Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Kolín, Oblastní nemocnice Kolín

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Oblastní nemocnice Kolín, a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Žižkova 146
Www stránky: www.nemocnicekolin.cz
E-mail: gynekologie@nemocnice.kolin.cz
Primář: MUDr. Antonín Kaprál
Předporodní příprava: Centrum prenatální péče, vedoucí lékař MUDr. Renata Košvancová
Telefon: 321 756 461
E-mail: renata.kosvancova@nemocnicekolin.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

 • Předporodní kurzy: každý sudý týden ve středu od 15 hodin včetně prohlídky porodních sálů a oddělení šestinedělí.
 • Relaxační cvičení těhotných v bazénu: každý týden v pondělí od 15 hodin v areálu nemocnice pod vedením porodní asistentky p. Rosické

Jak se u nás rodí?

Při fyziologickém průběhu porodu si matka může zvolit polohu při porodu - v polosedě na porodním stole, na porodnickém vaku, v kleku. K dispozici je porodní box pro alternativní porod - vybaven lanem, porodním vakem, míčem. Neprovádíme porody do vody. Při porodu lze použít širokou škálu metod tíšících bolest dle uvážení maminky, od medikamentózních - epidurální analgezie, přes masáže, relaxace na míčích, teplou sprchu až k použití psychowalkmenu.

Jak probíhá poporodní péče?

Ošetření novorozence – přerušení pupečníku, novorozence může mít maminka bezprostředně po porodu na břiše, dále ho přebírá pediatr. Sestra či pediatr stanovuje Apgar skore, provádí osušení ve vyhřívaném boxu, definitivní ošetření pupečního pahýlu, oči jsou ošetřeny Ophthalmoseptonexem, dítě je zváženo, změřeno a do 30 minut jej lze přiložit k prsu matky. Matka je přeložena 2 hodiny po porodu na oddělení šestinedělí.

Jak probíhá péče o dítě?

Maminky jsou uloženy spolu se svými dětmi na dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením, komplementem pro ošetřování novorozence - systém rooming-in.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Přítomnost otce u porodu je zpoplatněna částkou 500 Kč.
 • Nadstandardní pokoje na oddělení šestinedělí - lůžkový pokoj se sociálním zařízením, televizí, lednicí, telefonem. Cena za 1 den je 440 Kč.
 • Možnost ubytování dalšího rodinného příslušníka na nadstandardním pokoji - 1000 Kč za den.
 • Cvičení v bazénu pro těhotné pacientky – cena 50 Kč za 30 minut.

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

 • možnost zhotovení prostorového UZ záznamu plodu v reálném čase (4D) na DVD - cena 1000 Kč
 • prostorové UZ zobrazení plodu (3D foto) – cena 450Kč
 • cvičení těhotných maminek v bazénu – cena 50 Kč za hodinu

4. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.26)
Porod:
(4.30)
Poporodní gynekologická péče:
(4.43)
Poporodní péče o miminko:
(4.00)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

5. Zkušenosti pacientek z porodnice Kolín - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • porod v Kolíně
  Tak i já se podělím o zkušenosti z Kolínské porodnice.Ač jsem se Kolínu chtěla po negativních ohlasech vyhnout,kvůli blízkému dojezdu mi nezbylo než to zkousnout a čekat co bude.Chtěla jsem rodit císařem,kvůli špatným kyčlím,ale v pořádně mi hned řekli,že i když mám papír z ortopedie,nevidí důvod - že jsem hubená,mimco je správně nachystané,tak se bude rodit normálně.Nebylo mi z toho dobře,ale pořád je to nemocnice,tak snad ví,co dělají.V 37tt mi začaly stoupat hodnoty na jaterních testech a v 38+5 jsem šla rodit - v poradně mi pí.doktorka řekla ať jedu domu pro tašku a druhý den porod vyvolají.
  Nastal den D a jelikož byl v nemocnici maraton porodů v červenci letos,nějak ani nebyl čas se bát   v 11 hodin jsem dostala tabletku a čekala,co bude.Do 14hod.to šlo,v 16hod.jsem si došla říct o epidurál,ale zřejmě byl špatně zaveden,protože mi to vůbec nepomohlo  před 17hod.dorazil partner,i když jsme byli domluveni,že se mnou k porodu nepůjde (jeden už absolvoval a řekl,že už nikdy) a já jsem toho názoru,že tohle prostě chlap vidět nemá,vždy tomu tak bylo  nicméně pobyt na hekárně s chlapem dobrý   pak jsem už byla dost apatická,takže dobře,že tam byl.V 18hod.mi praskla voda a vzhledem k tomu,že od odpoledne jsem měla kontrakce po 2 minutách,měla jsem dost a měnila se služba,tak mi setřela sestra,že porod prostě bolí   pak už to šlo všechno ráz na ráz.V 18:44 jsme šly na sál (tato sestra najednou jako sluníčko) vzala mě v podpaží a šlo se a mužský vyrazil na nikotinovou vzpruhu.Tam si to rozmyslel,že teda k porodu jde,letěl nahoru,honem se převléct a v 18:58 se malá narodila   takže vyfasoval uzlíček a čekali až mě paní doktorka zašije atd. Rodila mě paní doktorka Dvořáková a super  jsko člověk,tak i doktor.
  Můj názor je,že prostě dělají svou práci a teď,ať se klidně někdo urazí,ale když jde do tuhého,začneme být hysterky,všechno bolí a člověk to vidí,že mu nechtějí pomoct od bolesti.A chlap na sále k čemu ? Mě bohatě stačily doktorka se sestrou,říkají přesně,co máte dělat a podporují možná víc než chlap,který tam stojí s mučednickým výrazem a matlá vám ruku či vlasy.
  Na šestinedělí i novorozeneckém taky v pořádku.To že na 20 maminek 20 miminek jsou 2 sestry na šichtu je mazec.Samozřejmě že nemůžou asi vyhovět všem na 100%,ale nemají nato ani čas.Pokud je člověk normální a nechová se jako debil,chová se i personál normálně.Nesetkala jsem se s nikým,kdo by byl zlý či řekl něco,že bych se musela hroutit.Veškerý zdr.personál hodnotím kladně.Co může být 100x horší,je spolubydlící maminka.Já chytla bohužel paní co tam její druh byl pomalu 24hodin denně a naprosto ignoroval cokoliv,primitiv k tomu,takže bomba.To zkazí pobyt daleko víc než to,že mi sestřička řekne,že nemá čas. Jídlo taky v pohodě - ženy,je to špitál,ne Intercontinental   Dá se všechno - takže za mě Kolín naprosto bez problémů.
  Řídit se pokyny personálu,chovat se normálně a zvládne se všechno 
  sarysek   | 18.09.2016 10:11:51
  Reagovat | URL příspěvku
 • S porodem jsem byla velice spokojená, i když malého tahali pomocí zvonu. V průběhu bolestivých kontrakcí za mnou často chodila porodní asistentka i doktorka Dvořáková( nejmilejší a nejcitlivější doktor, se kterým jsem se kdy setkala), které se mi snažily různě pomoci a ulevit od bolesti. V jejich režii proběhl i porod, kdy mi obě přišly jako někdo z rodiny. Smekám před oběma a kdo se dostane do jejich rukou, nemusí se vůbec bát.
  Péče na poporodním-šestinedělí je na druhou stranu dost neosobní, záleží na sestrách, moc mi neseděly sestry, které mají radit s miminkem, byly téměř všechny odměřené, že raději své dotazy spolknete.Doktorky pro děti jsou mladé a sympatické.
  Ale ve finále jste v porodnici jen na dva tři dny a aspoň se hned od začátku spoléháte samy na sebe tak, jak to bude doma.
  Kolín mohu jen doporučit. 
  lenuch   | 01.02.2015 19:18:15
  Reagovat | URL příspěvku
 • Kolínská porodnice
  V kolínské nemocnici jsem rodila 6.9.2013. Byl to můj první porod. Normálně do diskuzí komentáře nepíšu, ale o pozitivní zkušenost se musím podělit. Možná to bylo tím, že porod probíhal naprosto přirozeně a nebylo třeba žádných zásahů lékařů, ale musím konstatovat, že i díky super přístupu personálu to byl nejhezčí zážitek v životě. Porodní asistentky byly milé (během 12 hodin se vystřídaly směny), vše vysvětlovaly, do ničeho mě nenutily, snažily se pomoc a poradit. Jejich přístup byl citlivý a nevtíravý. Umožnil nám s přítelem si narození miminka prožít v intimní atmosféře. Poporodní péče byla taky v pohodě, do Kolína určitě půjdu i příště :)
  Ajinka13   | 01.11.2013 22:13:17
  Reagovat | URL příspěvku
 • Kolín
  Ahoj, v porodnici v Kolíně jsem rodila 19.5.2013, jelikož malá byla KP, porod proběhl císařským řezem. Když jsme přijeli do porodnice, byly 3 hodiny ráno, po zazvonění na zvonek nám přišla otevřít hodně nepříjemná sestra s tím, co tady chceme a největší problém viděla v tom, že jsme zazvonili na jiný zvonek (dva nad sebou s nápisem příjem). Když jsem řekla, že mi odtekla plodová voda, řekla jen pojďte semnou, na přítele se ani nepodívala a zabouchla mu před nosem. Vyšetřovala mě mladá paní doktorka, ta byla velice milá a vše mi vysvětlovala. Přítel stále čekal na chodbě bez jediné zprávy o mě. Doktorka mi řekla, že mě připraví na císařský řez. Celé to trvalo asi půl hodiny, přítel o mě stále neměl jedninou zprávu, ikdyž jsem říkala, že čeká venku. Převezli mě na sál. MEzitím přítel někoho odchytil s tím, že mu nedal nikdo nic vědět a co se děje. Až tady mu řekli, že mě odvezli na sál a připravují operaci. Přítel rychle zaplatil 500Kč to, že může být s malou po porodu (byla jsem v celkové anestezii). Kdyby byl nikoho nepotkal, asi by mu malou jen přinesli ukázat, a ani to možná ne, nevím.... Jinak další péče, jak o malou, tak o mě byla bez jakýchkoliv problémů. Na gynek.JIP byl personál velice milý a ochotný, malinkou mi nosili na kojení.Po převezení na šestinedělí to bylo to samé. Velice milé sestřičky, ať už gynekologické, tak dětské. Jen mě mrzí, že mi nikdo pořádně neukázal kojení, bylo to ve smyslu: naučte se sami. Osobně Kolín doporučuji, když člověk při příjmu nenarazí na čůzu, která má špatnou náladu, je to celkem pěkná zkušennost :-)
  Messuaa   | 25.05.2013 16:33:56
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce