Inzerce
Inzerce

Těhotenská cholestáza, vyvolání porodu před termínem

Dobrý den, jsem už týden v porodnici s těhotenskou cholestázou, termín porodu mám 19. 2. Kapačky mi zabraly, hodnoty klesly. Bohužel je neznám. Zajímá mě, jestli je opravdu nutné vyvolat porod ve 38 týdnu těhotenství. Mám z toho hrůzu. Ty hodnoty byly jedna myslím 3 a jedna 5. Když si čtu zkušenosti maminek s touto nemocí, některé měly hodnoty i přes 20. To pak chápu, ale nějak nechápu, proč když srdeční ozvy jsou v pořádku, tlak je v pořádku, tak proč se má porod vyvolat? Dnes jsem 37 + 4. Nemám naprosto žádné příznaky porodu, z toho, jak pořád ležím už si ani nepřipadám těhotná. Chci jen vědět, jestli se to řeší vždy tímto způsobem a je nutnost vyvolání. Děkuji za odpověď.

Odpověď MUDr. Veronika Ťápalová, gynekologie:

Dobrý den, podle toho, co píšete, je postup ve vaší nemocnici zcela správný. Těhotenská cholestáza, zvýšené jaterní testy a žlučové kyseliny mohou ohrozit kardiovaskulární systém plodu a způsobit arytmie či srdeční zástavu. Proto se gynekologové a porodníci řídí doporučeným postupem a těhotenství se ideálně ukončuje po dokončeném 38. týdnu gravidity.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Těhotenská cholestáza, vyvolání porodu před termínem - diskuze

 • Výsledky jaterních testů
  Dobrý den, včera mi bylo oznámeno, že mám vyšší hodnoty u jaterních testů. Jsem ve 36. týdnu. Mam nepříjemné svědění dlaní a začínám to pociťovat i na chodidlech. Gynekolog mi ale řekl, že to nic není, že je to u těhotných normální. Chci se zeptat jak je norma těchto hodnot. Mé vyšly takto.
  Bili 3.1
  Alt 0.39
  Ast 0.36
  Alp 2.99
  TencerovaR   | 17.01.2017 18:27:33
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×