Inzerce
Inzerce
Inzerce

Přeočkování proti meningokokovi

Dobrý den, když jsem nechala obě děti naočkovat oběma vakcínami proti meningokokům kolem 10. roku věku, mám je nechat za nějakou dobu přeočkovat? Za jak dlouho? Mají v přeočkování pokračovat i v dospělosti? Velice děkuji.

Odpověď doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., vakcinolog, epidemiolog, humanitární pracovník:

Dobrý den, u vakcíny proti seroskupině B meningokoka potřeba přeočkování zatím nebyla stanovená. Než uplyne ochranná doba aplikovaných dávek, bude již pravděpodobně tento interval známý. U monovalentní vakcíny proti seroskupině C a čtyřvalentní proti A,C,Y,W-135 se v období puberty doporučuje přeočkování za 5-7 let. Následně v dospělosti by měla stačit jedna dávka každých 10 let. Je však pravděpodobné, že nám budoucí období přinese přesnější data, než jsou k dispozici teď. Např. u vakcín proti žloutence se v minulosti postupem času zjišťovalo, že jejich ochranný efekt je delší, než se původně předpokládalo.

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Přeočkování proti meningokokovi - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×