Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Trutnov, Oblastní nemocnice Trutnov

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Oblastní nemocnice Trutnov, a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: M. Gorkého 77
Www stránky: www.nemtru.cz
E-mail: nemocnice@nemtru.cz
Primář: MUDr. Milan Krotký
Předporodní příprava: Charlotta Moravcová
Telefon: 499 866 465 nebo 499 866 472
E-mail: chalie@centrum.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní kurzy pro páry organizujeme jednou měsíčně (bývá to pondělí, od 17.30 hod.) a nastávající rodiče zde dostanou všechny potřebné informace nejen o porodu samotném (vč. videa), ale i o naší porodnici, kam se rodiče taktéž podívají.

Cena tohoto kurzu činí Kč 200,- pro pár.  Prohlídku porodnice je možné  domluvit kdykoliv, a to zdarma.
Cvičení pro těhotné probíhá 1 x týdně, a to ve středu, mezi 13. a 15. hodinou (s porodními asistentkami) a je zdarma.

Nabízíme možnost sepsání porodopisu (informace, které získáváme u příjmu) kolem 37 t.t. - sepsání trvá cca 20 min., více informací na tel.: 499 866 472.
Těhotným ženám nabízíme možnost přejít do naší těhotenské poradny kolem 37 t.t., zde se setkají s lékaři, kteří je připraví na porod v naší porodnici a setkají se s nimi i během pobytu na oddělení. Po porodu se opět vrátí ke svému gynekologovi.

Jak se u nás rodí?

Naše porodnice rodičům nabízí dva samostatné, klimatizované a sociálním zařízením vybavené předporodní pokoje, kde je počítáno i s pobytem otce, či jiné osoby, doprovázející rodičku.  Součástí jednoho z předporodních pokojů je relaxační vana.  Oba pokoje jsou dále vybaveny TV, CD přehrávačem a mnoha prostředky usnadňujícími mamince lépe zvládat první dobu porodní – žebřiny, závěsný šál, relaxační míče a vaky, žíněnky, aromalampy.

Na vlastní porod se pak maminka přesune na jeden z našich dvou samostatných porodních sálů, které jsou vybaveny veškerou moderní technikou k porodu potřebnou a moderními polohovacími porodními lůžky.
Porodu je přítomen lékař, porodní asistentka dětská sestra, v případě potřeby též dětský lékař.

Při porodu se maximálně snažíme respektovat přání rodičky, snažíme se vyhovět požadavkům porodního plánu, holení a klyzma / aplikaci Yalu provádíme po dohodě a epiziotomii (nástřih hráze) v nutných případech a taktéž (pakliže to situace dovolí) po dohodě.

Epidurální analgezie je k dispozici 24 hodin denně, její použití závisí na konkrétní situaci a fázi porodu a nabízíme ji zdarma.
V případě potřeby ukončit porod císařským řezem je stále k dispozici operační sál.

Jak probíhá poporodní péče a péče o dítě?

Po ošetření, kterému může být doprovod rodičky přítomen, je miminko co nejdříve přikládáno k prsu.
Na porodním sále stráví maminka s miminkem po porodu dvě hodiny a poté je i s miminkem převezena na oddělení šestinedělí. Miminko zůstává po celou dobu s matkou, praktikujeme tzv. roaming-in. (Vyžaduje-li to však zdravotní stav buď maminky nebo miminka, je miminko umístěno na novorozenecké oddělení, které je taktéž součástí našeho porodnického oddělení.)

Vizitám a vyšetřením dítěte je matka přítomna.

Po spontánním porodu bývá maminka s dítětem propouštěna obvykle 3. - 4. den, po císařském řezu 6. den (závisí na zdravotním stavu jak maminky, tak dítěte).

Porodnice má kapacitu 23 lůžek, pokoje disponují zázemím pro ošetřování miminka (vanička, přebalovaní pult, váha pro miminko). Pokoje jsou jedno- či dvoulůžkové, se sociálním zařízením. Nabízíme i pokoj nadstandardní (vybaven televizí, rádiem s CD přehrávačem, lednicí a připojením k internetu), kde může s rodičkou pobývat i otec dítěte.  Maminkám je na oddělení k dispozici rychlovarná konvice a lednička, k pití čaj.

Kosmetiku pro dítě může maminka využít naši, taktéž poskytujeme oblečení pro miminko, plenky maminky používají pro miminko vlastní.

Možnost návštěv v návštěvní místnosti neomezeně, matkám upoutaným na lůžko po dohodě umožňujeme návštěvu na pokoji.

Na novorozeneckém oddělení pracují i laktační poradkyně.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Inhalační analgetikum Entonox - 1000,- Kč
 • Epidurální analgezie - ZDARMA
 • Přítomnost osoby blízké u porodu (max. však 2 osoby) - ZDARMA
 • Nadstandardní pokoj - 500,- Kč / den (rodička), 700,- Kč (otec dítěte, cena se rozumí včetně plné penze)
 • Výběr lékaře při porodu 5.000,- Kč
 • Taktéž provádíme nadstandardní screeningy, prvotrimestrální screening 800,- Kč
 • UTZ fotografie 50,- Kč

Provádíme odběr pupečníkové krve - informace na www.cordbloodcenter.cz

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Oblastní nemocnice Trutnov a rozhovor s panem MUDr. Alešem Dlouhým, bývalým primářem Gynekologicko-porodnického oddělení a paní Hanou Kreibichovou, staniční sestrou.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2010.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.65)
Porod:
(4.80)
Poporodní gynekologická péče:
(4.93)
Poporodní péče o miminko:
(4.07)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Trutnov - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Veliké díky
  Celému kolektivu chci poděkovat za kompletní péči v průběhu celého mého těhotenství, které bylo s problémy, ale díky Porodnici Trutnov a jejímu personálu o mně vždy bylo perfektně postaráno...Jmenovat lékaře nemohu neboť se jich na mně během několika pobytů vystřídalo opravdu hodně a všichni byli perfektní, nerada bych tedy na někoho zapomněla...Takže, kdyby mi nestačily tři děti, určitě si zvolím znovu Trutnov :) Mám porovnání s Hradcem (tam je to díky množství porodů taková fabrika :)), ale i třeba s Náchodem (vyloženě mně tam zklamaly - neustálé dopování zbytečnými medikamenty, podcenění akutního stavu rodičky, díky kterému jsem i já i mé dítě tenkrát málem umřely atd.) vždy si prostě stojím za tím, že nejlépe o mně bylo postaráno v Trutnově a velice mě překvapilo jejich takové "rodinné" pojetí celého pobytu tam (dohromady asi 2 měsíce v průběhu těhotenství).
  Boudiccaw   | 04.10.2016 12:16:50
  Reagovat | URL příspěvku
 • Poděkování
  Zdravím, jelikož jsem také rodila v Trutnovské porodnici chtěla bych se také podělit o zážitky a třeba někomu pomoci se rozhodnout. Měla jsem tu možnost ležet už na gynekologii, v 33. týdnu těhotenství mě bylo zjištěno že naše malá nepřibírá jak by měla a navíc hrozil předčasný porod. Nastoupila jsem tedy do porodnice na oddělení gynekologie. Všichni se o nás vzorně starali, byla jsem na kapačkách aby malá přibrala, stačilo zazvonit na sestřičku a téměř hned nějaká přišla a pomohla. Doktoři byli také naprosto v pohodě, byla jsem trochu v šoku že jsem musela do nemocnice na deset dní a oni mi vysvětlili že je to pro naše dobro aby se malá donosila. Jmenovitě bych chtěla poděkovat p.primáři Dlouhému a p.dr. Hrůzové ale i ostatním lékařům, sestřičkám a uklízečkám. Poté jsem byla v porodnici, příjem byl rychlý, přijala nás milá porodní asistentka v půl páté ráno, vyšetřila a ukázala kde co je, poté mě vyšetřil p. primář a šla jsem s manželem na čekanky, zase jen milý přístup, porod byl rychlý akorát jsem byla potrhaná tak mě museli šít, to nebylo moc příjemné ale dalo se to přežít, mimčo za to stálo. Manžel mohl přestřihnout pupeční šnůru a fotit, zatímco mě odešla placenta a šili mě tak byl se setřičkou vedle a mohl si fotit malou. Poté mě odvezli na pokoj a dokud jsem nebyla schopná se postarat, měli dětské sestry malou u sebe a vozili mě ji na přiložení abych se rozkojila. Měla jsem s tím problém ale sestřičky byly trpělivé a pořád mi radily a ukazovaly co a jak. Po porodu jsem pořád byla slabá a omdlévala, ale opět stačilo zazvonit a někdo hned přišel a pomohl na záchod nebo do sprchy. Nepamatuju si už jména ale taktéž děkuji všem lékařům, sestřičkám a uklizečkám za jejich péči kterou nám věnovali. Hlavně p.dr. Balážovi, který nás odrodil.A také děkuji p. doktorce Kokrhounové, která se o nás se svýma sestřičkama po celé těhotenství starala a dál stará. Pokud budeme mít další dítě určitě budu rodit zase v Trutnově.
  AdelAda   | 13.01.2012 10:05:03
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce