Porodnice Valašské Meziříčí
Nemocnice Valašské Meziříčí a.s.
Adresa a kontakty
-
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
-
Adresa: U Nemocnice 980, Valašské Meziříčí, 757 01
-
Webové stránky: nemocnicevalasskemezirici.agel.cz
-
Primář: MUDr. Leopold Hošek, MPA
-
Telefon: 571 758 423
-
Předporodní příprava: Staniční sestra gyn.-por. oddělení Andrea Dočkalová
-
Předporodní příprava – telefon: 571 758 423
-
Předporodní příprava – e-mail: andrea.dockalova@nvm.agel.cz
Podrobné informace
Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?
Předporodní kurzy se skládají ze šesti částí. První tři lekce jsou věnované miminku a kojení, další dvě porodu a šestinedělí. Šestá lekce je praktická (cvičení, nácvik dýchání, tlačení, spolupráce s doprovodem. Cena kurzu: 600,- Kč. Prohlídka prostor je individuální.
Bc. Andrea Dočkalová, staniční sestra gynekologicko-porodnického oddělní - 571 758 440/431, andrea.dockalova@nvm.agel.cz.
Více informací a konkrétní termíny najdete zde: https://nemocnicevalasskemezirici.agel.cz/pracoviste/oddeleni/gynekologicko-porodnicke/pro-nastavajici-maminky/predporodni-kurzy.html.
Nabízíme budoucím maminkám také pravidelná cvičení pro těhotné. Cvičení probíhá každé pondělí od 17:00 hodin v prostorách rehabilitace s lektorkou a porodní asistentkou Bc. Michaelou Hronkovou - mobilní číslo: 737 811 588. Cena za 1 lekci: 60,- Kč.
Jak se u nás rodí?
Porodní asistentky jsou plně kvalifikované a při náznaku jakékoliv komplikace ihned informují lékaře.
Na porodním sále máme pro rodičky 3 pokoje. Všechny mají stejné vybavení. Je zde WC, sprcha, klimatizační jednotka, polohovací lůžko, polohovací křeslo pro doprovod, rehabilitační pomůcky, aromalampa. Na pokojích je i signalizační zařízení.
Naše porodnictví je o trpělivosti a spolupráci všech zúčastněných. Pokud probíhá vše fyziologicky, rodička dostává dostatek prostoru a času. Jsme zvyklí pracovat s porodními plány a vyjít rodičkám takto vstříc.
Máme dva porodní boxy, oddělené zděnou přepážkou a závěsy. Porodnická lůžka jsou polohovatelná, rodička může být vsedě nebo v polosedě. Může si vybrat i jinou polohu-na žíněnce, na porodní stoličce nebo na boku a to za předpokladu, že vše probíhá fyziologicky. V prostorech porodního sálu máme i WC a sprchu.
Samozřejmě je možnost i epidurální analgezie. Umožňujeme také odběr pupečníkové krve.
Doprovod může být na porodním sále po celou dobu, s výjimkou operačních porodů pomocí kleští nebo vexu. Může také přestříhnout pupečník, pokud o to projeví zájem.
Děťátko pokládáme mamince na bříško, po několika minutách novorozenecká sestra děťátko odnese do novorozeneckého boxu, který je součástí porodního sálu, kde jej osuší, zváží a změří. Partner rodičky si miminko může popsat - příjmení na nožičku a číslo porodu za měsíc na hrudníček- a potom společně s novorozeneckou sestrou jej donese mamince. Ta zkusí děťátko přiložit k prsu. Bonding je možný. Během dvou hodin po porodu zůstává maminka ještě na porodním sále, je-li vše v pořádku předáváme rodičku na oddělení šestinedělí, které je o patro níž.
Jak probíhá poporodní péče a péče o dítě?
Celkem je na Porodním oddělení 9 pokojů. Šest dvoulůžkových, dva jednolůžkové pokoje s hotelovými službami a jeden jednolůžkový. Většina pokojů je vybavena sociálním zařízením (WC a sprchový kout), nočním stolkem, vestavěnou skříní pro osobní věci, dětskou mobilní postýlkou s monitorem dechu a přebalovacím pultem s úložným prostorem pro potřeby k přebalování nebo koupel novorozence. Přebalovací pult má zabudovaná 2 umyvadla – jedno klasické na umývání rukou a druhé oválné, určené přímo pro koupel novorozence. Samozřejmostí jsou polohovatelné elektrické postele, signalizační zařízení u každé postele i v koupelně pro zavolání porodní asistentky nebo sestry a připojení na internet (kabelové i WIFI). Pokoje s hotelovými službami jsou dovybaveny navíc vlastní televizí, ledničkou, varnou konvici a rozkládacím křeslem k možnému přespání partnera.
Po porodu jsou ženy dvě hodiny kontrolovány porodními asistentkami na Porodním sále a poté odvezeny na Porodní oddělení.
Novorozenecká sestřička poučí ženu o používání monitoru dechu a další péči o novorozence, např. o používání zářiče-ohřívače nad přebalovacím pultem. Informace a pomoc při kojení jsou šestinedělkám dodány jak z Porodního, tak i Novorozeneckého oddělení.
Průměrná doba hospitalizace je 4 dny. Vše se ale odvíjí od celkového stavu novorozence a stavu rodičky.
Na oddělení je podporován bonding, rooming-in, aromaterapie, používání chladivých gelů, vstřícný, trpělivý a individuální přístup. Oddělení má zkušenosti i s péčí o ženy s různým hendikepem.
Doba návštěv na oddělení je doporučená od 15. do 18. hodiny.
Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?
- Snímek plodu z ultrazvuku: 120,- Kč
- Inhalační analgezie: 1 320,- Kč
- Pobyt partnera na nadstandartním pokoji: 350,- Kč/noc
- Nadstandartní jednolůžkový pokoj: 700,- Kč/noc
- Tejpování po porodu: 150,- Kč
Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště
Od září 2024 nabízí porodnice Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí ženám, které zde rodily, možnost využití dvou poporodních návštěv porodní asistentky v domácím prostředí. Tato návštěva může proběhnout kdykoli v době šestinedělí. Nová služba je pro rodičky zcela zdarma.
Fotogalerie

Vstup do areálu nemocnice - Nemocnice ve Valašském Meziříčí je umístěna v příjemném prostředí zeleně. Pozice na kopci na okraji města skýtá z pokojů krásný výhled. Služby poskytuje pro zhruba 80.000 obyvatel města a jeho blízkého okolí.

Budova nemocnice - Mottem nemocnice, členem zdravotnické skupiny AGEL, je: „Jsme tu pro Vás, abychom profesionálním a lidským přístupem pomáhali navracet zdraví a zlepšovat kvalitu Vašeho života.“

Mapa areálu - Gynekologicko-porodnické oddělení sídlí v 9. patře bloku B.

Čekárna pro novorozenecké a gynekologické oddělení

Krásný výhled z čekárny oddělení

Čekárna porodního oddělení - Porodní oddělení se nachází ve vyvýšeném poschodí a má vlastní čekárnu nejen pro rodičky, ale i pro budoucí tatínky.

Čekárna

Gynekologické vyšetření - Na gynekologické ambulanci, kterým projde rodička před porodem, jsou provedena základní vyšetření a ultrazvuk.

Gynekologické vyšetření

Ultrazvuk

Sál pro menší zákroky a interrupce

Chodba oddělení - Útulně je vybaveno celé oddělení včetně chodby porodního sálu.

Předporodní pokoj - Místnosti určené pro pobyt žen v první době porodní jsou uspořádány tak, že se v nich může připravovat vždy pouze jedna žena.

Nadstandardní porodní pokoj

Nadstandardní porodní pokoj – vybavení

Nadstandardní porodní pokoj – sociální zařízení

Standardní porodní pokoj

Standardní porodní pokoj

Standardní porodní pokoj

Standardní porodní pokoj

Porodní sál – lůžko - II.doba porodní probíhá na porodním sále, kam rodička přechází v doprovodu porodní asistentky. Porodní sál je zařízen ve smyslu maximální bezpečnosti vedení porodu, a to jak spontánního, tak operačního – kleště, VEX.

Porodní sál – lůžko - Je-li porod fyziologický, může si žena zvolit jinou než klasickou polohu vleže, pololeže či polosedě na posteli, a to v sedě na porodní stoličce, na porodním vaku, v kleče, ve stoje nebo polodřepu s opěrou nebo v závěsu a ve dřepu. Dvěma nejčastěji praktikovanými polohami jsou v pololeže nebo polosedě na posteli, bez připevněných nohou.

Novorozenecký koutek na porodním sále

Novorozenecký koutek na porodním sále

Oddělení šestinedělí - Na oddělení šestinedělí jsou 2 jednolůžkové, 6 dvoulůžkových pokojů a 1 trojlůžkový pokoj. Ve všech je k dispozici zařízení na koupání dítěte, sprcha, WC a telefon. Jeden jednolůžkový pokoj je zařízen jako nadstandardní – je vybaven televizí, ledničkou, polohovacím lůžkem. Na tomto pokoji je také možný nepřetržitý 24 hodinový pobyt partnera.

Oddělení šestinedělí - Rooming-in je možný na všech pokojích. Nejčastěji je praktikován nepřetržitý kontakt mezi matkou a dítětem po celých 24 hodin.

Chodba na oddělení šestinedělí

Oddělení šestinedělí – standardní pokoj

Oddělení šestinedělí – přebalovací pult na standardním pokoji

Oddělení šestinedělí – nadstandardní pokoj

Oddělení šestinedělí – nadstandardní pokoj

Ošetřovací pult na nadstandardním pokoji

Novorozenecké oddělení - Dětská sestra postupně maminku na pokoji poučí o péči o novorozence – přebalování, koupání dítěte, měření teploty, kojení, dle potřeby jí pomáhá se správnou technikou kojení.

Novorozenecké oddělení - Maminka si může kdykoliv zavolat dětskou sestru, nebude-li se jí stav novorozence jevit normální. Novorozenci, jejichž zdravotní stav to vyžaduje, jsou v péči novorozeneckého oddělení.

Novorozenecké oddělení

Novopečená maminka

Zázemí sester

Odpočinkový kout - Na chodbě se nachází odpočinkový kout s televizí pro maminky.

Váha pro miminka - Váha se nachází v odpočinkovém koutu na chodbě.
Hodnocení
(2020 - 2025)
5
1 |
Porod:
5
2 |
Poporodní gynekologická péče:
5
3 |
Poporodní péče o miminko:
5
Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.
Předchozí:
Porodnice Benešov
Následující:
Porodnice Frýdek Místek
Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. - diskuze
Spokojenost
Rodila jsem v červenci 2009 císařským řezem (neplánovaným). Porodní asistentky jsou bezkonkurenčně úžasné. Mají individuální přístup, podpoří vás, hlavně psychicky, poradí i pohladí(a to se mi stalo doslova.) Většina lékařů je příjemná, na dotazy vám odpoví a poradí. Na šestinedělí už to trošku vázlo díky velikému počtu miminek někdy sestřičky nestíhaly, ale jinak si nemohu stěžovat. Pokoje i ostatní servis na perfektní úrovni!Příště bych si opět vybrala tuto porodnici.Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
17 %
11 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
58 %
38 hlasů
18 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků