Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Valašské Meziříčí, Nemocnice Valašské Meziříčí a.s.

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Valašské Meziříčí a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: U Nemocnice 980
Www stránky: www.nemvalmez.cz
Primář: MUDr. Leopold Hošek, MPA
Předporodní příprava: Staniční sestra gyn.-por. oddělení Andrea Dočkalová
E-mail: andrea.dockalova@nvm.agel.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Gynekologicko-porodnické oddělení

V roce 2014 prošel porodní sál kompletní rekonstrukcí, jejímž hlavním cílem bylo zpříjemnění pobytu rodičkám a doprovodu.

V roce 2013 bylo v naší porodnici odvedeno 800 porodů a v roce 2014 i přes omezení provozu v době rekonstrukce to bylo 802 porodů.

Jsme otevřeni nejen klientkám z Valašského Meziříčí a blízkého okolí, ale i ženám ze vzdálenějších míst (Nový Jičín, Frenštát pod Radh., Bystřice pod Hostýnem, Hranice na Moravě, Rožnov pod Radh.).Na gynekologickém oddělení jsme rozšířili spektrum péče o operativní řešení urogynekologických obtíží žen. Nově nabízíme ambulantní medikamentózní ukončení těhotenství.

Gynekologicko-porodnické oddělení tvoří gynekologie, porodní sál, porodní oddělení a gynekologická ambulance..

Přidejte se k nám i na facebooku. Porodnice Valmez 

Cvičení těhotných

Cvičení probíhá v tělocvičně rehabilitace na poliklinice Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. vždy v pondělí. Ve školním roce od 17.00 do 18.00 hodin, v době letních prázdnin od 18.00 do 19.00 hodin.

S sebou je vhodné pohodlné oblečení, pití, případně něco k zakousnutí.

Cena je 60,- Kč od lekce nebo 600,- kč za 11 vstupů.

Objednání a bližší informace Vám poskytne  staniční sestra  gynekologicko – porodního oddělení.

Kontakt : andrea.dockalova@nvm.agel.cz ( v pondělí do 14ti hodin).

Individuální prohlídky porodního sálu

Prohlédnout prostory porodního sálu a porodního oddělení je možno  po objednání na tel. čísle 571 758 434. Prohlídky probíhají ve středy.

Sraz je v 16.15 před porodním sálem. Počet zájemců je omezen na 10 pro daný termín. Prohlídka v rámci našich předporodních kurzů je rozšířena o možnost diskuze a kladení dotazů nad rámec prohlídky

Předporodní kurzy

Obsahem předporodního kurzu je seznámení rodičů s přípravou na porod, s obdobím šestinedělí a péčí o novorozence. Tento kurz provádí porodní asistentky v nemocnici Valašské Meziříčí od roku 2000. Je určen pro těhotné po ukončeném 30. týdnu těhotenství. Je zároveň určen i partnerům maminek. Zde jsou partneři seznámeni s úlohou a významem doprovodu, jejich pozitivním využití při porodu. Kurz je složen ze čtyř lekcí. První se věnujeme těhotenství, přípravě na porod. Druhá lekce zahrnuje období šestinedělí, kojení. Ve třetí lekci se věnujeme péči o novorozence. Náplní kurzu je i prohlídka porodního sálu a porodního oddělení. A to je náplní čtvrté lekce. Porod samotný je pro některé maminky stresující situace, a proto se snažíme alespoň seznámením s prostředím a přátelským přístupem snížit obavy.

V první lekci předporodního kurzu se hlavně věnujeme průběhu porodu (jednotlivé doby porodní). Seznamujeme maminky s úlevovými polohami během první doby porodní, s vedením porodu ve druhé a třetí době porodní. Informujeme o tom, jaké metody využíváme v oblasti zmírnění bolesti během porodu. Porodní sál máme vybavený různými pomůckami (balóny, žebřiny, žíněnky, vaky,…), které alespoň částečně usnadní rodičkám zvládání první doby porodní a umožňují lepší postup k porodu. Ukázka správné techniky dýchání během kontrakcí a mimo ně. Součástí je i instruktážní video. Vysvětlujeme maminkám, kdy přijet do porodnice a co si s sebou sbalit. Rodičkám nabízíme možnost odběru pupečníkové krve (CORD BLOOD CENTRUM, ČESKÁ GENETICKÁ BANKA).

Ve druhé lekci probíráme čtvrtou dobu porodní. Sledování maminky na porodním sále 2 hodiny (kontrola krvácení, zavinování dělohy,…) a následné předání na porodní oddělení. Seznamujeme je s prostředím a chodem oddělení. Dalším bodem je šestinedělí. Šestinedělí je doba, kterou žena prožívá šest týdnů po svém porodu. Změny, které se staly v těle těhotné ženy odeznívají a tělo se v průběhu šestinedělí pozvolna vrací do „původního stavu“. V tomto období se hojí porodní poranění, děloha se zavinuje a začíná pracovat mléčná žláza.  K primárnímu zhojení porodního poranění je třeba zvýšené hygieny. Poučujeme pacientky o infekčních vlastnostech očistků a o dbaní na hygienu. Doporučujeme časté oplachy, větrání porodního poranění, eventuelně používání některých dostupných přípravků i z homeopatické řady. Informujeme budoucí maminky o sledování krvácení, odchodu očistků po porodu. Během prvních dnů šestinedělí žena začíná kojit (začátek laktace). Vysvětlujeme maminkám, že kojení mimo to, že je nejvhodnější stravou pro dítě, ovlivňuje také zavinování dělohy.  Nedílnou součástí šestinedělí je i péče o prsa. Předvádíme maminkám správné techniky kojení.

Ve třetí lekci předporodního kurzu informujeme budoucí maminky o péči o své miminko. Jsou seznámeny s prvním ošetřením na porodním sále i následnou péči na novorozeneckém oddělení. Partneři rodiček mají možnost označení miminka na porodním sále. Snažíme se novorozence přikládat k prsu bezprostředně po porodu, samozřejmě s ohledem na jeho stav a stav maminky. Umožňujeme na přání rodičů ponechání fyziologického novorozence na porodním sále pod odborným dohledem novorozenecké sestry.  Respektujeme rozhodnutí matky, pokud se cítí hodně unavená a vyčerpaná, miminko po porodu sledují sestřičky na novorozeneckém oddělení.

Čtvrtá lekce je věnována prohlídce porodního sálu, porodního oddělení.

Základním cílem našich kurzů je odbourání strachu a nejistoty z porodu. Porod je o trpělivosti, spolupráci a pozitivním přístupu všech zúčastněných (tj. rodičky, jejího doprovodu a samozřejmě personálu). Snažíme se o laskavý a přátelský přístup, o vlídné a ochotné jednání, o maximální komunikaci, ale také o prostou lidskou podporu a útěchu.

Místo konání?

Předporodní kurzy probíhají v prostorech Střediska volného času - Domeček (ul. Zdeňka Fibicha 287, Valašské Meziříčí)

Začátek lekcí je v 15.00 hodin. Sraz na první až třetí lekci je v 14,45 hodin ve vestibulu střediska volného času - Domeček. Po dobu rekonstrukce SVČ - Domeček, je sraz ve 14:45 před hlavními dveřmi "Domečku".

Sraz na čtvrtou lekci je v 16.15 hodin před dveřmi porodního sálu.

Cena je 500,- za kurz (doprovod zdarma).

Online registrace

K přihlášení využívejte e-mail: andrea.dockalova@nvm.agel.cz

(staniční sestra gyn-por oddělení).

Co potřebuje maminka s sebou do porodnice

Nutné tyto doklady:

 • těhotenský průkaz
 • výsledky vyšetření provedené v těhotenství, popř. zprávy odborných lékařů
 • občanský průkaz, průkaz pojišťovny
 • vdaná rodička – oddací list (originál, popř. úředně ověřená kopie)
 • svobodná rodička – prohlášení o otcovství dítěte z matriky (poté příjmení dítěte po otci)
 •                            rodný list matky (poté příjmení dítěte po matce)
 • rozvedená rodička – doklad o rozvodu manželství
 • dohodu o křestním jméně dítěte

K porodu doporučujeme:

 • iontový nápoj, hroznový cukr, piškoty, neperlivá minerálka, ovoce, musli tyčinka (žádné nadýmavé potraviny)
 • pro doprovod přezuvky event. svačinu
 • popř. vlastní hudbu, aromaolej do aromalampičky
 • fotoaparát, videokameru…

Toaletní potřeby:

 • ručník, osušku
 • mýdlo, mýdlo na intimní hygienu (neparfemované!)
 • toaletní papír
 • zubní kartáček, pastu, balzám na rty, krém na ruce a obličej (bez parfemace)
 • vhodné porodnické vložky – doporučujeme větší velikost ( např.Tena, Neta, Batist, Samu midi)
 • léky, které trvale užíváte (v originální krabičce)

Oblečení:

 • kojeneckou podprsenku + vložky do podprsenky (Fixies, Medela, Avent)
 • porodnické kalhotky - jednorázové, k dostání v lékárně i drogérii (nejlépe síťované – např.Tena Fix)
 • přezuvky, župan
 • popř. svou noční košili s rozepínáním vpředu

Pro dítě:

 • jednorázové plenky (alespoň 50 ks, 10 ks denně) + vlhčené ubrousky
 • popř. vlastní kosmetiku pro miminko
 • popř. dudlík (vyvařený)
 • oblečení pro dítě při propuštění z porodnice (dle počasí)

Péče o prsa:

 • silikonový kojící klobouček (není nutný, lze dokoupit až po konzultaci se sestrami na novorozeneckém oddělení)
 • masti Bepanthen nebo PureLan (Medela)
 • Kalciová mast, popř. hydrogelové polštářky

Porodnice

Porodní oddělení je v osmém patře budovy nemocnice. Přichází zde ženy (šestinedělky), které jsou již po porodu. Novorozenecké oddělení se nachází na konci chodby Porodního oddělení. Tím je zajištěna spolupráce obou oddělení a kompletní péče jak ženě, tak i jejímu dítěti.

Celkem je na Porodním oddělení 9 pokojů. Šest dvoulůžkových, dva jednolůžkové pokoje s hotelovými službami a jeden jednolůžkový. Tento pokoj je jako jediný nemá sociální zařízení (WC a sprchový kout) přímo na pokoji. Žena tak  dochází do  místnosti pár metrů vzdálené, která je určena ale jen pro ni. Výhodou zde je větší prostor a bezbariérový přístup. Tudíž je vhodný pro hendikepované ženy (př. na vozíku). Ostatní pokoje jsou  vybaveny sociálním zařízením (WC a sprchový kout), nočním stolkem, vestavěnou skříní pro osobní věci, dětskou mobilní postýlkou s monitorem dechu a přebalovacím pultem s úložným prostorem pro potřeby k přebalování nebo koupel novorozence. Přebalovací pult má zabudovaná 2 umyvadla – jedno klasické na umývání rukou a druhé oválné, určené přímo pro koupel novorozence. Samozřejmostí jsou polohovatelné elektrické postele, signalizační zařízení u každé postele i v koupelně pro zavolání porodní asistentky nebo sestry a připojení na internet (kabelové i WIFI). Pokoje s hotelovými službami jsou dovybaveny  navíc vlastní televizí, ledničkou, varnou konvici a rozkládacím křeslem k možnému přespání partnera.

Pobyt na pokoji s hotelovými službami se platí dle platného ceníku naší nemocnice. Je zde možné přespání i doprovodu. Opět jde o placenou službu.

Hned za vchodem na oddělení je prostor, tzv. denní pobyt. Ten je určen pro návštěvy a šestinedělky. Je zde stůl s židlemi, křeslo, televize a přebalovací pult. Na chodbě je také lednička, do které si mohou klientky ukládat své potraviny. Z důvodu možné záměny jídla jsou na ledničce lepenky a tužka k popisu.

Po přijetí

Po porodu jsou ženy dvě hodiny kontrolovány porodními asistentkami na Porodním sále a poté svezeny na Porodní oddělení. Šestinedělka je uvedena na pokoj, kde bude po celou dobu hospitalizace. K ruce jí je dáno signalizační zařízení, které používá dle svého stavu a uvážení. Ženě se změří tlak, puls, teplota, pohmatem ruky se kontroluje zavinování dělohy a pohledem odchod očistků a porodní poranění. Dále ji dáme hořký nebo sladký čaj a pobízíme k dostatečnému přísunu tekutin. Voda v koupelně i na pokojích je pitná.  Na první vstávání si ženy mohou na pomoc zavolat zdravotní personál pomocí signalizačního zařízení. Pokud se cítí dobře, mohou vstát i samy. O přítomnosti klientky na oddělení informuje personál novorozeneckého oddělení. A ten přichází za ženou a edukuje ji o dítěti a provozu novorozeneckého oddělení. Novorozenecká sestřička poučí ženu o používání monitoru dechu a další péči o novorozence, např. o používání zářiče-ohřívače nad přebalovacím pultem. Informace a pomoc při kojení jsou šestinedělkám dodány jak z Porodního, tak i Novorozeneckého oddělení. Stejně tak mají obě oddělení pro ženy k dispozici odsávačky na mléko – ruční i elektrické.

Průběh hospitalizace a její ukončení

Každý den se kontroluje teplota, zavinování dělohy, odchod a množství očistků a porodní poranění. U žen po císařském řezu se navíc kontroluje jizva a měří se krevní tlak a puls. Doporučuje se dostatečný pitný režim a zvýšená hygiena. Klientkám máme k dispozici i tzv. kojící polštáře. Druhý den po porodu se všem ženám provádí kontrolní odběry krve. Třetí den lékaři ordinují kontrolní ultrazvukové vyšetření dělohy z důvodu kontroly správného zavinování dělohy, správného odchodu očistků, prázdné dutiny děložní. Pokud tomu tak není, je nutné toto řešit. Po porodu císařským řezem se kontrolní ultrazvuk provádí čtvrtý den. Klientky po tzv. císařském řezu před odchodem absolvují gynekologické vyšetření lékařem..

Průměrná doba hospitalizace je 4 dny. Vše se ale odvíjí od celkového stavu novorozence a stavu rodičky. Propouštění probíhá každý den, tedy i o víkendech a o svátcích.

Doporučení

Pokud je dopředu plánovaný porod císařským řezem, je vhodné si do porodnice vzít něco navíc. Po porodu je žena sledována 24 hodin a sebepéče je částečně omezena.

Proto je vhodné mít po ruce:

 • pomádu na rty (které bývají hodně vysušené)
 • gumičku na vlasy (pocit přilepených vlasů různě na obličeji k rychlejší rekonvalescenci nepřidá / pro větší pohodlí ženy)
 • ústní vodu na vypláchnutí (ústní hygiena je důležitá a po narkóze si ženy často stěžují na nepříjemnou pachuť v ústech či jejich slepení)
 • malý sáček piškotů a 1 až 3 dětské přesnídávky

Při propouštění dostávají šestinedělky propouštěcí zprávu zvlášť pro sebe a zvlášť pro novorozence. Šestinedělí se počítá ode dne porodu. V tomto období doporučujeme:

 • zvýšenou intimní hygienu
 • abstinenci pohlavního styku
 • domluvení návštěvy u obvodního gynekologa po šestinedělí
 • všechny potíže spojené s šestinedělím řešit s obvodním gynekologem
 • pokud by se objevily akutní potíže u ženy (v noci, o víkendu, ve svátek), přijít na pohotovostní gynekologickou ambulanci přímo v nemocnici v 8. patře (na Gynekologickém oddělení)
 • vyhýbat se potravinám způsobujícím alergické reakce (př. citrusové plody, jahody, exotické ovoce)
 • vyhýbat se těžkým, kořeněným jídlům a čerstvému pečivu i buchtám
 • džusy doporučujeme ředit min. 1:1

Pokud žena bere železo v tabletách, kvůli jeho nedostatku v krvi, může se objevit zácpa (fyziologická reakce). Proto doporučujeme a upřednostňujeme před projímadly vzít si např. jablko, banán nebo slabou bílou kávu na vyprázdnění. A samozřejmě dodržovat pitný režim s dostatkem tekutin.

Na oddělení je podporován bonding, rooming-in, aromaterapie, používání chladivých gelů, vstřícný, trpělivý a individuální přístup. Oddělení má zkušenosti i s péčí o ženy s různým hendikepem. U těchto žen je možný i pobyt doprovodu, pokud jej potřebují. Na oddělení je také kontakt na fotografku novorozenců a možnost vyfotit jej i do novin Valašský deník..

Doba návštěv na oddělení je doporučená od 15. do 18. hodiny.

Porodní sál

Příjem na porodní sál

Porodní sál se nachází ve čtvrtém patře budovy nemocnice, ve výtahu je označen číslem 9. Rodičku na porodní sál přijímá porodní asistentka. Představí se a zjistí proč rodička přichází-pro děložní kontrakce, odtok PV, krvácení atd. Těhotná žena odevzdá porodní asistentce těhotenskou průkazku, průkazku pojišťovny, dohodu o jméně, oddací nebo rodný list, popř. prohlášení o příjmení. A pokud mají rodiče zájem o odběr pupečníkové krve, tak i sepsanou smlouvu s tkáňovým zařízením. Pak se rodička převleče do košile a por. asistentka natočí CTG záznam (tzn. ozvy plodu, pohyby plodu a děložní kontrakce), změří krevní tlak, teplotu, popř. vaginálně vyšetří a sepíše potřebnou dokumentaci .Příjem rodičky trvá cca 30min. Doprovod rodičky může být u příjmu přítomen  nebo může počkat v jednom z předporodních pokojů. Porodní asistentky jsou plně kvalifikované a při náznaku jakékoliv komplikace ihned informují lékaře. Když probíhá vše fyziologicky, zavolají lékaře po natočení CTG záznamu a sepsání anamnézy. Lékař rodičku vyšetří, provede ultrazvukové vyšetření plodu a určí další postup. Žena a její doprovod jsou o všem informováni. Při přijetí dostane rodička ještě k podpisu souhlas s hospitalizací, matriku a edukaci. Doprovod rodičky dostává k podpisu "Poučení o přítomnosti u porodu". Pak těhotnou ženu i její doprovod odvede porodní asistentka na předporodní pokoj. Na porodním sále máme pro rodičky 3 pokoje. Všechny mají stejné vybavení. Je zde WC, sprcha, klimatizační jednotka, polohovací lůžko, polohovací křeslo pro doprovod, rehabilitační pomůcky, aromalampa,…Na pokojích je i signalizační zařízení - zvonek na přivolání porodní asistentky, o kterém je rodička poučena.

Průběh první doby porodní  - od nástupu pravidelných kontrakcí po zánik branky

 První dobu porodní, která může trvat několik hodin, tráví rodička se svým doprovodem na předporodním pokoji.  Během I. doby porodní může rodička pít i jíst (o případných změnách je hned informována).

Na předporodním pokoji porodního sálu zůstává rodička i v případě, že jí odtéká spontánně plodová voda, ale nemá děložní kontrakce. Tak je to i u postupu při  tzv. preindukci, indukci porodu.

Naše porodnictví je o trpělivosti a spolupráci všech zúčastněných. Pokud probíhá vše fyziologicky, rodička dostává dostatek prostoru a času. Jsme zvyklí pracovat s porodními plány a vyjít rodičkám takto vstříc. Jednotlivé body vždy společně prodiskutujeme. A o jednotlivých porodních dobách, úlevových polohách, dýchání je těhotná dostatečně edukována.

Jestliže se porod tzv. rozbíhá-pravidelné kontrakce, které sílí, odtéká PV a je příznivý porodnický nález, doporučujme rodičkám teplý nálev. Hlavní účel nálevu je, kromě vyprázdnění střev, prohřátí a uvolnění porodních cest. Pak mohou těhotné využít všech dostupných relaxačních pomůcek na porodním sále-balony, žíněnky, vaky, žebřiny a samozřejmě sprchu. Každá podle toho co jí nejvíce vyhovuje. Je samozřejmě vhodné zapojit také partnera (masáže zad atd.), . Pokud probíhá vše fyziologicky a přirozeně, ozvy plodu posloucháme co 15min, CTG záznam točíme co 2 hodiny. Vaginální vyšetření je zpočátku asi co 2 hodiny, při postupujícím a blížícím se porodu může být vyšetření častější. Podávání analgetik nebo spasmolytik -na uvolnění porodních cest- je běžné, ale respektujeme, když rodička tyto léky odmítá. Samozřejmě je možnost i epidurální analgezie. Základní informace o tomto výkonu podá personál porodního sálu, podrobné pak anesteziologové, kteří tento zákrok provádějí. K dispozici je i tzv. Entonox.

 Jestliže jsou děložní kontrakce krátké, málo intenzivní nebo mají dlouhé intervaly, doporučují lékaři kapací infuzi s oxytocinem na usnadnění porodu .Také se doporučuje na určitém porodnickém nálezu dirrupce vaku blan- tzn. puštění plodové vody, pokud neodtéká plodová voda spontánně. I zde platí,že respektujeme přání rodičky.Ke konci první doby, kdy je již porodnický nález pokročilý, převedeme rodičku na porodní sál.

Průběh druhé a třetí doby porodní - porod dítěte a porod placenty

Tyto doby porodní se odehrávají již na vlastním porodním sále, kde máme dva porodní boxy, oddělené zděnou přepážkou a závěsy. Porodnická lůžka jsou polohovatelná, rodička může být vsedě nebo v polosedě. Může si vybrat i jinou polohu-na žíněnce, na porodní stoličce nebo na boku a to za předpokladu, že vše probíhá fyziologicky. V prostorech porodního sálu máme i WC a sprchu.

Po celou druhou dobu porodní sledujeme ozvy plodu. U porodu je vždy porodní asistentka, porodník, novorozenecká sestra, popř. pediatr. Po porodu dítěte- druhá doba porodní se počítá na minuty-10-30minut, se provádí odběr krve z pupečníku pro vyšetření novorozence u všech rodiček. Pokud mají rodiče zájem o odběr pupečníkové krve do speciálních odběrových vaků, dělá se i tento odběr, který zabere pár minut. Pak během několika minut dochází i k porodu placenty. (Jestliže se placenta neporodí do 45 minut po porodu dítěte, je nutné provést tzv. manuální lyzu v celkové anestezii.). Následuje vyšetření rodičky lékařem, který  ev. provede ošetření porodního poranění v lokální anestezii.. Episiotomie neprovádíme paušálně a zbytečně. Vždy záleží na průběhu porodu, srdečních ozvách plodu, porodních cestách a velikosti děťátka.

Doprovod může být na porodním sále po celou dobu, s výjimkou operačních porodů pomocí kleští nebo vexu. Může také přestříhnout pupečník, pokud o to projeví zájem.

Dětátko pokládáme mamince na bříško, po několika minutách novorozenecká sestra děťátko odnese do novorozeneckého boxu, který je součástí porodního sálu, kde jej osuší, zváží a změří. Partner rodičky si miminko může popsat - příjmení na nožičku a číslo porodu za měsíc na hrudníček- a potom společně s novorozeneckou sestrou jej donese mamince. Ta zkusí děťátko přiložit k prsu. Bonding je možný.

2 hodiny po porodu

Během dvou hodin po porodu zůstává maminka ještě na porodním sále. Po ošetření ev. porodního poranění lékařem, porodní asistentka nebo ošetřovatelka uloží rodičku na předporodní pokoj, kde strávila první dobu porodní. Partner nebo jiný doprovod může samozřejmě zůstat s rodičkou i nadále. Na přání matky může být fyziologický novorozenec s ní na porodním sále a to pod odborným dohledem. Pokud se rodička cítí příliš unavená a chce si odpočinout, sestřička odnese děťátko na novorozenecké oddělení, které je součástí porodního oddělení.

Po porodu kontrolujeme zavinování dělohy, poporodní krvácení, porodní poranění a celkový stav matky asi co 20minut. Rodička může jíst i pít. Po dvou hodinách se zkusí vymočit .Může si s naší pomocí vstát a dojít na WC, nebo se zkusí vymočit na mísu. Změříme krevní tlak, puls a teplotu a je-li vše v pořádku předáváme rodičku na oddělení šestinedělí, které je o patro níž.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Valašské Meziříčí, a.s.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice byla pořízena v roce 2009. Aktuální fotografie naleznete ve fotogalerii.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.48)
Porod:
(4.55)
Poporodní gynekologická péče:
(4.73)
Poporodní péče o miminko:
(4.09)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Valašské Meziříčí - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • V této porodnici proběhl můj 1.porod a musím napsat, že jsem byla nadmíru spokojená.Jako prvorodička jsem měla obrovský strach, ale přístup lékaře i porodních asistentek byl úžasný,vše proběhlo v pořádku a strašně rychle.Na porodním pak neustálá péče gyn. a novorozeneckých sester, kterým patří můj obrovský dík a uznání. Navíc příjemné a čisté prostředí,nemám nic k vytknutí a určitě bych zde rodila znovu!!
  Akrass   | 07.02.2013 20:07:48
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce