Přeočkování proti meningokokovi

Dobrý den, když jsem nechala obě děti naočkovat oběma vakcínami proti meningokokům kolem 10. roku věku, mám je nechat za nějakou dobu přeočkovat? Za jak dlouho? Mají v přeočkování pokračovat i v dospělosti? Velice děkuji.

Odpověď doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., vakcinolog, epidemiolog, humanitární pracovník:

Dobrý den, u vakcíny proti seroskupině B meningokoka potřeba přeočkování zatím nebyla stanovená. Než uplyne ochranná doba aplikovaných dávek, bude již pravděpodobně tento interval známý. U monovalentní vakcíny proti seroskupině C a čtyřvalentní proti A,C,Y,W-135 se v období puberty doporučuje přeočkování za 5-7 let. Následně v dospělosti by měla stačit jedna dávka každých 10 let. Je však pravděpodobné, že nám budoucí období přinese přesnější data, než jsou k dispozici teď. Např. u vakcín proti žloutence se v minulosti postupem času zjišťovalo, že jejich ochranný efekt je delší, než se původně předpokládalo.

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Přeočkování proti meningokokovi - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce