Inzerce
Inzerce

Porodnice Svitavy, Svitavská nemocnice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Pardubického kraje, Svitavská nemocnice
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Kollárova 7
Www stránky: http://svitavy.nempk.cz/gynekologicko-porodni-oddeleni
E-mail: nemsy@nemsy.cz
Primář: MUDr. Petr Zakopal
Předporodní příprava: MUDr. Petr Zakopal
Telefon: 461 569 338

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

 • Předporodní kurzy pořádáme 1x za měsíc, jejich tématy jsou poslední týdny těhotenství a porod - vedou je lékaři gyn. - por. oddělení, tématu kojení se věnují pediatři a novorozenecké sestry. Kurzy jsou bezplatné, není nutno se registrovat, aktuální termíny jsou vždy na internetových stránkách.
 • Cvičení pro těhotné – každou středu od 16:00- 17:15 v tělocvičně Rehabilitačního oddělení Svitavské nemocnice.
 • Primář  MUDr. Petr Zakopal vede též 2x týdně rizikovou poradnu.

Rodičky i s partnerem si mohou domluvit individuální návštěvu porodního sálu telefonicky na čísle 461569365. Porodní asistentky je provedou a zodpoví všechny jejich otázky.

Informace u těchto službách můžou pacientky získat na našich internetových stránkách nebo na vývěskách v čekárně u svého gynekologa.

Jak se u nás rodí?

Pokud to neohrožuje bezpečnost maminky nebo miminka, preferujeme šetrný a přirozený přístup s přihlédnutím k přáním rodičky. Přítomnost otce u porodu vítáme a umožňujeme i přítomnost otce na operačním sále při císařském řezu. V průběhu 1. doby porodní je možná relaxace ve sprše nebo vaně s teplou vodou, případně pomocí muzikoterapie. Kromě klasické polohy vleže na zádech na porodní posteli jsou možné i jiné polohy, např. na porodnické židli, v případě méně obvyklých poloh prosíme rodičky, aby svoje přání konzultovali předem v průběhu předporodní přípravy. Epidurální analgézii - pokud to průběh porodu dovolí - poskytujeme bez poplatku.

Jak probíhá poporodní péče?

2 hodiny po porodu maminka zůstává na porodním sále, v průběhu této doby může mít miminko u sebe. Poté je přestěhována na nemocniční pokoj vybavený pro úplný systém rooming-in, kde zůstává spolu s miminkem až do propuštění. Poporodní oddělení je po rozsáhlé rekonstrukci, pokoje jsou moderně vybavené, s vlastním sociálním zařízením.

Jak probíhá péče o dítě?

Po porodu je dítě ošetřeno zkušenou dětskou sestrou a prohlédnuto dětským lékařem. V průběhu pobytu v naší nemocnici je dítě umístněno spolu s maminkou na pokoji. Vstřícné a příjemné dětské sestry a laktační poradkyně pomáhají maminkám zvládnout kojení a péči o dítě a tak vytváří příznivé podmínky, díky kterým naše porodnice a dětské oddělení získali společně titul Baby friendly hospital. Novorozenecké oddělení má 14 lůžek. Během pobytu v nemocnici je u dětí provedeno: ultrazvukové vyšetření kyčlí, ledvin a screeningová vyšetření (oční, vyšetření sluchu metodou otoakustických emisí a metabolické vady). Pokud musí být dítě dokrmováno, používáme jako prevenci alergií pasterizované ženské mléko. 

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

Na oddělení šestinedělí jsou k dispozici 2 nadstandardně vybavené jednolůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a kuchyňským koutem za cenu 500 Kč/noc. Na těchto pokojích je doba návštěv neomezená. Pokud partner chce s maminkou na nadstandardním pokoji přespat, cena přistýlky je 260 Kč/noc.

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Příjemný a hezký interiér zrekonstruované porodnice spolu s porodnickým týmem, jehož odborná úroveň a zkušenost překračuje úroveň běžnou v porodnici okresního typu, vytváří vhodné prostředí k darování nového života.

4. Fotoreportáž

Přinášíme vám rozhovor s Šárkou Prudilovou, staniční sestrou Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Svitavy

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.64)
Porod:
(4.50)
Poporodní gynekologická péče:
(4.93)
Poporodní péče o miminko:
(4.64)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Svitavy - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Můj 1. porod
  Rodila jsem 25.11.2019 ve Svitavách. Přítel mě odvezl do porodnice už v neděli večer po 21h, kdy byly pravidelné kontrakce po 5-4 minutách. Na příjmu byla sestřička velice milá a vstřícná. Bohužel jsem se otevírala pomalu, tak mi bylo doporučeno odpočívat, případně i spát (s kontrakcemi to opravdu nešlo). O půl 5 ráno mi sama praskla voda. Sestřička mi pak ,,dopíchla" zbytek (upřímně první a poslední nejpříjemnější pocit). Po příjezdu přítele jsem seděla na míči, zkoušela si lehnout, prostě najít si vhodnou polohu. Kontrakce mi ale hrozně zesílily, tak jsem sestřičku požádala o epidural. Ten se ale už nestihl, tak mi dala analgetika (název jsem zapomněla). Pak se vystřídala noční směna s ranní a přišla moje p.doktorka Pidimová. Rodit jsem začala kolem 8 hodiny. Byla jsem už naprosto vyčerpaná a po hodině přišel pan primář. Ještě si pamatuji jak říkal: " Tak se na vás kouknu, jak vám to jde." Já sice tlačila, ale bez výsledku a nakonec mi byl proveden klešťový porod. Bolest to nebyla, jak si každý řekne. Jednou jsem zatlačila a malá byla venku. Měla prý hodně široká ramena a po nástřihu vyjela sice hlava, ale zbytek už nešel. Šití bylo minimální (měla jsem 2 stehy i po nástřihu). Bonding opravdu trval 2 hodiny a celou dobu byl přítomen i přítel.
  Co se týká celkového pobytu, tak musím vyzdvihnout sestřičky z novorozeneckého a pana doktora Boda. Profesionalita opravdu na místě :) Z gynekologického také všichni vstřícní a ochotní, až na jednu sestru (vypadala a chovala se, že je tam za trest).
  Já mohu za sebe doporučit na 100% a pokud bych šla rodit znovu, tak zase do Svitav.
  Cascada   | 02.01.2020 22:37:40
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×