Inzerce
Inzerce
Inzerce

Bára: Femometer předčil předchozí teploměry. Díky aplikaci mohu s jinými ženami anonymně sdílet zkušenosti

Milé čtenářky,

po dobu 30 dnů jsem měla možnost zkoušet digitální bazální teploměr Femometer Vinca II.

Na první pohled není poznat, že se jedná o bazální teploměr, což je skvělé, nemusím ho totiž během cestování schovávat. Má opravdu pěkný a diskrétní obal. Velice oceňuji, že má podsvícený display. Toto jsem u předchozího teploměru opravdu velmi postrádala - musela jsem si na teploměr svítit, abych hodnoty viděla. Také jsem spokojená s tím, že poslední naměřená teplota je v teploměru uložená a zobrazuje se do nového měření.

Inzerce

Měření je přesné a manipulace velmi jednoduchá

Manipulace je velice snadná, takže ji opravdu zvládne každý. Po vytažení teploměru z pouzdra se sám zapne, zapípá a je připravený k měření. Až bude doměřeno, opět se ozve pípnutí. Zvuk je hlasitý tak akorát, ale pokud by někomu nevyhovoval lze jej upravit v aplikaci. U mého předchozího teploměru zapípání nebylo téměř slyšet.

Myslím, že mohu říct, že měření je přesné. Teploty jsem porovnala ještě s jedním teploměrem a byly téměř shodné. Nemohu však potvrdit, že by měření trvalo 30 sekund, bylo rozhodně delší, tak kolem 2 minut. Toto ale neberu jako mínus, protože u mého starého teploměru sice signál hlásil, že je doměřeno po 30 sekundách, po mém zkoumání teplota ale stále stoupala, takže jsem musela sama stopovat 2 minuty měření, aby se už teplota neměnila. Za mě je rozhodně lepší přesnost než rychlost. Delší doba měření by mě tak od koupě určitě neodradila.

Inzerce

Z funkcí aplikace jsem nadšená

Pokud bych měla zhodnotit, jak funguje teploměr s aplikací, tak musím říct, že jsem byla nadšená. Největším benefitem pro mě bylo, že nemusím hodnoty zapisovat ručně, ale po spárování mobilu s teploměrem se hodnoty samy uloží. Zapisování hodnot každý den mě u předchozího teploměru opravdu nebavilo a občas jsem na to i zapomněla. Další skvělá věc, kterou musím zmínit, je „budík“ v teploměru. V aplikaci jsem si mohla nastavit čas měření a teploměr každé ráno zapípal. Také jsem ocenila možnost zadání různých upozornění, například na braní vitamínů apod., vyhodnocení plodných dnů a přibližné plánování sexu. Velké plus pro mě byla i možnost sdílení zkušeností a pokládání dotazů jiným ženám v anonymním režimu, což v dnešní době postrádám. Jednu věc ale aplikaci musím vytknout, a to je, že pokud je mobil delší dobu v nečinnosti, upozornění na braní vitamínů se nespustí. Těžko ale říct, zda je to mobilem či aplikací.

Takže pokud bych měla shrnout výhody teploměru a aplikace, byly by to rozhodně:

  • design,
  • podsvícený display,
  • pípání po měření,
  • budík v teploměru,
  • automatické ukládání teplot do aplikace,
  • uložená poslední měřená teplota,
  • vyhodnocení plodných dnů,
  • možnost nastavení upozornění například pro braní léků,
  • sdílení informací s jinými ženami v rámci aplikace.

Inzerce

Koupi teploměru doporučuji, mám návrh ale i na malé zlepšení

Nevýhodu jsem našla pouze jedinou, a sice již zmíněné vynechávání upozornění na braní vitamínů v případě, že je mobil delší dobu v nečinnosti. Také myslím, že by bylo dobré zvážit možnost, aby se teploměr mohl spárovat i s jinými aplikacemi. Každému nemusí vyhovovat aplikace v anglickém jazyce. Případně některá toho může v základní bezplatné verzi nabízet více.

Za sebe mohu koupi teploměru jen doporučit, rozhodně mi nevadí, že měření v mém případě trvalo déle.

Bára

Inzerce
 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Femometer předčil předchozí teploměry. Díky aplikaci mohu s jinými ženami anonymně sdílet zkušenosti - diskuze

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×