Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Uherské Hradiště, Uherskohradišťská nemocnice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Uherskohradišťská nemocnice, a.s.
Název oddělení/kliniky: Porodnicko gynekologické oddělení
Adresa, ulice, číslo: J. E. Purkyně 365
Www stránky: www.nemuh.cz
E-mail: milena.dominikova@email.cz
Primář: MUDr. Jiří Březina
Předporodní příprava: Milena Dominiková
Telefon: 724 631 082

2. Podrobná informace z porodnice

1. Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní kurzy probíhají v areálu nemocnice, nejlépe od začátku těhotenství. Nabídka zahrnuje 7 sezení (celkem 28 hodin teorie), cvičení (možnost navštívit 60 lekcí cvičení, které probíhají 2 x týdně - po celou dobu těhotenství), plavání (30 lekcí plavání v Aquaparku v UH, 1 x týdně), prohlídku porodního sálu včetně poporodního oddělení a především nepřetržitě poskytované poradenství. 

V nabídce jsou:

 • přednášky
 • 2x týdně cvičení 
 • 1x týdně plavání
 • nonstop poradenství
 • prohlídka porodnice
 • nepřetržitá emailová konzultace
 • baby club po porodu

Cena kurzu je 1500,- Kč.

*  součástí ceny je bezplatné parkování a výjezd z areálu nemocnice 

NOVÁ nabídka - možnost navštívit jen vybrané aktivity: 

Cvičení v období těhotenství (10 lekcí) - 500 Kč

Plavání v období těhotenství (10 lekcí) - 700 Kč

Cvičení + plavání v období těhotenství (10 + 10 lekcí) - 1 000 Kč

Bližší informace:

Porodní asistentka

Milena Dominiková

Mobil: 724 631 082

E-mail: milena.dominikova@email.cz

Více informací: http://www.nemuh.cz/doc/porodnicko-gynekologicke-oddeleni/predporodni-psychoprofylakticke-kurzy

2. Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

Nadstandardní jednolůžkový pokoj na oddělení šestinedělí (společná koupelna pro 2 pokoje): 300 Kč/den

Nadstandardní jednolůžkový pokoj na oddělení šestinedělí s možností pobytu další osoby (otce dítěte): 800 Kč/den (s otcem), 500 Kč/den (bez otce)

Laktační poradenství (v domácím prostředí): 350 Kč 

Zapůjčení monitoru dechu pro kojence a děti do 1 roku: 900 Kč/6 měsíců (kratší doba zapůjčení není možná)

- zapůjčení na další 3 měsíce = 450 Kč 

3. Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Těhotným ženám nabízí oddělení porod v moderní porodnici, kde se snoubí profesionalita zdravotníků a jistota zázemí komplexního zdravotnického zařízení s domácí atmosférou a citlivou péčí.

Porodnice má titul Baby Friendly Hospital.
Umožňujeme odběr pupečníkové krve pro Cord Blood Center a  Archiv buněk.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Uherskohradišťské nemocnice, a.s. a rozhovor s primářem Porodnicko gynekologického oddělení panem MUDr. Jiřím Březinou.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice byla pořízena v roce 2009. Rozhovor s videoprezentací byl aktualizován v roce 2016.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.42)
Porod:
(4.37)
Poporodní gynekologická péče:
(4.42)
Poporodní péče o miminko:
(4.53)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Uherské Hradiště - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • První porod (1.4.2017)
  Můj první porod byl celkem těžký ale ráda se budu vracet do Hradiště a ráda budu znovu rodit.
  0:45 mě praskla voda, šla jsem na záchod trochu se osprchovala dala si vložku a vzbudila jsem manžela že pojedeme do porodnice.V porodnici mě přijali v pohodě nic hrozného to nebylo, dá se říct že byly ještě rádi že někdo dojel a měli lehce práci. Ve 4:00 se mi rozjeli kontrakce první asi tak po 15 minutách. Když měnila směna noční za ranní, porodní asistenka mě ujistila že do dvanacti porodím, v 7hodin ráno jsem byla otevřená na 6cm. Tak jsem byla nadšená. Porodní asistentka byla moc sympatická a byla jsem s ní velice spokojená. Kolem desáté už jsem tlačila .... ale nic nebyl... 2 hodiny ve sprše..... hodinu ve vaně a stale nic. Jelikož byl malý v porodních cestách už nemohl být císař, zavolali přimaře (14:00). A ten malého "vytahl" na svět... šel Vaxem.. měl krátkou pupeční šňůru ale byl v pořádku, ani mezitím ozvy nebyly nějaké slabé, jen bych ho sama nevytlačila. Sice mě museli nastřihnout ale byla jsem ráda že malý byl na světě a v pořádku. Z toho stresu ho dali na chvíli do inkubátoru..... Je zdravý nic mu nechybí, kojím plně, žádné problémy ani u mě, zranění krásně zhojené. Já jsem byla spokojená. Šestinedělí taktéž, nemůžu si stěžovat byla jsem spokojená. Jen mě mrzí že ted nevím jak se jmenovala porodní asistentka, byla úžasná. Mimochodem manžela jsem měla u porodu- byl velkou oporou.
  Nelli26   | 23.11.2017 12:00:54
  Reagovat | URL příspěvku
 • Příště nevím zda to bude UH..
  Přijela jsem k porodu jao prvorodička ve 4 ráno, porodní plné. Přijetí chladnější, mladá doktorka na přijmu neskutečně znuděná, vypadala, jako že ji vůbec nezajímám. Porodní asistentka fajn, vystřídaly se u mne asi 3 za těch 12hod. Jako druhá mě vyšetřovala p.dr. Posseltová a nebyla vůbec příjemná, navíc bych řekla, že i zbytečně fyzicky hrubá. Jako by to nebolelo samo o sobě už dost.. Vystřídala jsem několikrát pobyt ve sprše a pak dlooouhé měření ozev. Vždy aspon 45min či více, takže nic moc volného a možnost "rozcházení" bolestí. Po 12hod a kontrakcích po 3-5min navrhli císaře pro nepostupující porod (vůbec jsem se neotvírala, nebo jen minimálně). Žádné pořádné vysvětlení, nikdo se neptal zda chci uspat úplně nebo napůl, najednou honem honem, ikdyž pro takový spěch nebyl důvod. Na sále doktorka odměřená, rychle si lehněte, natáhněte nohy (zrovna jsem měla kontrakci, tak to moc nešlo), stála nade mnou a já si jen říkala snad si neřízne dokud neusnu :D Po porodu jsem ležela na gynekologii pro plné odd šestinedělí, sestřičky sice usměvavé, ale nic mi nikdo neřekl, nevysvětlil (třeba že se nemá pít ještě den po operaci), ani mi nedali zvonek, kdybych něco potřebovala. Na poop pokoji jsem byla sama, vedle na sesternu zatažené žaluzie a bylo tam veselo, za tři hod přišla sestra jednou, resp. jen prošla. Malého mi přivezli na kojení 4 hod po porodu a teprve v tu chvíli jsem se dozvěděla váhu, míry a hl. že je zdravý.
  Na odd šestinedělí bylo vše ok, sestry milé a ochotné  
  Takže když na to celé vzpomínám, mám velmi smíšené pocity..a příště budu i přes velmi dobré odd. šestinedělí hodně přemýšlet, zda nejet do Zlína..
  i.sykorka   | 20.02.2017 15:39:26
  Reagovat | URL příspěvku
 • Již nikdy více!
  V Uh.Hradišti jsem rodila v létě 2013.Po předporodních kurzech s p.Dominikovou a po letech práce v nemocnici v UH(jako zdravotní sestra) jsem opravdu měla pocit,že jinde než v uh rodit nebudu.Ó jak jsem si to později vyčítala!Shrnu.Po 45-ti hodinách bolestí mi uráčivě vyvolali porod,epidurál který jsem si pro vyčerpanost přála hned ze začátku, mi nebyl poskytnut,následně nesmyslné ordinace dr.Pavelkové(i asistentka se divila-jako jediná byla fajn))a následné komplikace,jako neúplné otevření,nesnášenlivost oxitocinu a krátký pupečník,vedl k úplnému rostřižení a porodu vexem.Vím,jak jde o vteřiny,není co řešit.Ale ještě následně zadržená placenta a chování doktorky,které bylo opravdu jak za středověku(podrobnosti vynechám),tak to už bylo příliš.Nakonec vám napíší diagnózu-Nespolupracující rodička-samo,kdyby náhodou něco,tak jsou kryti.Dcera je zatím v pořádku,mě zůstaly tělesné a hlavně duševní šrámy.Snad kdybychom trefili na jiného lékaře...a na šestinedělí také nic moc.Ze štemplem zdravotní sestry a odchozeném kurzu se se mnou nikdo nebavil,natož v něčem pomohl.A ty jejich školení,kdy vám odmelou naučené věty a tady to podepiště a basta,mě dostali.Ještě že jsem měla na blízku kamarádku a sanitárku,která jediná poradí a pomůže.
  Závěrem.Ono když všechno probíhá,tak jak má,tak je to asi fajn rodit v UH,ale jakmyle se to začne kazit,a není vyhnutí,je to katastrofa.Takže za mě již nikdy více porod v UH!!!
  vanek   | 13.05.2014 08:14:01
  Reagovat | URL příspěvku
 • Naprosta spokojenost:)))
  V UH porodnici sem rodila v roce 2008 prvni dcerku, to jeste na stare porodnici..porod vyvolavany a mala se narodila po necelych 224 hod. sice zdlouhavy proces, ale diky pritomnosti manzela a ochota vsech kolem ve me zanechala dojem, ze zde chci opet rodit...personal naprosto super:) Drudou dcerku jsme rodila 19.6.2013 takze zhruba pred tydne, jiz ted v novem a n spokojenost jeste vetsi...porodni sal uzasny vse se odehravalo v jedne mistnosti, porodni asistentka naprosto uuuuuzasna, vse vysvetlila a starala se, zaroven nam nechala dostatek soukromi pro me a manzel, vzdy dosla, zeptala se jestli neco nepotrebujeme, nebo jestli chceme vedet na kolik uz sou pripraveny porodni cesty, do niceho nenutila, jen doporucovla...proste opet spokojenost, kdybych si mela jeste nekdy vybirat porodnici tak urcite sem....sestricky na sestinedeli a novorozeneckem taky naprosta spokojenost:)))
  annddi   | 28.06.2013 11:02:17
  Reagovat | URL příspěvku
 • Péče a přístup
  Nastoupila jsem do porodnice týden po termínu na vyvolání. Ráno v den příjmu chaos, spěch a stres, pak jsem celý den čekala na zavedení tyčinek na roztežení čípku. Jediný kdo byl ke mě jako k vyjukané prvorodičce trochu shovívavý byla sanitářka. Ostatní mě brali tak, že když jsem byla na kurzu, mám vše vědět. Na porodním lékaři úžasní, žákyňky mi vnesly úsměv na tvář. Bohužel jsem pak celou noc měla bolesti. Dostala jsem prášky na spaní a termofor s tím, že se nejedná o porodní bolesti. Ráno pan primář nešetrně vytahoval a hledal tyčinky, které mi přes noc vypadly a ještě mě zpucoval, jak chci rodit, když už toto mě bolí. Asi v deset dopoledne na KTG naměřili, že malé klesá při kontrakcích, které nebyly podle nich kontrakce srdíčko a skončily jsme na sále s akutním císařským řezem. Malou jsem dostala až 6 hodin po porodu a myslím že je to také důvod, proč jsem se pořádně nerozkojila. Na novorozeneckém byla jedna jediná sestřička která byla ochotná, milá a snažila se mi pomoct s kojením. Také na odd. dostávala dudlík. Zvažuji jestli příště budu rodi v Hradišti, ale protože už vím na co se připravit, tak asi ano. Bohužel o péči ani pozitivním přístupu se až na výjimky nedá hovořit a také je nešťastné že je celkem utopie, co paní Dominiková učí na kurzu ohledně bondingu, kosmetice atd., protože toto tamní personál neuznává.
  Jitka.hero   | 11.08.2012 12:28:59 | Reakcí: 1, poslední: 19.09.2012 21:56:01
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Péče a přístup
   já bych nesouhlasila s tím kojením versus císař, taky sem měla císaře a kojení bylo na jedničku a holky, co rodily přirozeně na tom byly hůře než já. Ale chápu, že negativní zkušenosti mohou být. já tam byla naprsoto spokojená a už se těm za 2,5měs těším zase 
   ivulisek   | 19.09.2012 21:56:01
   Reagovat | URL příspěvku
 • Porod v UH
  Rodila jsem zde v září 2009 jako prvorodička.Na porodní asistentku si nemůžu stěžovat,stejně tak na lékařky-jmenovitě MuDr.Psotková,která mě přijímala,MuDR.Pektorová,která mě šila.Nové pokoje působí dobře.No oddělení šestinedělí je to již rozporuplné,každá sestra tvrdí něco jiného,některé jsou neochotné,s pomocí při kojení to také není žádná sláva...Jako prvorodička jsem byla ze všeho vyjukaná,uvítala bych větší péči.Přesto do Uh pojedu znova.Myslím,že člověk si nevybere,všude natrefíte na někoho,s kým si nepadnete.
  Elisan   | 14.09.2011 22:11:41
  Reagovat | URL příspěvku
 • tentokrát jsem byla maximálně spokojená
  V červnu 2010 jsem porodila 2 syna.Ten den se dopoledne rodilo o sto šest.Ani to nijak neovlivnilo přístup k nám,rodičkám.Rodila jsem s porodní asistentkou p.Dolinovou a nemůžu si její přístup a vedení porodu vynachválit.Masírovala mi záda a pak instruovala manžela,jak mi má pomáhat.Byla naprosto skvělá!!!! (to nemůžu bohužel říct o přístupu při prvním porodu,kdy jsem byla velmi překvapená,jak na mě,jako na prvorodičku jenom "houkaly" přes plentu-prodýchat,a nikdo za mnou nepřišel a nevěnoval se mi)Po porodu mě přišla prohlédnout p.dr.Mikulaštíková,která byla taky velmi milá.Jinak si nemůžu tentokrát na nikoho z personálu porodnice stěžovat.
  nikav   | 05.07.2010 21:44:24
  Reagovat | URL příspěvku
 • záleží na lidech, samozřejmě jako vždy a všude
  V porodnici jsem porodila v prosinci 2009 svou první dceru.
  Po navštěvování kurzů paní Dominikové, jsem byla přesvědčená, že vše proběhne přesně tak, jak si budu přát. Kurzy byly výborné a paní Dominiková taktéž. Je velká škoda, pro nás rodičky, že už neasistuje u porodů.
  Bohužel jsem neměla štěstí na porodní asistentku a ani staniční sestru bych už nechtěla potkat. I když jsem byla přesvědčená, že vše bude tak, jak jsem si naplánovala, přesto jsem manžela poslala domů a za půl hodiny mu volala, ať se okamžitě vrátí (asistentka byla nesnesitelná). Nechci se rozepisovat, bylo by to na dlouho. Ale závěrem, do porodnice bych jela rodit znovu, byla jsem maximálně spokojená s novorozeneckým oddělením, úžasná sestřička, která se starala o malou již od porodu. Jenom nevím, jestli bych se neotočila, kdyby mě zvnovu přijímala tatáž por. asistentka.
  otapavel   | 27.05.2010 10:10:09
  Reagovat | URL příspěvku
 • porodnice me mile prekvapila
  23.12.2009 se mi narodila dcera Terezka vazila 3900g a 53cm,no proste kus zenske.Ze zacatku tehotenstvi jsem premyslela o tom jet rodit do Zlina,spise protoze ke me se do te doby nedoneslo moc dobre hodnoceni na Hradistskou nemocnici.Preci jen jsem z Hradiste tak se si rekla ze budu rodit tady v Hradisti,kdyby se neco melo stat u porodu tak se to muze stat i kdekoliv jinde.Udelala jsem dobre v Hradistske nemocnici jsem mela u porodu prijemny personal (i na sestinedeli)a vubec sem si uzivala male jako nejkrasnejsiho darku na vanoce.Mela jsem strach z nastrihu hraze,bohuzel jsem se tomu nevyhnula,ale mela jsem zbytecny strach,po siti ted ani pamatky.Porod sel celkem rychle a prirozene(8.20h jsem podepisovala papiry na prijmu a mala byla na svete 13:36)NELITUJU toho ze jsem se rozhodla pro Hradistskou nemocnici,pro me je to porodnice cislo 1.jinak preji vsem tehulkam tak bezproblemovy porod jako muj.
  Lucky.O   | 19.03.2010 21:31:31
  Reagovat | URL příspěvku
 • není co vytknout
  ve středu tomu bylo 14 dní, co jsem porodila v UH nemocnici našeho Květoška, který měl 3600g a 50 cm.
  Museli jsem jít na císaře,
  Musím uznat, že veškerá péče je tam na jedničku s hvězdičkou. Od začátku do konce mého pobytu. Sestřičky a doktoři jsou příjemní, vše zodpoví, péče na novorozeneckém oddělení je vynikající. nemůžu si vynachválit. Byla jsem tam spokojená a je tam radost se vrátit.
  Tímto bych chtěla všem poděkovat za opravdu kvalitní péči o maminky a miminka. Radost se tam vrátit.  
  ivulisek   | 12.03.2010 17:16:46
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×