něj zvyklý a obsahoval krůtí maso. Dítě je nyní klidné, žvatlá si, hraje si, bez teplot, jen ta vyrážka. Děkuji moc za radu. Pavlína

Dobrý den. Omlouvám se,ale podle fotek nelze spolehlivě posoudit, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 09.03.2023, 09:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×