Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodičovská dovolená

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na rodičovskou. Kolem 10.1. bych měla těch 6 týdnů před termínem porodu. Pracuju na pracovní smlouvu půl roku, před tím to byla jen dohoda. Takže na mateřskou asi nemám nárok. Ráda bych věděla, kolik je výše rodičovského příspěvku a na jak dlouho..zda je to dané, nebo je možnost výběru délky. Mohu žádat i o přidavky na druhé dítě k rodičovskému přídavku, na první již dostávám (má 13let). Manžel je živnostník. Děkuji.

Odpověď Mgr. Věra Tautová, DiS., mateřská a rodičovská dovolená:

Dobrý den, podrbné informace naleznete zde: www.babyonline.cz/tehotenstvi/rodicovska-dovolenaJen stručně tedy shrnu, že především není dohoda jako dohoda - z některých se platí nemocenské pojištění, takže si zajděte na okresní správu sociálního zabezpečení a zjistěte si přesně, jak dlouho máte nemocenské pojištění placené. Pokud nebudete mít nárok na penežitou pomoc v mateřství (mateřskou), budete mít nárok pouze na 4letou variantu rodičovského příspěvku, ale pokud byste na penežitou pomoc v mateřství nárok měla, můžete si rodičovský příspěvek rozložit na libovolnou dobu (celkem rozkládáte 220.000,-). O přídavek na dítě žádat můžete a nárok máte na každé své dítě. Rozhodná hranice 2,4násobek živ. minima pro posuzování nároku zůstává stejná.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Rodičovská dovolená - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×